Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Master kabul hakkinda

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
convivencia

Master kabul hakkinda

Mesaj gönderen convivencia » Cum May 13, 2016 9:10 pm

Herkese merhaba,
Almanya\'da master yapmayi dusunuyorum ve bu konuda aklima takilan birkac soru var yardimci olursaniz sevinirim.
Oncelikle ben su anda psikoloji okuyorum ve 3.siniftayim. Bolum ve universite konusunda bir takim arastirmalar yaptim ve zamani geldiginde 3 okula basvuru yapmayi dusunuyorum. LMU learning sciences, ruhr university bochum cognitive sciences ve TU Kaiserslautern cognitive sciences. Su an icin aklimda bu 3 program var. Merak ettigim sey kabul konusu. 3 okulun da kabul sartlari benzer sadece LMU fazladan bir makale analizi talep ediyor. Ortalamam 3un uzerinde olacak muhtemelen. 3 program da ingilizce. Yeterli toefl ya da ielts puanini sagladiktan sonra 3 uzeri bir ortalama disinda kabule etkisi olacak bir sey var mi. Sitedeki masterla ilgili yaziyi okudum. Bu okullarda master yapan arkadaslar kabul sureci konusunda bilgilendirebilir misiniz? Okullarin sitelerinde yer alan kabul sartlarinin hepsini saglamis olmak kesinlikle kabul verecekleri anlamina gelmiyor degil mi? Okullar cok zor mu kabul veriyor? 3 uzeri ortalama ve saglam bir motivasyon mektubu kabul icin yeterli mi gercekten? Daha mezuniyetime 1 yil varken kabul sansimi arttirmak adina neler tavsiye edersiniz?
Simdiden tesekkurler.

bilk

Master kabul hakkinda

Mesaj gönderen bilk » Pzr May 15, 2016 10:52 am

Onu bilemeyiz tabiki. O yilki basvuru sayisi ve basvuranlarin profili onemli.