Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

almanyada studienkolleg

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
adrian

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen adrian » Sal Mar 03, 2009 2:45 pm

arkadaslar, bu baslangic tarihleri ne zamandir, ne zaman sinav yaparlar bilgisi olan var mi?

romeo-87

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Mar 03, 2009 3:00 pm

Yaz semestiri icin en son basvuru tarihi 15 ocak ve 9 subattada sinava giriyorsun.ayrica basvuruyu bulundugun eyaletteki herhangi bir uni ye yapiyorsun yani direk studienkollege gitmiyorsun.kis semetirinide sonraki mesajimda yazarim unuttum simdi :)

KurusSs

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen KurusSs » Pzt Nis 13, 2009 5:21 pm

arkadaslar bu studienkolleg den sonra tesdaf ve ya diger dil sinavlarina tekrar giriyormuyuz yoksa burdan belli bi ortalama mi almamiz gerekiyor uni ye gecis icin ????

romeo-87

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzt Nis 13, 2009 5:44 pm

hayir studienkollegi bitirdikten sonra FESTSTELLUNG Prufung var ona giriyorsun.yani okulun kendi sinavi o sinavi gectikten sonra basariyla okulu bitirmis olacaksin ve aldigin belgeyle direk uniye basvurabilirsin.;)

prodigysrcan

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen prodigysrcan » Prş May 14, 2009 5:59 pm

Merhaba.Ben ilk yazindan sunu anladim:Eger turkiyede okudugun bolumu degistirip burda farkli alanda bir bolum okumak istiyorsan universite bitirmiste olsan studienkolleg e girip okucagin bolumun derslerini alman gerek. dogrumu anladim???

romeo-87

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş May 14, 2009 6:18 pm

evet normalde oyle,yani amac senin sectigin bolumdeki ders eksikligini bu okulda tamamlaman.zannedersem mezunlar icin de ayni.yani sonucta onlarda baska bolum sectigi icin eksik derlserini vermek zorundalar.

prodigysrcan

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen prodigysrcan » Prş May 14, 2009 7:07 pm

Acaba burda alman dili ve edebiyatini bitirmem su universitelerin studienkolleg icin on sarti(500-800 saat kurs gormus olmak) ni yerine getirirmi :(

romeo-87

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen romeo-87 » Prş May 14, 2009 7:16 pm

evet elindeki diplomayla yerine getirmis olursun.ama studienkollegin giris sinavina oyle yada boyle gireceksin,yani studienkolleg hakkin dogarsa.aufnahmeprufung isimli okula giris sinavi.o sinavda seni zorlamaz sanirim.

xstern

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen xstern » Cum May 22, 2009 3:10 pm

merhaba, bu studienkolleglere girebilmek icin kurslardan alinan katilim sertifikalari gecerli mi? Arastirdigim universiteler genellikle kac saat almanca kurs goruldugununun belgelenmesini istiyorlar (600 saatlik). Bu saatlerden kasit, katilim belgesi mi oluyor yoksa bir sinav sonrasi alinan sertifika mi?? tesekkurler..

yorumcu

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen yorumcu » Cum May 22, 2009 5:30 pm

mesela aldigin B1 belgesi 600 saatlik bir dil kursundan sonra olan bir sinav. gittigin kurslarin sonunda her ay sonunda yada kur sonunda
kursumuzu da haftalik.. aylik ... zaman kurs yapmistir der. o belgeler. tabi dili halllettikten sonra kendi sinavlarida oluyor. matemtik fizik gibi derslerden. daha sonra da basliyorsun egitime

romeo-87

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen romeo-87 » Cum May 22, 2009 6:07 pm

600 saatlik kurs belgesi studienkollegin giris sinavina hak kazanmak icin gostermelisin,yani o sinava girmek icin gerekli almanca bilgisine sahip oldugunu belgelemek icin.ayrica sen o kurs belgesini uniye basvururken uniye gosteriyorsun yani direk studienkollege degil.uni seni studienkollegin giris sinavina kaydediyor.

xstern

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen xstern » Cmt May 23, 2009 12:00 pm

cevaplariniz icin tesekkur ederim. Ama benim ogrenmek istedigim sey su, yani bu katilim belgeleri yeterli mi, illaki bi sinava girip sertifika mi almam gerekiyor, yani eger onlar beni orada yeniden sinava sokup, benim almancami yeniden test edeceklerse, benim sinavdan sonra almis oldugum sertifikanin ne onemi kaliyor, yoksa mesela goethenin sertifikalari uluslasarasi taninmiyor mu, hic anlayamadim bu konuyu, kafam cok karisti.:help

romeo-87

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen romeo-87 » Cmt May 23, 2009 12:58 pm

ya simdi onlar senin studienkollege baslayinca dersi anlayacak almanca seviyesine sahip olup olmadigini belirlemek icin.oyle ya orda almanca,ve alanina gore diger dersleri almanca olarak okuyacaksin.o B1 sertifikasini almak zorundasin.goethenin belegeleri gecerli tabiki.yani bu ossye girmek icin nasil lise diplomasi gerekliyse bu sinav icinde o belge lazim :D.

xstern

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen xstern » Cmt May 23, 2009 1:48 pm

studienkollegte ben ders almayacagim, sadece uninin kendi bunyesindeki dil kursunu (studienkollegin icinde olan) kastetmistim, cunku ben zaten universite mezunuyum ve master icin basvuruyorum. Uni mezunu olanlar studienkollegte ders (Mat, Fizik vs.) almiyorlar. Cevaplar icin cok tesekkurler.

niho karatas

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen niho karatas » Pzr Ağu 02, 2009 12:02 pm

slm arkadaslar sizin yadiklarinizi okudum ve insallah girenler kazanmistir... bende bu sene sayisaldan haizrlaniyorum bundan once esit agirlikciydim bu sene mezun oldum ve fen derslerine calisiyorum ve sonra biyoloji kazanirsam orda bu koleje gidip bazi dersler alip baska mesleklere gitmek istiyorum.. sizden bu derslerin zorluk derecesi nasil onu merak ediyorum.. yardimci olursaniz cok sevinirim.. yani ordaki desler burdaki ossye calisan bi ogrenci icin nasil... tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Ağu 02, 2009 9:15 pm

studienkollege yapip yapmiycagin, tercih edebilecegin bolume bagli.. sayisal bir bolum kazanirsan turkiye de ve 4 senelik bir liseye gittiysen studienkollege yapmana gerek kalmaz.. burdaki egitimin zorlugu icin ise oss sinavi bir olcu degil..

niho karatas

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen niho karatas » Pzt Ağu 03, 2009 4:14 am

ben burda en azindan biyoloji kazanip orda bazi dersler gorucekmisim ondan sonra eczacilik okumak istiyorum... yani bu meslek icin ne kadar zor bi sene olacak sizce yardimlar icin tesekkurler..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 03, 2009 4:04 pm

bi kere eczaciliga girmek diger bolumler gibi degil.. Eczacilik bolumunde yuksek oranda nc vardir. NC ne diye sormazsin umarim sitede ana sayfada asagilara gidince gorursun..

niho karatas

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen niho karatas » Pzt Ağu 03, 2009 4:24 pm

himmm.. notlara bakacaklarsa baksinlar... ama orda bunu basarmak yani studienkollegi gecmek zor mu diye soruyorum bunun sinavlari nasil felan....

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

almanyada studienkolleg

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Ağu 03, 2009 6:39 pm

Calismassan zor elbette onun disinda Universite kadar zorlayaci bir yani yok..Belli bir kac ders var onlari vermen yeterli..