Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

kabul aldim..

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
deryasiegen

kabul aldim..

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Tem 28, 2009 11:27 am

arkadaslar bisey sorcam simdi benim biraz kafam karisti ve panik oldum.ben de bochum,duisburg,dortmund ve siegene kommunitiontechnike master icin basvurdum.simdi bizim sadec 2 versuch mu deneme hakkimiz var sadece?ben siegendeyken 3 versuch hakkimiz vardi,ben de butun uniler oledir diye hic arastirmadim.2 cok az ya:s

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

kabul aldim..

Mesaj gönderen Physiker » Sal Tem 28, 2009 11:31 am

2 versuch dedigin ne deryasiegen ?

deryasiegen

kabul aldim..

Mesaj gönderen deryasiegen » Sal Tem 28, 2009 12:58 pm

simdi maniaturk arkadasimiz demis ki\'\'
Elektro- und Informationstechnik\'te herkesi aliyorlar ama ilk seneki 9 sinavin hepsini gecmek zorundasi ve sadece iki deneme sansin var.. \'\'2 versuch dedigim bi sinavi yazmak icin sadece 2 defa hakkin olmasi.siegende 3.hakkinda da dersi gecemiyosan okuldan atiliyodun.yani bazi universitelerde bu sayai 2ye inebiliyor mu?

Novemberrain

kabul aldim..

Mesaj gönderen Novemberrain » Sal Tem 28, 2009 2:07 pm

Deniz in dedigi Munchen de gecerlidir sanirim.Okuldan okula degisir.Elektrotechnick und Informationtechnick daha zor diye dusunuyorum.Duz informatige gitmek daha avantajli olabilir.

maniaturk

kabul aldim..

Mesaj gönderen maniaturk » Sal Tem 28, 2009 9:46 pm

[quote]awesom-o tarafindan yazilan metin:
[quote]maniaturk tarafindan yazilan metin:
Bizde yani Informatik\'te unendlich viele versuche yani istedigin kadar girebiliyorsun sinavlara ama bolume girmek zor yani once nottan eliyorlar, sonra da profosor ile sozlu mulakata giriyorsun.
[/quote]

Merhaba maniaturk hocam, TUM\'un sitesinde gordum informatik icin mulakat ve sinav yapildigini. Madem bu konuda da konusulmus burada sormak istedim. Sen 4.98\'lik lise diplomasiyla kabul almissin sanirim, 4.77 de yeterli bi not mudur kabul icin? Ben ayni zamanda Turkiye\'den bilgisayar ogretmenligi diplomasi ve birkac sirkette is tecrubesiyle gelecegim seneye acaba bu alanda yaptiklarim kabul sansimi arttirir mi?Ya da Oss\'de bilgisayar muhendisligine yerlestirilip gelmem kabul sansimi yukseltir mi?[/quote]

Bunu Karne tanima kurumu belirliyor. Yani benim lise diplomam 4.98 di ama sadece bu degil onemli olan. OSS de yaptiginiz puan veya universite mezunu iseniz universite mezuniyet puaniniz ile birlikte hepsi hesaplanip sonucta size bir alman not sistemine gore not veriyorlar. Yani alman not sisteminde en buyuk not 1\'dir ve notlar 0,3-0.4 seklinde artar yani 1.0 -> 1.3 -> 1.7 -> 2.0 gibisinden.

Bana 2,4 vermislerdi. Informatik icin TUM\'da yanilmiyorsam en asagi 2,7 veya 3,0 olmasi gerekiyor.

Ondan sonrais zaten sozlu mulakat...