Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yuksek lisans icin sartli kabul

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
ilkekarci

Mesaj gönderen ilkekarci » Pzt May 23, 2016 4:22 pm

Sartli kabul icin universitelere basvuruda, toplamda 4 universiteye basvuru hakkimiz mi var?
Yoksa sirketler mi 4 universite felan diye kisitliyor, cok ugrasmamak adina?

Ingenieur

Mesaj gönderen Ingenieur » Pzt May 23, 2016 4:54 pm

diledigin kadar universiteye basvuru yapabilirsin.

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Pzt May 23, 2016 4:57 pm

Diledigin kadar basvuru yapabilirsin. Tabi sartli kabul icin kosullari sagliyorsan. Burada onemli olan; basvuracagin bolum ve basvuru sarti(istedikleri dil seviyesi). Bazi universiteler belli bir seviyede Almanca isterken bazi universiteler almanca bilgisi olmadan da sartli kabul veriyor.

Bol sans simdiden :)

ilkekarci

Mesaj gönderen ilkekarci » Pzt May 23, 2016 5:40 pm

Cok tesekkur ederim yardiminiz icin.

bwl

Mesaj gönderen bwl » Sal May 24, 2016 10:44 am

arkadaslar peki okul 2.8 diye bir nc wert belirlemis diyelim. Bizim ortalamamiz 3 ise hic basvuru yapmayalim mi, yoksa istisnai durumlar oldugu olur mu? Eger boyle ise nc wert\' e cok yakin oldugum bir iki okula basvuru yapmak isterim cunku. sagolun simdiden.

Spandau

Mesaj gönderen Spandau » Sal May 24, 2016 11:29 am

Yuksek lisanssa hayir basvuru yapma, lisans ise basvuru yapabilirsin.

ecce

Mesaj gönderen ecce » Prş May 26, 2016 10:45 am

Arkadaslar turkiye konu alakasiz gibi ama sartli kabul kosullari icin soruyorum.Turkiye not ortalamamizi almanya da kullnim icin nasil bir cevirim yapiyoruz. End. muhendisligi mezunuyum 4 uzerinden 2,4 ortalamam

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Prş May 26, 2016 11:07 am

[quote]ecce tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar turkiye konu alakasiz gibi ama sartli kabul kosullari icin soruyorum.Turkiye not ortalamamizi almanya da kullnim icin nasil bir cevirim yapiyoruz. End. muhendisligi mezunuyum 4 uzerinden 2,4 ortalamam[/quote]

Detayli bilgiyi burada bulabilirsin.

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=66

ecce

Mesaj gönderen ecce » Prş May 26, 2016 12:25 pm

bu hesaplamaya gore 3,4 oldu sansim yok gibi ?

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Prş May 26, 2016 1:03 pm

yinede sansinizi deneyin sifir almanca kabul veren kistili universiteler var ama a1 yada a2 sertifika alirsaniz kabul alma sansinizda artabilir..

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Prş May 26, 2016 2:49 pm

Arkadaslar turkiye konu alakasiz gibi ama sartli kabul kosullari icin soruyorum.Turkiye not ortalamamizi almanya da kullnim icin nasil bir cevirim yapiyoruz. End. muhendisligi mezunuyum 4 uzerinden 2,4 ortalamam[/quote]

Ben ayni ortalama ile clautshal ve KIT kabul aldim. Hic bir dil belgesi gostermeden. Benimde bolumum endustri muhendisligi. Sansini dene bence. Basvur sayini arttir kabul alma sansin artsin.

@mustifiz dedigi gibi dil sertifikalari da onemli etken.

ecce

Mesaj gönderen ecce » Prş May 26, 2016 4:41 pm

@mustifiz @scol91 bilgiler icin cok tesekkurler.@scol91 bi kac sorum daha olacak peki yuksek lisansini tamamladin mi?hangi universitede? hangi bolumlere basvurdun? nasil bi yol izledin yardimci olabilirsen cok cok sevinirim

guneys

Mesaj gönderen guneys » Prş May 26, 2016 5:11 pm

Arkadaslara katiliyorum imkanin varsa bir kursa katilmanin faydasi kesinlikle olacaktir. Burada zaten basvuruyu yaptiktan sonra sonucun belli olmasi, vize sureci belli bir zaman alacak. Bir kursa katilim gostermen hem konsolosluk hem universite icin senin motivasyonunu gosterir.

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Prş May 26, 2016 11:03 pm

@mustifiz @scol91 bilgiler icin cok tesekkurler.@scol91 bi kac sorum daha olacak peki yuksek lisansini tamamladin mi?hangi universitede? hangi bolumlere basvurdun? nasil bi yol izledin yardimci olabilirsen cok cok sevinirim[/quote]

Daha baslamadim, vizeyi bekliyorum. Dil kursuna gidicem once. Tu clausthal gidecem. Clausthal de bolumler enerji uzerine yogunlasiyor. Master icin basvurularda not ortalamasinin yaninda stajlar, motivasyon mektubu falan onemli. Ayrica mesela universitede bolumlerdeki temel derslere bakiliyor. Atiyorum ekonomi agirlikli bolum sectin, lisansta ekonomi ile ilgili aldigin derslere bakiliyor. Kredi sayisi ve basari durumun. Zaten bu durum basvuru yaparkende Karsina cikiyor. Lisansta 25 kredilik ekonomi dersi almak gibi. Yani kisacasi o bolume yatkinligini lisanstaki basarina gore olcuyorlar.

ecce

Mesaj gönderen ecce » Cum May 27, 2016 4:48 pm

basvurdugun diger universiteler hangileriydi kabul kriterleri esnek olabiliyor mu yazdiklarindan @scol91

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cum May 27, 2016 7:53 pm

Ben sadece 2 universiteye basvuru yaptim. Esneklik olabilir tam bir bilgim yok. Sonucta karari fakulte veriyor.

Bu linkten arama yapabilirsin. Istedigin bolumle ilgili kriterler yazar. Fikir edinebilirsin.

https://www.daad.de/deutschland/studien ... ame&page=1

Bu arada hangi bolume basvurmayi planliyorsun?

ecce

Mesaj gönderen ecce » Cmt May 28, 2016 3:18 pm

Saol link faydali oldu bolum konusunda ozellikle istedigim bi bolum yok.bolumum makineye de isletmeyede esit uzakliktaydi. Tavsiyen var mi @scol91

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Pzr May 29, 2016 4:31 pm

MBA,project management, operations research vs alanlar iyi. Hangi bolume yatkinligin var onuda bilmiyorum. Suanda benim kafamda belli bir bolum yok. Ayrica SAP kurslarina gidebilirsin master egitimine basladiktan sonra. Ben oyle yapmayi dusunuyorum.