Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

psikoloji

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kitty26

psikoloji

Mesaj gönderen kitty26 » Pzr Tem 26, 2009 7:45 pm

merhaba arkadaslar gunlerden beri internetim yok ancak cafeden ara ara formu takip edebiliyorum..sizlere danismak istedigim bir konu var..ben psikoloji okumak istiyorum aslinda hacettepe tiyatro bolumu mezunuyum..bu sene sinava girdim ve esit agirlik puanim bircok uninin isletme ve psikoloji bolumlerine yetiyormus..suan almanyadayim ve 1 sene daha oturumum var..ekimde erlangen uninin dil kursuna basliyorum..1 sene studiumkollegela vakit kaybetmek istedmiyorum..
1..turkiyede ozel bir uninin psikoloji bolumunu kazansam kazandi belgesiyle almanyada herhangi bir unide tercih yapabilirmiyim
2..ocakta almanyadaki unilere basvursam kazandi belgemin suresi gecermi yani bu donemdemi illa basvurmaliyim
3..eger almanyada kabul alabilirsem illa o unininmi dil kursuna devam etmeliyim

simdiden tesekkur ederim..

alp22

psikoloji

Mesaj gönderen alp22 » Pzr Tem 26, 2009 10:49 pm

burcu ablasi sen master yapmior musun zaten....sakin masteri sallicam deme bana

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

psikoloji

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Tem 27, 2009 12:18 am

1 - evet--

2- gecmez.

3- ya o uninin ya da privat bi dil kursu yapabilirsin.

4- psikoloji bolumunde hemen hemen her uni de nc var hic arastirdin mi ?

5- sana oturum uzatma da problem cikartabilirler..gecis yapmadan once auslaenderamt la bi git konus..

6- kolay gelsin..

romeo-87

psikoloji

Mesaj gönderen romeo-87 » Pzt Tem 27, 2009 2:10 am

burcu bu sene tekrarmi trye gidip sinava girdin
sinav sonucunun tarihi gecmez zaten belgeyi alir almaz bayernde oldugun icin denklik birimine yolliycaksin,denklikten gelen belgede her zaman gecerlidir.

kitty26

psikoloji

Mesaj gönderen kitty26 » Pzt Tem 27, 2009 2:53 pm

evet arkadaslar...turkiyeye gidip tekrar sinava girdim..master zaten istedigim bolumlerde yoktu..ben simdi arastirma yapip bolumde nc olmayan bir yere basvuru yapmam lazim..bu konuda gurkan ve deniz yardimlarinizi bekliyorum..felsefe,psikoloji bolumleriyle ilgili bilgisi olanlar yardimci olurlarsa sevinirim..

maniaturk

psikoloji

Mesaj gönderen maniaturk » Pzt Tem 27, 2009 5:22 pm

Burcu sen Turkiye\'de bir universite bitirdigin icin burada istedigin bolume basvurabiliyorsun. Yani tekrar OSS ye girmek gibi bir ihtiyac neden hasil etti? Ozellikle mi istediler? Istedilerse hata yapiyorlar, elimde Zeugnisanerkennungsstelle den belgeler var istedigin bolume basvuracagina dair.

kitty26

psikoloji

Mesaj gönderen kitty26 » Pzt Tem 27, 2009 11:32 pm

istedigim bolume basvuramiyorum deniz..eger basvurursam munihte 1 sene studiumkollege yapma zorunlulugu var..onu yapmamak icin sinava girdim..bu arada ocakta yada birdahaki senenye elimdeki kazandi belgesiyle basvurabiliyorum dimi munihte karne birim merkezine evraklari gonderdikten sonra..

romeo-87

psikoloji

Mesaj gönderen romeo-87 » Sal Tem 28, 2009 12:21 am

evet burcu basvurabilirsin,ama bu studienkollegi sana sart kosmalari kafami baya karistirdi.acaba sen tiyatro bolumu mezunu oldugun icinmi seni diger uni mezunlari ile ayni kefeye koymadilar.istersen denklik birimine tlf yada mail at once bir sor,uni mezunu oldugun icin butun bolumleri secebilmen gerektigini ve neden studienkolleg zorunlulugun oldugunu.eger yine bir degisiklik olmazsa elindeki yeni yerlesti belgesini zaten yollarsin.elindeki belgeylede istersen 4yil sonra basvur :)

kitty26

psikoloji

Mesaj gönderen kitty26 » Sal Tem 28, 2009 11:45 pm

bana gelen kagitta bu bolumler disinda secim yaparsan ki bazi bolumler belirtmisler onun disinda studiumkoolege yapman gerek diye kagitta eklemisler..peki kibristaki ozel unileri kazanmis olmamda burda gecerlilik sagliyormu..kafam benimde iyice karisti arkadaslar

romeo-87

psikoloji

Mesaj gönderen romeo-87 » Çrş Tem 29, 2009 12:42 am

evet sagliyor,kibris unilerinide taniyorlar merak etme.senin bu durumun trde uni bitirmis biri almanyada istedigi bolumu okuyabilir tezini curuttu.gerci tiyatro bolumu oldugu icin boyle birsey olmustur.ama tekrar ossye girmissin sorun yok,tercihini yap psikoloji icin bolume basvurursun :)