Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus Staj icin Hangi Vize Alinir ?

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
sdtaksun

Mesaj gönderen sdtaksun » Çrş Nis 27, 2016 8:11 pm

Merhaba arkadaslar,Erasmus staj programi ile Almanya\'da 10 Haziran\'dan 10 Eylul\'e kadar toplamda 90 gun staj yapacagim. Fakat ben oraya alismak icin 5-6 gun oncesinden gitmek istiyorum.Kalma surem 90 gunu astigi icin hangi vizeye basvurmam gerekiyor sizce ? Ve kac gun sonrasina randevu verirler?

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Prş Nis 28, 2016 11:41 am

Merhaba, Ulusal vizeye basvurman gerek. Idata yi arayip randevu alirsin. Vize gorusmesinde staj suren 90 gun neden daha uzun sureler icin vize talep ettigini soracaklar. Sende birkac gun erken gitmek istedigini soylersen sikinti cikarmazlar. Donus icinde bir kac gun fazla yazabilirsin, staj raporu yazip imzalatman gerektigini izah edersen sikinti cikmayacaktir.

tabi bu sureleri abartip 15-20 gun yapmamak gerek o zaman sikinti yasarsin :)

sdtaksun

Mesaj gönderen sdtaksun » Pzr May 01, 2016 2:22 pm

[quote]scol91 tarafindan yazilan metin:

Merhaba, Ulusal vizeye basvurman gerek. Idata yi arayip randevu alirsin. Vize gorusmesinde staj suren 90 gun neden daha uzun sureler icin vize talep ettigini soracaklar. Sende birkac gun erken gitmek istedigini soylersen sikinti cikarmazlar. Donus icinde bir kac gun fazla yazabilirsin, staj raporu yazip imzalatman gerektigini izah edersen sikinti cikmayacaktir.

tabi bu sureleri abartip 15-20 gun yapmamak gerek o zaman sikinti yasarsin :)[/quote]

Tesekkur ederim . Vize randevumu aldim mayisin 24une . Randevu tarihinden staja baslama tarihime kadar tam 18 gun var umarim vizeyi bu tarihler icerisinde alabilirim .

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Pzr May 01, 2016 11:50 pm

Sure yeterli vize almak icin. Ben 4 gunde almistim.

Butun evraklarin tam olursa sende ortalama 1 hafta icinde alirsin vizeyi.