Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

dil kursuna nasil basvurucam?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Tem 30, 2009 3:52 pm

duisburg essen kabul edildim ama dil kursunuda basvurmam lazimmis vize icin.essende okuyacagim buradaki dil kurslari ile ilgili bilgisi olan varsa yardim ederse cok sevinirim.ben kayit hakkinda ozelden yazan herkese bilgimi paylastim sikilmadan sizde benimle dil kursu hakkinda hangi adimlardan gectiniz anlatirmisiniz?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 30, 2009 5:43 pm

Essen\'de iki uc tane var..Birtanesi IKS digeri bizim sitenin sponsoru Rheinland Privatschule..Sana kagit gelir bu kurslari tavsiye eden ozellikle IKS\'in mutlaka gelmesi lazim.Onlarla yazisiyorsun kayit islemleri zor degil Uni kadar,rahatlikla kaydini yaptirip alacagin "Einladung" belgesiyle vizeye basvurusun..Tabi oncesinde dil kursunun hesabina para yatirirsin..

IKS 520 Euro
RP 389 Euro

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Tem 30, 2009 6:02 pm

FuNdeRSchatteN sagol herzaman yardimci oluyorsun.simdi bana burda araci bi kurum var her soruma cevap veriyorlar msn den onlar diyorki bu belgenin gelmesi 2 haftayi bulur sen o surede dil kursuna da kayit olki o evragin gelmeside 2 hafta surere gec kalma diye.sence bana okuldan gelcek evragimi bekleyim yoksa hemen bitanesine basurayimmi? bide sunu ogrendim essen de kabul aldim diye essende durmak zorun da deilmnisim istedigim yerdeki dil kursunda kalabilirim.sence ne yapmaliyim bu kurslarin 1 yillik ucretleri ne durumda?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Prş Tem 30, 2009 6:17 pm

Onemli degil,belgenin gelmesi evet 1-2 hafta surer ve elbette beklemek zorunda degilsin cunku universiteden e-posta almistin sanirim..Gelecek kagit orijinal oldugundan vize gorusmesinde isine yaracak.

Zaten sadece IKS uni\'den kabul istiyor onun disinda tum dil kurslarina basvurabilirsin yani beklemene gerek yok.Yalniz dikkat etmen gereken birsey var ; sadece IKS ve Rheinland Privatschule\'ye kayit yaptirisan universitenin ogrenci belgesini alir ve yurtlarda kalmaya hak kazanirsin diger kurslar bu imkanlari vermiyor..Bu yuzden tavsiyem yurt olmasada ogrenci kartini alman icin oncelikle bu iki kurstan birine kaydini yaptir ve 200 Euro karsiliginda ogrenci kartini al cunku ileride cok isine yaracak.
Dil kurslari yillik bilmiyorum ne kadar ama yukarida yazdiklarim bir kur icin gecerli.

Baska sehirlerde de ikamet edebilirsin sadece ilk oturumunu Essen\'a verirlerse burada uzatman lazim sonra istedigin yere ikametini aldirabilirsin.

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Tem 30, 2009 10:19 pm

yani dedigin yerlere basvurmak icin ben yinede evragimi bekleyimmi? evraklarim gelince nasil basvuru yapicam o dil kurslarina yine kargo ile evrakmi yollucam yani tam yolu nasil oluyor bu isin?benden ne tur evraklar isticek ve ben 2 hafta sonra bu dil kursuna basvuru yaparsam almanyaya gitmek icin gec kalirmiyim nezamana kadar almanyada olmam lazim ve vize islemleri nekadar surer,bunlarin yanina bide dil kursundan 2 hafta evrak beklermiyim? baya dusunduruyor bu isler beni

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cmt Ağu 01, 2009 9:28 am

Rheinland Privatschule basvurayim diyorum ama arkadaslar aylik 389 euro fazla deilmi? yoksa bu ilk taksitmi tam olarak anlamadim birde Essende her kur 389 Euro.Koln ve Dusseldorfta her kur 449 Euro mus? yani essene mi gidicez mecburen?
Dusseldorf bana daha guzel bir sehir gelmisti :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Ağu 01, 2009 11:30 am

Rheinland da aylik 389 euro degil kur basi yani 2 ayi 389. ilk kur 489 oduyorsun sadece.. Ayrica geldiginde Universitaet - Duisburg - Essen in de ogrenci kartini aliyorsun 210 Euro civari bir para bir semester icin ve o kart la eyalet icersindeki butun sehirlerde toplu ulasim araclarina bedava biniyorsun.. Ayrica Dusseldorf - Essen arasi trenle 25 dk gibi bisey ve Dusseldorf, Essen e gore oldukca pahali bir sehir..

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Cmt Ağu 01, 2009 5:06 pm

bilgilerin icin cok tesekkur ederim bende essende kalicam galiba benim icin en uygun olani o pazartesi hemen essene basvurucam sizcede essen iyi bir tercih olurmu?

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Ağu 06, 2009 10:52 am

[quote]FuNdeRSchatteN tarafindan yazilan metin:
Onemli degil,belgenin gelmesi evet 1-2 hafta surer ve elbette beklemek zorunda degilsin cunku universiteden e-posta almistin sanirim..Gelecek kagit orijinal oldugundan vize gorusmesinde isine yaracak.

Zaten sadece IKS uni\'den kabul istiyor onun disinda tum dil kurslarina basvurabilirsin yani beklemene gerek yok.Yalniz dikkat etmen gereken birsey var ; sadece IKS ve Rheinland Privatschule\'ye kayit yaptirisan universitenin ogrenci belgesini alir ve yurtlarda kalmaya hak kazanirsin diger kurslar bu imkanlari vermiyor..Bu yuzden tavsiyem yurt olmasada ogrenci kartini alman icin oncelikle bu iki kurstan birine kaydini yaptir ve 200 Euro karsiliginda ogrenci kartini al cunku ileride cok isine yaracak.
Dil kurslari yillik bilmiyorum ne kadar ama yukarida yazdiklarim bir kur icin gecerli.

Baska sehirlerde de ikamet edebilirsin sadece ilk oturumunu Essen\'a verirlerse burada uzatman lazim sonra istedigin yere ikametini aldirabilirsin.[/quote]

ben Rheinland Privatschule ile konustum ogrenci karti almanin bizle hicbir alakasi yok dendi kendin gidip universiteye basvurucaksin dediler?? eger oyleyse bu 2 kursa gitmeye gerek yok?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Ağu 06, 2009 12:50 pm

sen ogrenci karti alacaksin.. Yani universitenin kartini :) bunu da dil kursu direk kendi burosundan vermiyor onu demek istemisler.. Belgelerini goturup Universiteden alacaksin ogrenci kartini..

Alper Ayer

Mesaj gönderen Alper Ayer » Prş Ağu 06, 2009 1:13 pm

peki bunun icin yinede o 2 dil kursundan birinemi kayit olmam lazim?