Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Hangi universiteyi secsem sinifi gecerim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mertcanakin

Mesaj gönderen mertcanakin » Çrş May 11, 2016 10:37 pm

Arkadaslar oncelikle selamlar,yorumlara baktim cok moralimbozuldu,gecmek cok zormus ve banko kalirmisiz gibi bir izlenime kapildim,ben ygs de 20000 deyim lysdede 19-20 bin civari olur buyuk olasilikla,%99 universiteyi almanyada okuyacagim,ama sorun suki okuldan atilirim,sinifi gecemem diye cok korkmaya basladim okuduklarimdan sonra,gonlumde tu berlin yada tu kalsruhe makine var,bana ne bi rakam verirseniz bu okullardan mezun olabilme sansim asagi yukari yuzde kac tir?(sunuda belirteyim oraya baba parasiyla gezmeye filan gitmiyorum,ciddi anlamda elimden geleni yapip okulu bitirmek amaciyla gidiyorum,yani oyle gezmeye tozmaya giden biri olarak gitmiyorum,gercek anlamda kendimi egitime verecegimi belirteyim)

yorum ve tecrubelerinizi dort gozle bekliyorum.

Elvenking

Mesaj gönderen Elvenking » Prş May 12, 2016 12:24 am

Bu senin calisman ile alakali cok yanlis bir izlenime kapilmissin eger duzenli ders calisan gunu gunune tekrar yapan ve okuyacagin bolumu seven biri isen rahat bir sekilde okuyabilirsin neden kalasin ki ? Hersey sende bitiyor

mertcanakin

Mesaj gönderen mertcanakin » Prş May 12, 2016 12:40 am

Bir yandan bende kendi kendime boyle diyorum ama sonrada dusununce ya yapamazsam,ya almanya nin sistemine ayak uyduramazsam 2 yazili bir sozlu atilip gidersem diye korkuyorum,sizce benim ayarinda biri hangi universiteyi tercih etmeli,tu berlin ve kalsruhede yapabilirmiyim,okuyan tanidiginiz varmi oralarda?

Elvenking

Mesaj gönderen Elvenking » Prş May 12, 2016 8:25 am

Tanidik olmasa da bu forum da bir cok insan var o okullarda okuyan. Evet TU9 universiteleri zorlayici olabilir ama bunu gozunuzde cok buyutmeyin okuyan insanlar dahi degiller sonucta.