Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH ve TestDaF Tecrubeleri-3

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Nis 13, 2016 12:02 pm

Neden testdaf da yazmiyorsun ? Daha suren var , stres yapma , basarirsin.

Merve92

Mesaj gönderen Merve92 » Çrş Nis 13, 2016 12:54 pm

Merhaba Arkadaslar ben Berlin de b2.1 yapiyorum Haziran\'in 9 undaki testdaf sinavina girmeyi planliyorum fakat test daf sinavina girdigim zaman seviyem b2 olacak sizce 9 Haziran\'a kadar yetistirebilir miyim ? Tecrubesi olan arkadaslar bana fikir verebilir mi?:)

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Nis 13, 2016 1:52 pm

Merhaba, zor , ama imkansiz degil. Bir arkadasim vardi , hem b2 hem de testdaf hazirlik kurusunu ayni anda almisti, ve yuksek puanla gecmisti. B2 yi yaparken kesinlikle hazirlik kurusunu da alman lazim, en kotu kendin cok iyi hazirlanmak gerek. Zor, ama olmayacak bisi degil.

canderan

Mesaj gönderen canderan » Çrş Nis 13, 2016 2:10 pm

Arkadaslar ben de nacizane testdaf dsh tecrubelerimi anlatayim :)) Ben a2den testdaf Vorbereitung kursuna kadar Bochumda devam ettim 2 kez de testdaf denedim fakat 14 puanda kaldim HV ve LV 3 de kaldi ,daha sonra dsh ya hazirlanmaya karar verdim 2 kez de Dortmund da dsh sinavina girdim :)) 1. Dsh denemem de 63 de kaldim zor konular beklerken Freizeit gibi cok basit konular soruldu ama sanirim cok konsentre olamadim sinavda.Mart 2016 da tekrar dsh sinavina girdim ve 2.sinde Dsh 2 yi aldim LV enerji uzerinde bir konuydu ,HV uyurken ogrenme ile ilgili ve text Produktion evsiz insanlar uzerineydi ,schriftlich den gecince.mundlich de zaten hic zorlamiyorlar sohbet havasinda geciyor..Yani soyle soyleyeyim Dortmund da Dsh sinavina girmenizi oneririm sistemini iyi ogrendikten sonra gercekten cok basit..herkese basarilar

Merve92

Mesaj gönderen Merve92 » Çrş Nis 13, 2016 9:17 pm

Cok tesekkur ederim arkadaslar :)

mahmutovski

Mesaj gönderen mahmutovski » Cmt Nis 16, 2016 1:58 pm

arkadaslar 20 nisanda testdafa giricem, zulassung kagidi nufus cuzdani ve kalem disinda yanimda goturmem gereken birsey var mi?

oezguerrr

Mesaj gönderen oezguerrr » Cmt Nis 16, 2016 7:07 pm

merhabalar;
goethe zertifikat b2 sinavi ile c1 sinavi testDaf 4 icin yeterli bir derece mi oluyor yani onlarda okul kabulu icin gecerli mi ?
tesekkurler

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 16, 2016 11:43 pm

Hayir gecerli degil, Gothe C2 gerekiyor.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

canderan

Mesaj gönderen canderan » Pzr Nis 17, 2016 7:58 pm

arkadaslar ben dortmundda dsh sinavina girerken biriyle tanismistim ,bana dedi ki benim dortmund uniden kabulum yok ama dsh sinavina girmem lazimdi o yuzden TU Dortmund a e mail atip dsh sinavina girmem lazim lutfen yardimci olun diye israr ettim ve tamam dediler herhangi bir sikinti cikarmadilar ,zullasung olmadan sinava girdi ve kazandi da :) belki siz de bi sansinizi denersiniz diye soyleyeyim dedim

RockFilozofu

Mesaj gönderen RockFilozofu » Prş May 05, 2016 1:45 pm

Bugun ilk TestDAF tecrubemi yasadim paylasayim dedim.Herhangi bir hazirlik kursu almadim ancak Kasim ayinda TELC B2 sertifikasini almistim yarin tam 14.ay olacak berlin tabi bu surecin 2 ayi Turkiye\'de gecti her neyse.Leseverstehen ve Schriftlicher Ausdruck kolay geldi ancak Horverstehende gerek 2 metni tek dinletmeleri, Mundlicher Ausdruckta ise herkes ile ayni anda ve yerde sinav oldugumdan biraz konsantre kaybi ve kekeleme yasadim net olmasa da digerlerinin konusmalarini da duyuyorsun kafan karisiyor.Dedigim gibi ilk tecrubemdi.Geldi gecti bakalim sonuc ne olacak.

fatmanurzengin

Mesaj gönderen fatmanurzengin » Cmt May 07, 2016 3:26 pm

merhaba arkadaslar
ben de 9 haziranda testdaf sinavi yapicam. Suan icin lesen ve mundlich iyi ama schriftlich kisminda sorunum var. Acaba hangi redemittelleri kullanmak gerekir? bunun icin onerebileceginiz bir site var mi? Birde nasil calisilmali ?
tesekkurler :)

ffmelihads77

Mesaj gönderen ffmelihads77 » Prş May 12, 2016 1:23 pm

Merhaba arkadaslar Kasimda tesdafa girecegim ve o siralar c1.1 seviyesini bitirmis ayni zamanda da hazirlik kursu yapmis olacagim ama c1 tamamen bitmemis olacak. Onumde yaklasik 5 ay var Haziranda B2ye basliyorum. Kasimdaki sinav Bu yaz donemi Frankfurt Goethede okula baslamam icin cok cok onemli kesinlikle Tesdaf4 almam lazim. Simdiden neler yapabilirim onerilerinizi bekliyorum extradan kitaplardan mi calismali daha cok tv mi izlemeli gramer mi surekli tekrar edilmeli ne tavsiye edersiniz? C1 bitirmeden tesdaf vermeyi basaran arkadaslar varsa tecrubeleriniz cok onemli benim icin.

Deadly Impact

Mesaj gönderen Deadly Impact » Cmt May 14, 2016 1:15 am

testdafa hazirlanacaksan gramere pek yuklenme. textproduktion icin yetecek kadar gramerin olsa yeter. ben b2 bitirdikten sonra vermistim. Testafin sistemini ogrenirsen cok rahat gecersin sinavi. fit fur den Testdaft kitabindan hazirlanmistim. birde musterprufunglari var en son iyice hazirlandiktan sonra da onlari coz . zaten vorbereitungkursa gidersen halledersin rahatlikla merak etme..
bol sans

ffmelihads77

Mesaj gönderen ffmelihads77 » Sal May 17, 2016 12:16 am

Tesekkurler tavsiyelerin icin

esraeren

Mesaj gönderen esraeren » Prş Haz 02, 2016 1:21 pm

Merhaba arkadaslar,

Testdaf sonucu ile ilgili bir sorum var.
Hazirda Dsh sonucum var ama Uni-Stuttgart kabul etmedigi icin testdafa da girdim.
5*5*3*4 aldim.
en yuksek bekledigim schriftlich 3 gelmis..
hic konusamadigim mundlich 4:help
Daha once uberprufung yaptiran var mi? sonuc degisiyor mu? ya da stuttgartin bu notla kabul etme ihtimalini bilen???
simdiden cok tesekkurler

olupiksel

Mesaj gönderen olupiksel » Prş Haz 02, 2016 6:03 pm

bugun aciklanan testdafa gore bende 4-4-3-4 almisim. Schriftlich 3, ne istiyorlar, nasil olmasi lazim bi turlu cozemedim. Uberprufung istedim, sonuc degisir umarim.

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Prş Haz 02, 2016 11:17 pm

[quote]esraeren tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,

Testdaf sonucu ile ilgili bir sorum var.
Hazirda Dsh sonucum var ama Uni-Stuttgart kabul etmedigi icin testdafa da girdim.
5*5*3*4 aldim.
en yuksek bekledigim schriftlich 3 gelmis..
hic konusamadigim mundlich 4:help
Daha once uberprufung yaptiran var mi? sonuc degisiyor mu? ya da stuttgartin bu notla kabul etme ihtimalini bilen???
simdiden cok tesekkurler[/quote]

bence iletisime bir gir cunku cogu yerler ortalama 4 istiyor senin ortalamada zaten 4 toplamda 17 puanin var

Ingenieur

Mesaj gönderen Ingenieur » Cmt Haz 04, 2016 8:34 pm

6 Eylul 2015 Pazar gunu Almanya\'ya ayak bastim. 7 Eylul gunu A2 seviyesi olarak dil kursum basladi. Aralik 2015 ayi icerisinde 20 gun christmas tatili yaptim. 1 Subat 2016\'ya kadar haftada sadece 20saat almanca dil egitimi aldim. 1 Subat tarihinden itibaren 12 hafta surecek olan Premium Almanca kursuna gectim, ders saatim haftada 30 saate cikmis oldu bu sekilde. Mart 2016 ayi icerisinde eastern tatilini biraz uzatarak Turkiye\'ye geldim10 gun tatil yaptim. 20 Nisan 2016 TestDAF\'a ilk defa girdim ve sonuc 4445. Bu da benim ortalama net 7 ay gibi tecrubelerim. :)

Kullanıcı avatarı
Informatiker

Mesaj gönderen Informatiker » Prş Haz 09, 2016 11:12 pm

Bugun giren var miydi sinava aramizda benden baska? Nasil buldunuz? Bana lesen ve horen normal geldi. Ama schriftlich de tema cok sacmaydi: Mundlich de de verilen aufgabe lere gore sure yetersizdi ozellikle 3 de. Benim dusuncelerim bunlar? Baska giren varsa onunda dusuncelerini bekliyorum.PPPP
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

okan_zim

Mesaj gönderen okan_zim » Cum Haz 10, 2016 12:09 am

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

Bugun giren var miydi sinava aramizda benden baska? Nasil buldunuz? Bana lesen ve horen normal geldi. Ama schriftlich de tema cok sacmaydi: Mundlich de de verilen aufgabe lere gore sure yetersizdi ozellikle 3 de. Benim dusuncelerim bunlar? Baska giren varsa onunda dusuncelerini bekliyorum.PPPP[/quote]

horen bencede normaldide lesen icin aynisini diyemem hatta 1. Aufgabe yani birbirine yakin cok bilgiler vardi dedigin gibi schriftlich acayip sacma geldi banada mundlich 3. aufgabe icinde haklisin 2 grafik verdikleri icin sure azda ama zaten 3. icin cok sey anlatmani istemiyorlar yani ona gorede bi degerlendirme yaparlar die dusunyom.. ama dedigim gibi ben sahsen lesende zorlandim