Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada muhendislik sifirdan

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
rumyet

Mesaj gönderen rumyet » Pzt May 02, 2016 11:29 pm

Merhaba, ben turkiyede hazirlik sinifini okudum bu sene kendi bolumum ingilizce insaat muhendisligi normalde.Ancak almanyada ki bazi tanidiklarimla gorustum onlar bana gelip burda bir sene almanca hazirlik gor ve 3 sene muh egitimi al, duzgun calisirsan sene kaybin da olmaz ve daha nitelikli hayat ve diploman olur dediler.Ek olarak hicbir almanca bilgim yok,ingilizce b2 seviyesindeyim.Bir sene icinde test daf i gececek kadar ogrenebilirmiyim orada? islemlere basladim belge vs topluyorum lutfen fikir ve goruslerinizi paylasirmisiniz..

Tesekkurler ..

baneful

Mesaj gönderen baneful » Sal May 03, 2016 10:37 am

1 senede duzenli calisirsan rahat gecersin,

1225Birko

Mesaj gönderen 1225Birko » Sal May 03, 2016 11:16 am

Ama en azindan turkiyede bi goethe osd yada telc a1 sertifikasi almak lazimsin hem vize icin avantaj hemde orda kursta full hersey almanca oldugu icin zorluk cekmemek icin a1 bitirmen lazim..

rumyet

Mesaj gönderen rumyet » Sal May 03, 2016 11:36 am

genellikle agustos gibi basliyormus kurslar sanirim yakin bi zamanda on kabulum olursa 1 ay icerisinde gerek internetten video ve birde almanca baslangic kitabi alip az da olsa kendim temel yapmayi planliyorum.
Bilgiler icin tesekkur ederim

pardon

Mesaj gönderen pardon » Sal May 03, 2016 10:47 pm

3 yilda bitirmek icin oldukca duzenli calisman gerekir. Ben de insaat muhendisligi okuyorum ve 3 yilda bitiren bizim okulda ne gordum ne de duydum. Turkiye ile arasinda ciddi zorluk farki var.

rumyet

Mesaj gönderen rumyet » Cmt May 07, 2016 12:21 am

kardesim tesekkurler bilgi icin,dest daf i gecip yerlesdikden sonra ortalama 3 yillik bir bolumu nekadar surede bitirebilirim orta ustu bir ogrenci olursam ?
bide insaat muhendisligi durumu nedir almanyada mezun olup guzel sirketlere girme imkanim varmi vede baslangic maaslari hakkinda bilgin varsa paylasirmisin tesekkurler simdiden