Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Basvuruda orjinal tercume gondermek gerekli mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kartalkar

Mesaj gönderen kartalkar » Cum May 06, 2016 1:02 pm

Arkadaslar, universitelere basvuru yaparken, Turkce belgelerin almanca tercumesi isteniyor. Peki unilere belgeleri yollarken, bu tercumelerin de islak imzali mi olmasi gerekiyor? Yoksa renkli ciktisini alip gondermek de yeterli olur mu?
Cunku en az 10 uniye basvuru yapmayi planliyorum ve elimde tek orjinal tercume ornegi var. Hepsine orjinal tercume gondermek gerekirse epey masrafli olacak.
Bilgisi olan arkadaslarin bilgilerini rica ederim.

Elvenking

Mesaj gönderen Elvenking » Cum May 06, 2016 1:19 pm

Konsolosluga giderek onaylatabilirsin belgeleri.

kartalkar

Mesaj gönderen kartalkar » Cum May 06, 2016 1:38 pm

Alman konsoloslugu, orjinali Turkce olan belgelerin fotokopilerine asli gibidir onayi yapiyor. Tercumelere de boyle bir islem yapiliyor mu?
Benim asil merak ettigim, unilerin tercumelerin orjinalligine bakip bakmadiklari.

Elvenking

Mesaj gönderen Elvenking » Cum May 06, 2016 1:41 pm

http://www.deutschstudent.de/forum/view ... ad_id=6633 sorunun cevabi burada var sanirim bir bakabilirsin

kartalkar

Mesaj gönderen kartalkar » Cum May 06, 2016 1:58 pm

Sagolun, burada bulamadim Elvenking.
Dedigim gibi, unilere basvuru belgelerini yolluyoruz ve uniler bizden Turkce belgeler icin hem asli gibidir onayi(fotokopi tasdiki)hem de tercumesini istiyor.
Bildigim kadariyla alman konsoloslugu tercumelere asli gibidir muhru vurmuyor. Gecen sene gittigimde yapmamislardi.
Cok sayida uniye basvuracagim ve uniler eger tercumeleri de islak imzali isterse( yani yeminli tercuman dan islak imzali ve onayli) cok masrafli olacak.
Tercumelerin fotokopisini gondermemin yeterli olup olmadigini merak ediyorum. Tercumeler orjinal degil diye uniler degerlendirme esnasinda sikinti yaratirlar mi?
Bilgisi olanlarin bilgilerini rica ederim.

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cum May 06, 2016 2:19 pm

Ben iki universiteye basvurdum hicbirine orijinal belge gondermedim. ikisinden de kabul aldim. sikinti cikartacaklarini zannetmiyorum.

Tercumeyi yaptigin yerden belgelerini fazladan isteyebilirsin. Ben soylemeden bana her evraktan 2ser tercume hazirlatmisti. zaten sadece bir muhur vuracak :D

kartalkar

Mesaj gönderen kartalkar » Cum May 06, 2016 3:30 pm

Ok dir cok sagolun .

hayat

Mesaj gönderen hayat » Cum May 06, 2016 3:52 pm

Ben hep orijinal belge gonderdim. Fotokopinin is gordugunu yeni ogreniyorum