Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
mithat_31

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen mithat_31 » Pzt Nis 18, 2016 2:14 pm

beklemek hic bukadar zor olmamisti. yinede tesekkur ederim..

Semihgo

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Semihgo » Sal Nis 19, 2016 12:29 am

Herkese merhaba,
Itieaz i gonderelim 47 gun oldu.. Ben yine vizedeki gibi yabancilar polisinden ogrenirim diye dusundum aradim Kadin sistemde oyle bir dilekce yok dedi. Daha sonra Ankara konsoloslugu aradim, Vize bolumunu , onlarda hala islem devam ediyor dediler.. Itirazdan cevap Alan arkadaslar cevap verirlerse cok memnun olurum... KAC gun suruyor ortalama ? Ve hakikaten olumlu donus almak yuksek ihtimal mi ? Tesekkurler..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Nis 20, 2016 11:35 am

Bende 1 ay surmustu, belli sorulari cevaplamam gereken bir yazi istemislerdi.

Homies22

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Homies22 » Cmt Nis 30, 2016 3:51 pm

Merhaba arkadaslar,
Dun vize gorusmem 11.00 deydi.Saat 10.00 civari ordaydim kimse yoktu direk iceri aldilar.Icimde cok farkli duygular vardi okuduklarim beni cok onyargili yapti fakat iceri girdim fikrim tamamen degisti sicak geldi gorusme yapan bayanlar konuskanlardi ve sicak duruyolardi once ups e gittim tabiki sonra giriste oturan bayanda evrak kontrolu ( sabika kaydi,askerlik belgedi,anne ve babamin emekli kagitlari alinmadi) oldu. Oturup bekliyorum tabi diyaloglari da dinliyorum bir yandan almanca sorular adin ne , nerede dogdun ,kahvaltida ne yiyorsun gibi.. sira bana geldi esmer kivircik sacli ablayla.evraklari verdim ne icin sprachkurs und studium dedim cok almanca bilir edasiyla:) aldi bakti belgelere tek tek daha once gitmissin falan,kime,ne icin( akraba ziyareti akrabaya) dedi. Sonra motivasyon belgesini okudu kafa sallayarak onaylayarak okudu sonra kim yazdi dedi ben yazdim akrabalarim cevirdi dedim cok guzel yazilmis dedi. Sonra bilgiler girdi devam , okul hakkinda bilgi ver dedi bende basladim saydirmaya dersleri okul hakkinda bilgiler falan arkadasin mi okuyor ordan mi ogrendin dedi yok arastirdim dedim .biraz almanca konusalim dedi . Nerede okuyorsun,nerede dogdun,almancayi nerede ogrendin,ailen nerede yasiyor sorular falan sonra odeme makbuzu verdi belge numaran burda bisey olursa eksik evrak haber veririz falan dedi yolladi bu kadar arkadaslar :)
Gurkan abiye buradan cok tesekkur ederim her turlu destegi icin:)

Elvenking

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Elvenking » Cmt Nis 30, 2016 10:31 pm

[quote]Homies22 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
Dun vize gorusmem 11.00 deydi.Saat 10.00 civari ordaydim kimse yoktu direk iceri aldilar.Icimde cok farkli duygular vardi okuduklarim beni cok onyargili yapti fakat iceri girdim fikrim tamamen degisti sicak geldi gorusme yapan bayanlar konuskanlardi ve sicak duruyolardi once ups e gittim tabiki sonra giriste oturan bayanda evrak kontrolu ( sabika kaydi,askerlik belgedi,anne ve babamin emekli kagitlari alinmadi) oldu. Oturup bekliyorum tabi diyaloglari da dinliyorum bir yandan almanca sorular adin ne , nerede dogdun ,kahvaltida ne yiyorsun gibi.. sira bana geldi esmer kivircik sacli ablayla.evraklari verdim ne icin sprachkurs und studium dedim cok almanca bilir edasiyla:) aldi bakti belgelere tek tek daha once gitmissin falan,kime,ne icin( akraba ziyareti akrabaya) dedi. Sonra motivasyon belgesini okudu kafa sallayarak onaylayarak okudu sonra kim yazdi dedi ben yazdim akrabalarim cevirdi dedim cok guzel yazilmis dedi. Sonra bilgiler girdi devam , okul hakkinda bilgi ver dedi bende basladim saydirmaya dersleri okul hakkinda bilgiler falan arkadasin mi okuyor ordan mi ogrendin dedi yok arastirdim dedim .biraz almanca konusalim dedi . Nerede okuyorsun,nerede dogdun,almancayi nerede ogrendin,ailen nerede yasiyor sorular falan sonra odeme makbuzu verdi belge numaran burda bisey olursa eksik evrak haber veririz falan dedi yolladi bu kadar arkadaslar :)
Gurkan abiye buradan cok tesekkur ederim her turlu destegi icin:)[/quote]

Tebrikler,Umarim vize sonucunda olumlu olur PPPP

Homies22

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Homies22 » Cmt Nis 30, 2016 10:45 pm

InsAllah oyle olur tesekkurler:)

Himbeer

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Himbeer » Pzt May 02, 2016 9:58 pm

Herkese merhaba sonunda vizesine kavusanlar kervanina bende katildim.Yaklasik 6 ay bekledikten sonra elime ulasti simdi sizlere kisaca bu sureci ve gorusmemi anlatacagim;
Gorusmeye Izmir\'de gittim herkes gibi bende cok heyecanliydim hatta gorusmeye girmeden burada yazan hemen hemen tum tecrubeleri okudum desem yeridir :)
Ogleden sonra randevu saatinde benimle beraber 3 kisiyi daha iceri aldilar sansima herhalde o gun ogleden once de orda olmama ragmen konsolosluk hic kalabalik degildi.Gise numarasini hatirlamiyorum fakat bir beyefendiyle gorustum ilk basta soguktuk fakat daha sonradan konustukca rahatladim heyecanimi fazla belli etmemeye calisiyordum.
Turkce genel sorularla basladik ardindan Almanca sorular soruldugunda aksanimi tebrik etti Turkce\'de aksan yok ama Almancayi iyi telafuz ediyorsunuz dedi,buradan sanirim bir puan aldim :D
Almanca konusurken bir sikinti olmadi kalacagim yerin adresi,ne icin gitmek istedigim gibi sorular sordu.Bir sorun yoktu fakat gorusme bittiginde bir tek ben vardim iceride,kimse kalmamisti anlayacaginiz biraz uzun bir gorusme oldu :)
Kargo formunu doldurduktan sonra ne kadar surede gelecegini sordum 3-4 ay gibi bir cevap aldim.Kesinlikle bekledigim cevap degildi ben en fazla 1 ay olarak dusunuyordum cunku dil kursu ve daha sonra universite egitimi almak istedigimi motivasyon mektubumda yazmistim ve bu sekilde basvurmustum.Bir cok kez gittigim bir sehir oldugu icinde kisa surede onaylanip elime ulasacagini dusunuyordum.Beyefendi yuzumdeki sok ifademi gormus olmali ki ama senin dayin orada yani garantorun yabancilar subesine gidip islemi kontrol edebilir bu sekilde hizlanma ihtimali var dedi ve bana haribo vererek gorusmeyi sonlandirdi.
Benim 3-4 ay olarak dusundugum vizem elime 6 ay sonra ulasti... Bu surec gercekten benim icin psikolojik olarak cok zor gecti 5 kere kursumu erteledim ve uzun bir sure hicbir sekilde bilgi alamamis olmamda beni kotu etkiledi yani kafanizda her seyi kuruyorsunuz "Neden bu kadar gecikti,acaba bir sorun mu var..."
Herhalde insanin cocuklugundan beri istedigi bir seyin bu kadar kolay olmasi gerekmiyordu,sonuc olarak her seyin dogru zamanda olacagina inanan biriyim umarim sizlerde bu kadar uzun beklemezsiniz ve hayallerinize en dogru zamanda kavusursunuz :)

kudif

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kudif » Çrş May 11, 2016 3:23 pm

Arkadaslar Merhaba tekrardan, bu gun vizem geldi cok sukur valla cok sevincliyim ama cok zorlu bir surec. 23 Mart ta vize gorusmesine girmistim 21 gunde gelir diyordu gorevli ama 49 gunde geldi(hafta sonlari dahil :D ) Her seyin hayirlisi artik.. umarim diger bekleyen arkadaslarinda vizesi hemen gelir ve egitim hayatlarina pozitif enerjiyle baslar. Simdi sira testdaf ve dsh tecrubesi PPPP Bu arada Gurkan abiye ve foruma katkisi olan herkese tesekkurler ;)

kayazico53

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kayazico53 » Cum May 13, 2016 12:48 pm

[quote]kudif tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar Merhaba tekrardan, bu gun vizem geldi cok sukur valla cok sevincliyim ama cok zorlu bir surec. 23 Mart ta vize gorusmesine girmistim 21 gunde gelir diyordu gorevli ama 49 gunde geldi(hafta sonlari dahil :D ) Her seyin hayirlisi artik.. umarim diger bekleyen arkadaslarinda vizesi hemen gelir ve egitim hayatlarina pozitif enerjiyle baslar. Simdi sira testdaf ve dsh tecrubesi PPPP Bu arada Gurkan abiye ve foruma katkisi olan herkese tesekkurler ;)[/quote]
Tebrik ediyorum :) Umarim bundan sonra da senin icin hayirlisi olur.

kudif

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen kudif » Cum May 13, 2016 2:59 pm

Tesekkur ederim kayazico53 :)

henrymorgan

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen henrymorgan » Çrş May 18, 2016 12:36 pm

neden bu vize alma sureleri herkeste farklilik gosteriyor? genelde de gec veren izmir konsoloslugu. 1 ayda alan da var 2 ayda alan da 6 ay bile var. benim basvurali 45 gun oldu. bekleyelim beklemesine ama yeniden mektup geldi paderborn dan ve 20-30 haziran arasi kurs kayit tarihleri paderborn icin. bir de ben 1 temmuz yazdim orda olmam gereken tarihe. offf ulan
the more ekmek, the more kofte :P

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Informatiker » Çrş May 18, 2016 2:35 pm

[quote]henrymorgan tarafindan yazilan metin:

neden bu vize alma sureleri herkeste farklilik gosteriyor? genelde de gec veren izmir konsoloslugu. 1 ayda alan da var 2 ayda alan da 6 ay bile var. benim basvurali 45 gun oldu. bekleyelim beklemesine ama yeniden mektup geldi paderborn dan ve 20-30 haziran arasi kurs kayit tarihleri paderborn icin. bir de ben 1 temmuz yazdim orda olmam gereken tarihe. offf ulan[/quote]

Konsoloslukla alakasi yok. Her evrak temiz duzgunse. Hic bir eksik yok ise. O zaman kisa surede veriyorlar. Sahsen ben izmir konsoloslugundan basvurmustum. 15. gunde evime geldi vizem.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

eminonur

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen eminonur » Cmt May 21, 2016 6:25 pm

19 Nisan\'da Izmir Alman Konsoloslugu\'nda Wismar Universitesi\'nde onayli ve davetli master egitimim icin vize basvurumu yaptim. Konsolosluktan da yabancilar subesinden onay beklendigine dair yanit aldim. Hangi yabancilar subesinde oldugunu ve ilgili yabancilar subesinin iletisim bilgilerini nasil ogrenebilirim? (Orta duzeyde Almanca bilgim var ve bunu konsoloslukta belge ve sozlu mulakatla kanitladim. Ayrica, okuyacagim bolum Ingilizce.)
En son eminonur tarafından Cmt May 21, 2016 7:11 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 0 kere düzenlendi.
Sebep: Parantez içi

Deadly Impact

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cmt May 21, 2016 6:59 pm

[quote]eminonur tarafindan yazilan metin:

19 Nisan\'da Izmir Alman Konsoloslugu\'nda Wismar Universitesi\'nde onayli be davetli master egitimim icin vize basvurumu yaptim. Konsolosluktan da yabancilar subesinden onay beklendigine dair yanit aldim. Hangi yabancilar subesinde oldugunu ve ilgili yabancilar subesinin iletisim bilgilerini nasil ogrenebilirim?[/quote]
Universitenin oldugu sehirin yabancilar subesine gonderilir.( dil kursu yapacaksaniz kayitli oldugunuz dil kursunun bulundugu sehirin yabncilar subesi)

guneys

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen guneys » Pzr May 22, 2016 10:33 pm

Oncelikle vize bekleyen herkese bol sans, daha once buyuk ihtimalle bu konu yazilmistir ancak ben bulamadim. Ben kalacagim adres olarak bir arkadasimin adresini gostermek istiyorum. Bunun icin "meldebescheinigung" ve arkadasimin ID kardi disinda gostermem gereken birsey var mi? Bir de universite kabul, dil kursu kayit vb. belgelerin mail ciktisi ile basvuru yapabiliyoruz degil mi, imzali hard copyler icin beklememe gerek var mi?

Deadly Impact

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt May 23, 2016 12:52 am

[quote]guneys tarafindan yazilan metin:

Oncelikle vize bekleyen herkese bol sans, daha once buyuk ihtimalle bu konu yazilmistir ancak ben bulamadim. Ben kalacagim adres olarak bir arkadasimin adresini gostermek istiyorum. Bunun icin "meldebescheinigung" ve arkadasimin ID kardi disinda gostermem gereken birsey var mi? Bir de universite kabul, dil kursu kayit vb. belgelerin mail ciktisi ile basvuru yapabiliyoruz degil mi, imzali hard copyler icin beklememe gerek var mi?[/quote]

Zaten mail ile gonderilen belgede orjinal gibi kullanilabilecegine dair yazi bulunuyor .O sekilde ise Ciktisini alip dosyaniza ekleyebilirsiniz.
Genelde basvuru sirasinda kalacaginiz yeri cok sorun yapmiyorlar meldebescheinigung yeterli olsa gerek

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen batuhanalkn » Çrş Haz 01, 2016 11:29 pm

merhaba arkadaslar forumu uzun suredir takip ediyorum benim de yavas yavas almanya maceram baslayacagi icin fikir alisverisinde bulunmak icin kaydoldum

Biraz kendimden bahsediyim
97 dogumluyum.Ikinci kez lys sinavina girecegim , ilk girdigim de hem istedigim yer olmadi hemde kafamda almanya vardi fakat ailemi ikna edememistim oyuzden bir sene daha hazirlandim ve ailemi ikna ettim
26 sinda sinav bitiyor 28 i gibi sanirim goethe nin kursu baslicak 25 inde kayit aliyorlarmis ona kaydolucam.Arastirmalarima gore a1 veya a2 belgenin vize islemlerin de + si oluyormus.
kafama takilan bir kac sey var yardimci olursaniz cok mutlu olurum
Benim yesil pasaportum var fakat sanirim yine vize almam gerekiyor forum da okuduklarim beni cok korkuttu vize hakkinda
Tecrubeli kisiler biraz ince detaylar hakkinda bilgi verebilir mi ?
Mesela cabuk heyecanlanan birisiyim gorusmede almanca konusurken hata yapsam , konusamasam bu vizeyi etkiler mi ?
Genel olarak ne istedigini bilen , almanya da geciricegi surede neler yapmasi gerektigini bilen biriyim ancak bu almanca konusma kismi beni cok korkutuyor .A1 veya A2 belgesi almis olarak gitsem bile konusamazsam ne olur kismina takilmis durumdayim
Birde goethe nin moda da subesi acilmis ancak sitede moda da olucak dersler yazmiyor sanirim normal program orasi icinde gecerli , bu konuda bilgisi olan yardimci olursa sevinirim

Biraz karisik yazdim heyecanimdan dolayi kendimi tam anlatamamis olabilirim kusura bakmayin.

uurrccnn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Haz 02, 2016 2:45 am

Genc korkma bu kadar sakin ol😄 Oncelikle kendimi tanitayim makine muhendisliginden mezun oldum ve dil okulu sonrasinda becerebilirsem yuksek lisans icin universite adayi vizesine basvurdum. Basvuru surecim karma karisik onu karistirma. 😄 Mezun olduktan sonra goethe\'de a1.1 aldim. Bu arada istanbul moda\'daki ilk kursiyerlerden biriyim😄 Kurs sonunda vizeye basvuru yapacagim icin sadece katilim sertifikasi aldim ve vizede KATILIM SERTIFIKASI\'ni sundum. Ulusal vizeye basvuru yaptim. Tam 32 gunde vizem geldi. Bence goethe oldugu zaman vizeye etkisi var. Diger dil okullarina gidersen pek zannetmiyorum vizede etkisi olacagini ki alman konsoloslugunun sitesindeki bilgi notlarina bakarsan orada parantez icinde goethe institute yaziyor. Bunun icin sen heyecanini bir kenara birak goethe\'de 1 kur da olsa al, en azindan vizede sana buyuk avantaj sagliyor. Ayrica vize randevumda bana almanca a1.1 de olsa 3 tane soru sordular. 1.si adin neydi, 2.si hangi dil okuluna gittin dedi( bu arada ben soruyu tam anlayamadim gittin mi dedi, gidecekmisin mi dedi? Tribine girdim ve bu sekilde turkce soru sordum. Eliyle yeri gosterdi. Gittin demek oldugunu anladim😄 Ondan sonra almanca goethe institute in moda falan , 3. Soru hangi hobileri yapmaktan hoslanirsin dedi goethe de a1.1 alirken cevaplamistim bu soruyu almanca motosiklet kullanmak dedim( cekimleri falan kacirmis olabilirim) himm tamam falan dedi turkce ehliyetin var mi peki dedi evet var dedim. Neyse vize gorusmemdeki sorular boyle heyecan yapma karsindaki gorevliye samimi davranmaya calis, mumkunse guzel giyin kot gomlek yapabilirsin ama gomlegini iceriye sok. Bence bunlarin bir degerlendirmesi var ve yabancilar polisine gonderdikleri evraklarda polis degerlendirmeye de bakiyor haberin olsun. Bilgi notlarinda 4-6 hafta yaziyor vizeye basvuru surecinde bunu degerlendir ki gec kalma. Simdiden bol sanslar dilerim. Bunlar haricinde bir sorun varsa buradan ya da ozelden yazabilirsin bildigim kadariyla yanitlarim 😉

uurrccnn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen uurrccnn » Prş Haz 02, 2016 2:56 am

Bu arada hicbir bilgin yoksa zaten almanca hakkinda a1.1 den basliyorsun ve temel seyleri ogreniyorsun. Az da olsa bir bilgin varsa goethe\'nin duzenledigi bir sinava giriyorsun seviye belirleme, durumuna gore seviyen belirleniyor. Dersleri ortaokul lise gibi dusunme ( matematik, fen, sosyal bilgiler vb.) oyle bir sey yok. O gun 4 saat dersin mi var sana denk gelen hocanin bir ders isleme stili var atiyorum ilk saat adini soylemeyi ogretiyor, ikinci saat saat soylemeyi ogreniyorsun mesela, lisede nasil ingilizce dersi aldin onun almanca versiyonunu dusun ;)

batuhanalkn

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen batuhanalkn » Prş Haz 02, 2016 10:51 am

[quote]uurrccnn tarafindan yazilan metin:

Bu arada hicbir bilgin yoksa zaten almanca hakkinda a1.1 den basliyorsun ve temel seyleri ogreniyorsun. Az da olsa bir bilgin varsa goethe\'nin duzenledigi bir sinava giriyorsun seviye belirleme, durumuna gore seviyen belirleniyor. Dersleri ortaokul lise gibi dusunme ( matematik, fen, sosyal bilgiler vb.) oyle bir sey yok. O gun 4 saat dersin mi var sana denk gelen hocanin bir ders isleme stili var atiyorum ilk saat adini soylemeyi ogretiyor, ikinci saat saat soylemeyi ogreniyorsun mesela, lisede nasil ingilizce dersi aldin onun almanca versiyonunu dusun ;)[/quote]

Cevabiniz icin tesekkurler
Biraz bilgim var almancada gunler , sayilar , basit gunluk konusmalar( nasilsiniz , alabilirmiyim , ogrenebilirmiyim , nerede vsvs)
Bu bilgi duzeyi ile sizce a2 den baslayabilirmiyim ?
Gitmek istedigim okul a2 on sart kosuyor.Basvuru zamanina kadar a2 alabilirsem benim icin cok iyi olur

Kilitli