Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
denizzz

Vize hakkinda

Mesaj gönderen denizzz » Sal May 10, 2016 9:52 pm

Arkadaslar bir sorun olacak tecrubelilere acaba ankaradan mi istanbul veya izmirdeki konsolosluktan mi vizeyi daha kolay veriyirlar yani biyle bir ayrim var mi ya da bir bilginiz var mi ?

scol91

Vize hakkinda

Mesaj gönderen scol91 » Sal May 10, 2016 10:42 pm

Ayrim olmaz gibime geliyor cunku belgelerin almanyada yabancilar polisine gidiyor. Onlar karar veriyor.

Ayrica vizeye gidecegin ili sen belirlemiyorsun. Bu 3 ilin kapsadigi bolgelerin hangisinde ikamet ediyorsan ona gore randevu veriyorlar. Adres tasima olayinda 6 ay boyunca o adreste ikamet etmen gerek(Ben oyle biliyorum) Baska konsoloslukla gorusme yapabilmen icin.

denizzz

Vize hakkinda

Mesaj gönderen denizzz » Sal May 10, 2016 11:28 pm

Tamam cok tesekkur ediyorum amerika icin oyle duymustumda acaba ayni sey almanya ogrenci vizesinde de gecerli mi acaba diye dusunuyor insan malum vize herjes icin sikinti oldugu icin :)

scol91

Vize hakkinda

Mesaj gönderen scol91 » Çrş May 11, 2016 12:29 am

Amerika vize icin dedigin dogru, Istanbul\'dan daha rahat alirsin.

Almanya icin durum biraz daha farkli. Master veya lisans egitimi icin belgelerin Almanya\'ya gidiyor. Yabancilar polisinden onay gelmesi gerek. Tabi bunlar disinda vize icin sansini arttirmak icin almanca sertifikasi aldiktan sonra basvur. En azindan A1 seviyesi.

mustifiz

Vize hakkinda

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş May 11, 2016 12:52 am

arkdaslar bence biz biraz evham yapiyoruz her konsoloslukta iyi ve kotu memurlar var hangisi denk gelecegini bilemiyoruz :) bu arada amerika icin vizeyi ankaradan kolay aldik hicbir zorluk olmadi belgelere bakti memur vizeniz 3 gun icinde pasaportunuzu alabilirsiniz dediler :)

scol91

Vize hakkinda

Mesaj gönderen scol91 » Çrş May 11, 2016 1:29 am

Bence memurdan ziyade is bizde bitiyor. Bu bir sinav gibi eger iyi hazirlanirsan gecersin. Yani tum belgelerin tam ise kalan tek sey senin oradaki davranislarin.

Bu arada ben Istanbul\'dan almistim amerika vizesini. Ankara\'dan 2 arkadasim red yedi.gittiler istanbul\'dan aldilar sonradan. 1 tanesi hal ve hareketlerden red yemisti hatta.

Velhasil kelam gidip evraklarini vereceksin. bir kac soru soracak hepsi bu. telas yapmaya gerek yok.

mustifiz

Vize hakkinda

Mesaj gönderen mustifiz » Çrş May 11, 2016 1:37 am

almanya konsolosluguda zor red yiyen baya arkdas oldu ben sifir almanca ile master icin dil ve studium vizesi aldim :) bence yari yariya olaslik :)

sdtaksun

Vize hakkinda

Mesaj gönderen sdtaksun » Sal May 17, 2016 7:09 pm

[quote]mustifiz tarafindan yazilan metin:

almanya konsolosluguda zor red yiyen baya arkdas oldu ben sifir almanca ile master icin dil ve studium vizesi aldim :) bence yari yariya olaslik :)[/quote]

merhabalar
mustifiz senin vizen ulusal miydi? 90 gunu asiyormuydu? bende 1hafta sonra Ankaraya gidecegim basvuru icin.

mustifiz

Vize hakkinda

Mesaj gönderen mustifiz » Sal May 17, 2016 7:57 pm

sdtaksun tarafindan yazilan metin:
merhabalar
mustifiz senin vizen ulusal miydi? 90 gunu asiyormuydu? bende 1hafta sonra Ankaraya gidecegim basvuru icin.
ulusal vizesi aldim

ferze

Re: Vize hakkinda

Mesaj gönderen ferze » Cum Kas 25, 2016 5:48 pm

scol91 yazdı:Bence memurdan ziyade is bizde bitiyor. Bu bir sinav gibi eger iyi hazirlanirsan gecersin. Yani tum belgelerin tam ise kalan tek sey senin oradaki davranislarin.

Bu arada ben Istanbul\'dan almistim amerika vizesini. Ankara\'dan 2 arkadasim red yedi.gittiler istanbul\'dan aldilar sonradan. 1 tanesi hal ve hareketlerden red yemisti hatta.

Velhasil kelam gidip evraklarini vereceksin. bir kac soru soracak hepsi bu. telas yapmaya gerek yok.
Selamlar dostum vize anı defterine yazmıştım ama seninle daha önceden iletişim kurduğumuz için burdan da yazmak istedim. Bende clausthalden teknik işletme şartlı kabulunü aldım dünde vize görüşmem vardı. Görüşmeye girdiğim kadın iyi birisiydi. Epey gülüp karşılıklı espriler yaptık. İlk söylediği bizden daha önce neden red aldın dedi. Bende ben master yapmak istiyorum geçen sene bunun için başvurdum fakat sadece dil kursuna kayıt olup başvuru yaptım ve red aldım dedim. Daha sonra red cevabında yazılanlara dikkat ederek hemen harekete geçtim ve dil kursuna yazıldım tömer de dedim. Kadın o sıra belgelere bakıyordu. Ve uninin göderdiği dil kursu belgesine bakıp bu neden sıfırdan başlıyor dedi. İlk etapta anlamadım okulun böyle bir uygulaması var sıfırdan almanca kursu veriyorlar dedim. Sanırım o benim A1.1 kurs belgemi A1 sertifikası sandı. Daha sonra sordu neden sertifika almadın dedi. Bende dil kursu A1 ve A2 yi tamamlayınca sertifika veriyor dedim. Senin almancanı bir test edelim dedi önüme bir kağıt verdi ve bunları cevapla dedi. Ben mal gibi kağıda baktım kağıt bana :)) kadın da zorlama ver dedi. Bu nasıl A1 dedi. Bende ben sadece A1\1 kursuna gittim temel bazı şeyler öğrendim fakat bildiğimi de unuttum şu anda dedim. Sonra sana bişeyler sorup göndercem seni dedi. >Daha önceden belgeri kontrol ederken seyehat sağlık sigortan eksik onu tamamla demişti> Klasik soruları sormaya başladı. Liseden mezun olduktan sonra neler yaptın, hiç çalıştınmı bu sireçte, Neden bu okul, neden bu bölüm, sana ne faydası olur, almanyadakı garantorun kım, baska akraban varmı, nasıl gecıneceksın, almanyadamı kalmayı dusunuyormusun, ingilizce biliyormusun ( bu soru kritik geldi bana, biliyorum ama sertifikam yok dedim) vs.. ben hepsıne verebilceğim en iyi cevapları verdim. Gözünün içine bakarak konuştum ve net oldum. Cevaplarımdan tatmin olduğunu hissettim. Benim verdiğim cevapları bana imzalattı. Bunu görünce biraz şaşırdım. DAha sonra eksik belgeni tamamla başka eksik olursa biz sizinle iletişim kurarız dedi. Bende sağlık sigortasını halledip hemen faxladım. Arayıp teyit de ettim ellerine ulaşmış. Sence nedir durum ? Yani almancayı sıkıntı yapmak isterlerse ellerinde bi kozları var farkındayım ama daha önce red almış emek vermişim o kadar. Şartlı kabulüm var ki keza sıfırdan almancayı öğrencem falan. Birde senin yorumunu almak istedim :))

ferze

Mesaj gönderen ferze » Pzr Kas 27, 2016 4:32 pm

mustifiz yazdı:almanya konsolosluguda zor red yiyen baya arkdas oldu ben sifir almanca ile master icin dil ve studium vizesi aldim :) bence yari yariya olaslik :)
Dostum başvuru yapma şeklini tam olarak anlatabilir misin ? Sıfır almanca dışında mesela ingilizce sertifikan var miydi ? Şartlı kabulün var mıydı ? Garantör mü gösterdin ? Vs.

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Pzt Kas 28, 2016 5:11 pm

hocam
1.B1 ingilizce sertifkam vardı.almanca yok
2.şartlı kabulum vardı
3.garantör belgesi ile başvuru yaptım.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Pzt Kas 28, 2016 7:31 pm

mustifiz yazdı:hocam
1.B1 ingilizce sertifkam vardı.almanca yok
2.şartlı kabulum vardı
3.garantör belgesi ile başvuru yaptım.
Benimde almanca yok ingilizce de sordu biliyormusun diye bende biliyorum ama sertifikam yok dedim. Kafa salladı :) niye yok gibisinden.. diğerleri aynı. Geçen sene sadece dil kurşunla red aldım. İtiraz ettim yine red verdi. Bakalım şimdi nolcak.. sence var mıdır şansım ?

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Pzt Kas 28, 2016 8:29 pm

şartlı kabul ile başvuru yaptıysan alma ihitmalin var bide motivasyon mektubunda güzel hedeflerini belirttiysen alırsın inş.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Pzt Kas 28, 2016 9:26 pm

Var clausthal den. Bahsettim umarım kardeş saol.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Sal Kas 29, 2016 8:45 pm

mustifiz yazdı:şartlı kabul ile başvuru yaptıysan alma ihitmalin var bide motivasyon mektubunda güzel hedeflerini belirttiysen alırsın inş.
Dostum itiraz dilekçesine ne yazmamı tavsiye edersin ? :) upsden msj geldi yarın elimde olacakmış. 4 günde vize bireysellerine göre yine red yedim büyük ihtimalle..

mustifiz

Mesaj gönderen mustifiz » Sal Kas 29, 2016 11:07 pm

dostum eğer red sebebin b1 sertifikası isteniyorsa yapabilcegin birşey yok öncelikle onu söyleyeyim.ama şahsi düşüncelerden verdilerse almanca sınavı nasıl gececegi nasıl yapacagın hakkında red verdilerse güzel bir itiraz dilekçesi yaz.
1.kendinin orada okuyacagına dair emin cümleler yaz benim nasıl olurda almanca sınavını gecemeyecegim yüzünden red verirsiniz.anlamış değilim bu karar bence görüşme yaptıgım memurun düşüncesidir çünkü benim bildiğim almanya eğitime ve okumak isteyen herkese önem verdiğini biliyorum.biraz duygusal yazılar yaz üzüntülü oldugunu belirt ama ...

ferze

Mesaj gönderen ferze » Çrş Kas 30, 2016 12:01 am

Saol dostum bakalım yarın göreceğiz sebebini tekrardan fikirlerini almak isterim.

ferze

Mesaj gönderen ferze » Çrş Kas 30, 2016 6:15 pm

Ve beklenen açıklama turkiyede B1 ol tekrar başvur !

Denizz

Mesaj gönderen Denizz » Çrş Kas 30, 2016 6:19 pm

Abi calisiyormusun okuyormusun bilmiyorum ama bence 3 aylik bir sıkı calismayla B1 e gelmek zor degil... keske ilk ret geldiginde baslasaydin ama hayirlisi belki de buymus.. gecmis olsun. Eger gercekten Almanya da okumak istiyorsan yapacagin tek sey su anda Almanca kasmak. Kolay gelsin.