Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Taahutname eksikligi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sdtaksun

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen sdtaksun » Sal May 24, 2016 1:36 pm

Merhaba cok acil bi cevaba ulasmam lazim arkadaslar konsolosluk acmiyor rica etsem bilgisi olan yazabilir mi? Ben su an vize gorusmesinden ciktim ve eksik evraklarim var babam bana tahahutname yaptirdi 159 euroluk fakat maas bodrosu ve hesap dokumu istediler babam asgari ucretli gorunuyor 1300tl ile kabul ederler mi? Yani oradaki kadin Size taahhut eden kisi 1000tl alirsa kabul edilmez bin TL alan kisiyi 159euro verdigi kabul edilmez dedi ve bankada param yok. Sizce nasil halledebilirim? Babamin maas asgari ucretleri maas bodrosu ve ev araba tapulari var ve benim kyk bursum var onlarin hepsini gondersem olur mu arkadaslar lutfen cok acil cevap :(

technonur

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen technonur » Sal May 24, 2016 1:56 pm

kabul edilmeyecegine %10000000 garanti verebilirim. turkiyeden garantor zaten genel anlamda kabul edilmiyor edilse bile aylik geliri 5000€ nun uzerinde olan isadamlarinin vs kabul ediyorlar.

Deadly Impact

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen Deadly Impact » Sal May 24, 2016 1:59 pm

Bloke hesabinizin olmadigini soylemissiniz. Anladigim kadariyla Almanyada garantor de bulamadiniz bu sekilde bir yol izlemissiniz. Ben Turkiyeden Taahhutname ile bu sekilde buraya gelen birisini duymadim . Dedigim gibi klasik 2 yontem var .

Normalde yukardaki her iki yontemde ;ogrencinin Almanyada aylik en az 675 euroya sahip olacaginin garantisini verir.

sdtaksun

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen sdtaksun » Sal May 24, 2016 2:20 pm

[quote]Deadly Impact tarafindan yazilan metin:

Bloke hesabinizin olmadigini soylemissiniz. Anladigim kadariyla Almanyada garantor de bulamadiniz bu sekilde bir yol izlemissiniz. Ben Turkiyeden Taahhutname ile bu sekilde buraya gelen birisini duymadim . Dedigim gibi klasik 2 yontem var .

Normalde yukardaki her iki yontemde ;ogrencinin Almanyada aylik en az 675 euroya sahip olacaginin garantisini verir.[/quote]
Ben erasmus ogrencisiyim 500 euro okul veriyor benim onu 659 tamamlamam lazim yani 159 euro daha taahut etmem lazim kyk dan burs aliyorum oda 119 euroya denk geliyor babamda taahut verecek ama calisacagi yerde asgari ucretli gorunuyor . Bircok arkadas okulun verdigi burs+ev tapusu araba ruhsati ve vergi Levhasi gibi seyler gostermis ve sorun cikmamis bende bu belgelerin hepsini taratip mail gonderecegim kabul edilmez mi yani? Bir de maili gonderdikten sonra hemen donus yapilir mi?

technonur

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen technonur » Sal May 24, 2016 2:23 pm

[quote]sdtaksun tarafindan yazilan metin:

Normalde yukardaki her iki yontemde ;ogrencinin Almanyada aylik en az 675 euroya sahip olacaginin garantisini verir.[/quote]
Ben erasmus ogrencisiyim 500 euro okul veriyor benim onu 659 tamamlamam lazim yani 159 euro daha taahut etmem lazim kyk dan burs aliyorum oda 119 euroya denk geliyor babamda taahut verecek ama calisacagi yerde asgari ucretli gorunuyor . Bircok arkadas okulun verdigi burs+ev tapusu araba ruhsati ve vergi Levhasi gibi seyler gostermis ve sorun cikmamis bende bu belgelerin hepsini taratip mail gonderecegim kabul edilmez mi yani? Bir de maili gonderdikten sonra hemen donus yapilir mi?[/quote]

erasmus ogrencisiysen isler degisir. bu sartlar altinda 119€ yu nasil karsilayacagini cok dert etmezler ozellikle ev tapusunu vs gosterirsen. maile cevap hemen vermezler universiteye attiginda 2 3 gun icinde cevap gelir ama konsolosluga attiysan sansina bagli olarak 2 haftayi bile gecebilir

sdtaksun

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen sdtaksun » Sal May 24, 2016 2:29 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

Ben erasmus ogrencisiyim 500 euro okul veriyor benim onu 659 tamamlamam lazim yani 159 euro daha taahut etmem lazim kyk dan burs aliyorum oda 119 euroya denk geliyor babamda taahut verecek ama calisacagi yerde asgari ucretli gorunuyor . Bircok arkadas okulun verdigi burs+ev tapusu araba ruhsati ve vergi Levhasi gibi seyler gostermis ve sorun cikmamis bende bu belgelerin hepsini taratip mail gonderecegim kabul edilmez mi yani? Bir de maili gonderdikten sonra hemen donus yapilir mi?[/quote]

erasmus ogrencisiysen isler degisir. bu sartlar altinda 119€ yu nasil karsilayacagini cok dert etmezler ozellikle ev tapusunu vs gosterirsen. maile cevap hemen vermezler universiteye attiginda 2 3 gun icinde cevap gelir ama konsolosluga attiysan sansina bagli olarak 2 haftayi bile gecebilir[/quote]

Erasmusa staja gidecegim ben yani onlari gosterdigim takdirde sorun olmaz mi ? Oradaki kadin mail olarak, posta yoluyla yada burada yakinlariniz varsa sizin adiniza getirsin dedi hangi yolu denemeliyim?

technonur

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen technonur » Sal May 24, 2016 3:05 pm

erasmus ogrencisiysen isler degisir. bu sartlar altinda 119€ yu nasil karsilayacagini cok dert etmezler ozellikle ev tapusunu vs gosterirsen. maile cevap hemen vermezler universiteye attiginda 2 3 gun icinde cevap gelir ama konsolosluga attiysan sansina bagli olarak 2 haftayi bile gecebilir[/quote]

Erasmusa staja gidecegim ben yani onlari gosterdigim takdirde sorun olmaz mi ? Oradaki kadin mail olarak, posta yoluyla yada burada yakinlariniz varsa sizin adiniza getirsin dedi hangi yolu denemeliyim?[/quote]

oradaki kadin derken neredeki bu gibi seyleri detayli anlatirsan daha iyi yardimci olabiliriz. staj yapacagin yermi oyle dedi, konsoloslukmu, yabancilar subesimi vs vs

sdtaksun

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen sdtaksun » Sal May 24, 2016 3:21 pm

Erasmusa staja gidecegim ben yani onlari gosterdigim takdirde sorun olmaz mi ? Oradaki kadin mail olarak, posta yoluyla yada burada yakinlariniz varsa sizin adiniza getirsin dedi hangi yolu denemeliyim?[/quote]

oradaki kadin derken neredeki bu gibi seyleri detayli anlatirsan daha iyi yardimci olabiliriz. staj yapacagin yermi oyle dedi, konsoloslukmu, yabancilar subesimi vs vs[/quote]

Simdi soyle konsoloslukta gorusme yaptigim kisi eksik belgeleri mail yoluyla posta yoluyla yada burada yakininiz varsa getirebilir dedi ben yakinimla gondersem sorun olur mu? Baya sorunlu insanlar boyle soyledi ama guvenemiyor insan . Bu sekilde halledemedim diyelim kendim ankaraya tekrar giderim ama belgelere kyk bursumu tapu ve babamin maas bodrosunu koysam yeterli olur Mu cunku babam asgari ucretli gorunuyor.

technonur

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen technonur » Sal May 24, 2016 4:16 pm

maas bordrosunu gonderme bence ters tepebilir sadece kyk bursu ve tapuyu gondermen yeterli olur erasmus icin cok zorluk cikarmiyolar zaten belgeleride kendin bir kopyasini al ve postayla gonder en garanti yol o olur. baska tanidigin varsa oda olur tabi ama kendin gitmene gerek yok bosuna masraf

sdtaksun

Taahutname eksikligi

Mesaj gönderen sdtaksun » Sal May 24, 2016 4:59 pm

maas bordrosunu gonderme bence ters tepebilir sadece kyk bursu ve tapuyu gondermen yeterli olur erasmus icin cok zorluk cikarmiyolar zaten belgeleride kendin bir kopyasini al ve postayla gonder en garanti yol o olur. baska tanidigin varsa oda olur tabi ama kendin gitmene gerek yok bosuna masraf[/quote]

Ama kyk bursum la birlikte 659 olmuyor ki konsoloslukta ki kadin 659 a tamamlaman gerekiyor dedi ve evet orada tanidigim var ona taratip gondersem onu konsolsoluga randevusuz alirlar mi belgelerimi teslim etmek icin ?