Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

sprachkurs+studium

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
guneys

sprachkurs+studium

Mesaj gönderen guneys » Cmt Nis 09, 2016 12:51 am

Almanyada garantor olabilecek bir tanidigim var bloke hesap da actirabilirim ailemin destegiyle hangisi daha iyi olur sizce, bir de su durum var sadece dil kursuna kayit olup almanyada bir yandan dil kursu yaparken bir yandan da master icin daha saglikli arastirma yapip belki dusundugum okullari ziyaret etmek gibi bir fikrim var.

dil kursu kayit belgem ve okullarla maillerin ciktisini alsam sprachkurs+studium vizesi alabilir miyim? bu arada uluslararasi gecerliligi olmasa da galatasaray universitesinden b1 sertifikam var belki isleri kolaylastirir ya da diger bir secenek sartli kabul alana kadar beklemeli miyim? fikirlerizi paylasabilir misiniz

Development

sprachkurs+studium

Mesaj gönderen Development » Cmt Nis 09, 2016 12:57 am

[quote]guneys tarafindan yazilan metin:

Almanyada garantor olabilecek bir tanidigim var bloke hesap da actirabilirim ailemin destegiyle hangisi daha iyi olur sizce, bir de su durum var sadece dil kursuna kayit olup almanyada bir yandan dil kursu yaparken bir yandan da master icin daha saglikli arastirma yapip belki dusundugum okullari ziyaret etmek gibi bir fikrim var.

dil kursu kayit belgem ve okullarla maillerin ciktisini alsam sprachkurs+studium vizesi alabilir miyim? bu arada uluslararasi gecerliligi olmasa da galatasaray universitesinden b1 sertifikam var belki isleri kolaylastirir ya da diger bir secenek sartli kabul alana kadar beklemeli miyim? fikirlerizi paylasabilir misiniz[/quote]

Merhaba,

Garantor olabilecek birisi varsa sikinti degil yeterki almanya sinirlarinda olsun ve konsoloslugun istedigi sartlara uymasi yeterli belgenin.On kabul masterdan aldiginda arastirmani yapabilirsin.Ama bir yerden on kabulunu almalisin.Bazen fazla verilen evraklarin sorun yarattigini kimse anlamasada yaratir.Gidisinin nedeni aslinda vize icin onemli :) kisaca seneryonu uydurman lazim.B1 verip motivasyon yazinda almanyada almanca ogrenmek istiyorum gibi bir cumle yazarsan bu bir rede davetiyedir.Cok fazla danismanlik sirketi ve vize sirketinden gectigimiz sene fail veren arkadaslarla tanistim bir cogunun durumu ayni ne yazikki.

Saygilarimla

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

sprachkurs+studium

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Nis 09, 2016 10:09 am

Bloke hesap actirdiginda, basvuruna cevap gelme suresi azaliyor.

Universite ile yazismalari gostererek vize alan bir kac kisi duydum, ama en mantiklisi sartli kabul ile gorusmeye gitmek. Universiteden alacagin sertifika tabiki isine yarar.

guneys

sprachkurs+studium

Mesaj gönderen guneys » Cmt Nis 09, 2016 11:32 am

evet kabul alip gitmek en mantiklisi ama soyle bir durum var aklima takilan. Ornegin X universitesinin son basvuru tarihi 15 Temmuz. Ben bu okula basvurdugumda basvurum 15 temmuzdan sonra mi degerlendirilmeye alinacak yoksa dil kursu+master icin basvurdugum icin belgeler ellerine gecince degerlendirip mi bilgi verecekler?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

sprachkurs+studium

Mesaj gönderen eren_f2007 » Cmt Nis 09, 2016 12:17 pm

Sartli kabul icin normalde herhangi bir tarih yok. Universite ile irtibata gecebilirsin.

guneys

sprachkurs+studium

Mesaj gönderen guneys » Pzr Nis 10, 2016 12:50 am

tesekkurler okul ile iletisimdeyim bunu sordum ancak cevap alamadim. soyle bir soru isareti daha var dil kursuna giderken konsoloslukta ogrenci dosyasi olusturulabiliyor mu?

SGK prim borcunun silinebilecegi daha once forumda konusulmus ancak askerlik tecilini de yapabiliyor muyuz dil kursu ogrencisi ikenc sanirim bazi okullar kendi bunyesindeki dil kurslarina giden sartli kabul almis ogrencileri icin ogrenci karti cikariyorlar ama kesin bir bilgi bulamadim bu konuda

Deadly Impact

sprachkurs+studium

Mesaj gönderen Deadly Impact » Pzr Nis 10, 2016 5:12 pm

Turkiye de herhangi bir resmiyet gerektiren islerde yurt disindaki ogrenciler icin parantez icerisinde mutlaka(dil kursu ogrenimi haric) diye bir ibare bulunuyor.Sartli kabul aldigin uniden ogrenci belgesi alabiliyorsaniz konsolosluktan askerlik tecilini yaptirabilirsiniz. Ama o verdikleri kart ulasim vs icin gecerli sadece diye biliyorum.

guneys

sprachkurs+studium

Mesaj gönderen guneys » Pzr Nis 10, 2016 6:37 pm

Cevaplar icin tesekkurler, evet okudugum kadariyla sadece dil kursunun askerlik icin bir etkisi yok

Development

sprachkurs+studium

Mesaj gönderen Development » Pzt Nis 11, 2016 2:16 am

Eger ki lisansa geliyor olsaydin bu ihtimalin vardi.Turkiye\'deki bir tane lisans sahibi olan birisi ikinici lisansi ile askerlik tecil ettiremez.Master olarak ve dil kursu olarak yanliz gececektir.Bu konuda bulundugun yerdeki elcilikle irtibata gecip durumunu aktar ankaraya kendi ellerinle goturmek zorunda kalabilirsin belki dosyani ama tecil olacagini dusunuyorum .

Saygilarimla