Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Informatik Turkce kaynak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Pep

Informatik Turkce kaynak

Mesaj gönderen Pep » Pzt Nis 11, 2016 2:03 pm

Merhablar,

Ikinci bolum olarak okuyorum, oss\'ye 2007\'de girmis biri olarak matematikten cok uzak kaldim. Burada, ozellikle analiz ve programlama derslerinde destek olur diye Turkce kaynak almak istiyorum.
Var midir bir oneriniz?
Ya da Turkce kitap disinda isime yarayabilecek ipuclariniz bu bolumle ve derslerle ilgili?

Deadly Impact

Informatik Turkce kaynak

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzt Nis 11, 2016 5:30 pm

Hangi program dilinde calistiginizi bilmiyorum . Ben de ilk programlamaya girisimde baya zorlanmistim. Bana en guzel kaynak (hem almanca hem turkce) youtube dan izledigim videolar oldu.

psenoglu

Informatik Turkce kaynak

Mesaj gönderen psenoglu » Pzt Nis 11, 2016 8:11 pm

Programlamadan once algoritma mantigini oturtmaniz daha saglikli olur saniyorum. Bu yonde Rifat Colkesen\'in Algoritma Gelistirme ve Veri Yapilari kitabini tavsiye ederim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Informatik Turkce kaynak

Mesaj gönderen welly275 » Sal Nis 12, 2016 12:42 am

istedigini oku, bilgisayarin basina oturup saatlerce program yazmaya calismazsan ne veri tipi ne de algoritma oturur. pratik yapicaksin. programlama mantigi oturdugu anda da her dilde program yazarsin.

en iyi kaynaklar youtubedaki videolar. bunun yaninda devamli alistirmalar.

Pep

Informatik Turkce kaynak

Mesaj gönderen Pep » Sal Nis 12, 2016 12:52 pm

Tesekkurler cevaplariniz icin. Oncelikle matematik kismini oturtmak istiyorum, programlama temel saglam olunca kolay olur diye dusunuyorum.

Kullanıcı avatarı
welly275

Informatik Turkce kaynak

Mesaj gönderen welly275 » Sal Nis 12, 2016 9:23 pm

programlamanin temeli matematik olsa da yuksek programlama dillerinde matematigi farketmiyosun fazla. programlama mantigi dusunme tarzi ve yaklasimla alakali. bu mantigi oturtmak icin matematige asilman fazla yardimci olmaz

syrex

Informatik Turkce kaynak

Mesaj gönderen syrex » Sal Nis 12, 2016 9:30 pm

Peki informatik okurken is imkanlari nasil oluyor. Is imkanlarindan kasit okurken calismak. Tabii yasanilan sehre gore degisir ama genel olarak nasil. Startuplara felan ogrencileri aliyorlar mi ? Duyduguma gore Almanyada yazilimci acigi cokmus.

Kullanıcı avatarı
welly275

Informatik Turkce kaynak

Mesaj gönderen welly275 » Çrş Nis 13, 2016 12:24 am

cok iyi merak etme. eger duzgun program yazabiliyosan, ogrenciyken dahi werkstudent olarak saatlik brut 15-20€ alabilirsin. haftada 2 gun calistiginda da eline rahat 600-700€ gecer. ama programlama bilgin yoksa bu dedigim genelde son 1,5 senede olur. oncesinde is dahi bulamayabilirsin bilgin olmadigi icin. ama tecruben bilgin varsa ilk senede is bulup bos vakitlerinde calisabilirsin. hatta home office ve esnek calisma saatleri gibi guzellikleri de var. bunun icin once programlamayi seviceksin ve calisacaksin ve anlayacaksin yani kafa basacak dedikleri. yoksa son donemlerde olup da hala ilk donem dersleriyle bogusan ve okuldan atilma esiginde olanlardan olursun. laylaylom bolum degil ve maasi icin de geliyosan iyi dusun, bu isten zevk alacaksin ki yapabilesin.