Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

ancak dil kursu sinavindan gecebilirsek dil kursuna girebilmek + vize

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mahmutovski

Mesaj gönderen mahmutovski » Cum Haz 03, 2016 3:18 pm

Arkadaslar merhaba,

Nolur yardim edin kafam allak bullak oldu. Munster Universitesi\'ne dil kursu icin basvuru yaptim. Onayim geldi ancak okulun verdigi bu onay ancak dil kursu sinavina girebilmek seklinde. 15 Agustosta bir seviye belirleme sinavi olacakmis (C Testi), ancak bu sinavdan 33 ustu puan alabilirsek 18 Agustosta baslayacak Munster Uni.nin dil kursuna kabul olabilecekmisiz.

Benim simdi nasil bir vize almam gerekiyor? Bana boyle sartli surtlu halde ogrenci vizesi verirler mi? Zaten B2 derecesinde Almancam var, bunun vize anlaminda bir avantaji olur mu?

Simdiden tesekkurler

Profane

Mesaj gönderen Profane » Cmt Haz 04, 2016 6:13 am

Sartli surtlu sorunu pek anlamadim ama normal dil egitim akabinde lisans egitimi alacagini bildirip normal vize alacaksin.Gerekli evraklarin yaninda desteklemesi amaciyla onay kagidinida vermelisin.

mahmutovski

Mesaj gönderen mahmutovski » Cmt Haz 04, 2016 2:47 pm

Cevabiniz icin cok tesekkurler.

Sartli surtlu derken demek istedigim direk universite dil okuluna kabul yerine bu dil kursunun seviye tespit sinavina onayim geldi, belirli puan gecmeden dil kursu kabulu olmayacakmis. Bu yuzden vize sorun cikarmaz heralde? Genel universite dil kursu kabulleri hep bu sekilde mi oluyor?

Profane

Mesaj gönderen Profane » Cmt Haz 04, 2016 4:09 pm

Ben harici dil kursuna gittigim icin hicbir fikrim yok ama zannedersem direk belli bir kurdan baslayacak kursa girmek istiyorsunuz yoksa bastan almanca ogretecek bir kurs seviye tespit sinavi yapmaz.Vize konusunda dil kursu kayidi istiyorlar ama buda is gorur mu sorabilirsiniz olmazsa bedavadan kayit belgesi veren kurslar varmis.