Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

On bilgi !!

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Amedli21

On bilgi !!

Mesaj gönderen Amedli21 » Pzr Nis 03, 2016 10:07 pm

Arkadaslar iyi gecele r bir sorum olacakti, Simdi Almanyada universite istiyoruz,Ygs&lys sinavina girdikten sonra mi vize alicaz ? Sartli kabul icin basvuru,kalacak yer icin yurt basvurusu,dil kursu kaydi gibi islemleri sonavdan sonrami yapiyoruz ?Sinav notlari aciklaninca felan mi bu sureci anlatabilirmisiniz arkadaslar ? Kafamin karistigi tek yer?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

On bilgi !!

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Nis 03, 2016 10:42 pm

Lys yerlestirme sonucu-> Almanya uni basvuru-> Uni kabul-> Kurs kaydi ve yurt basvurusu -> Vize basvurusu.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Amedli21

On bilgi !!

Mesaj gönderen Amedli21 » Sal Nis 05, 2016 7:22 am

Oo cok saolun allah sizden razi olsun .birde universite sartli kabul olmassa ne olur universite kabul etmesse veya sartli kabulu yoksa?Kafamdaki sorularda gitti bu sorudan sonra tessekurler.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

On bilgi !!

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Nis 05, 2016 1:12 pm

Sansin cook azalir o zaman.

Amedli21

On bilgi !!

Mesaj gönderen Amedli21 » Sal Nis 05, 2016 7:30 pm

Bazi arkadaslar dil kursu diye gidiyor o nasil oluyor ?
Gitmek istedigimiz universitenin sartli kabulu b1 ile aliyor diyelim bende a1 var o nasil olucak?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

On bilgi !!

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Nis 06, 2016 11:18 am

[quote]Amedli21 tarafindan yazilan metin:

Bazi arkadaslar dil kursu diye gidiyor o nasil oluyor ?
Gitmek istedigimiz universitenin sartli kabulu b1 ile aliyor diyelim bende a1 var o nasil olucak?[/quote]

Sordugun sorulari gorunce, bazen biri bize saka yapmak icin boyle bir uyelik actigini dusunuyorum:)

On kabul olmadan sadece dil kursu vizesi basvurusu yapilir. Onda da en fazla 9 ay vize verilir ve vize sansi genelde dusuktur. 9 ay sonunda ogrenci Turkiye ye donup tekrar egitim vizesi icin basvuru yapar. On kabul olmadan vize sansi dusuk yani. Mantik olarak dusundugun zaman da, B1 istiyorsa universite ve sende A1 varsa o zaman A1 ile kabul veren universiteye basvuru yapacaksin. Almanya ya gelip B1 alinca da istedigin o universiteye basvuru yapacaksin.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Amedli21

On bilgi !!

Mesaj gönderen Amedli21 » Çrş Nis 06, 2016 7:05 pm

Ha simdi oyle oldu tamam tessekurler saolun . Sadece soru soruyoruz calla

Profane

On bilgi !!

Mesaj gönderen Profane » Çrş Nis 06, 2016 7:32 pm

On kabul almadan da 2 sene dil vizesi alabilirsin.Sahsen ben boyle yaptim.Sadece vize basvurusunda gelis amacina dil kursu+universite egitimi yazman lazim.Oyle bir siralamaya da uymak zorunda degilsin.Ben once vize alip buraya geldim sonra dil kursu buldum yaklasik 1 sene sonra ygs-lysye girdim Turkiye\'ye donup.Suan DSH\'yi gectim ve onumuzdeki kis somestri icin basvuru yapicam su siralar.Butun bunlari yapmak 12 ay surucekti aslinda ama ygs,lys ve dsh tarihleri catistigi icin 18 ay surdu.

Ve tamamen istisnai olarak bir arkadasim buraya geleli 30 ay olmasina ragmen sadece 3 kursa gitti ve suan kagit uzerinde B1 seviyesinde yani kalmasi neredeyse imkansiz gibi ama Gelsenkirchen belediyesi bu arkadasa bi 24 ay daha verdi.Kendisinin de benim gibi on kabulu dahil yok.

Amedli21

On bilgi !!

Mesaj gönderen Amedli21 » Çrş Nis 06, 2016 9:00 pm

Tessekurler cevap icin. Hicbir universteden on kabul alamassan gine zorlasir birde ben burokratik islerle ugrasmak istemiyorum soyle siegen uniden den kabul aldim diyelim ama ben fachschule de okumak istiyorum onla ugras onu degistir bide o burokratik isler kafami bozuyor dilde bilmiyorum o yuzden yonetici abimiz de dalga geciyorum sanmis

bilk

On bilgi !!

Mesaj gönderen bilk » Cum Nis 08, 2016 4:41 pm

Bu sorun bana da dalga geciyormussun gibi geldi. Buraya gelip dsh yi gectikten sonra 10 dakikalik bir fh basvurusundan korkuyorum diyorsan kimse seni ciddiye almaz.

Development

On bilgi !!

Mesaj gönderen Development » Cmt Nis 09, 2016 12:46 am

Merhaba,

A1 ile gelen yigenlerimin arkadaslari oldu.Stress olma on kabulu alacaksin tabi bir cok kisi bu basamakda bile zorlaniyor.Gercekten a1e veren bir universite kayitlarimiz doldu birdaha deneyin diyebiliyor :)

Almanyaya geliste acaba vizem cikarmi diye dusunmek gerekiyor.Herseyi saglam yapmana ragmen ( sen oyle dusunmene ragmen ) vizesi cikmayan cok kisi gordum konsoloslukda bir cok resmi islerim oluyor ordada soru soranlar oluyor.Gidecegin dil kursunu piyasada yillanmis dil kurslarindan ote sinav merkezi olup olmadigina bak bu cok onemli!

Diger konu evraklarinda on kabul yerine adam gibi danismanlik diyecem ancak tryede oyle bir danismanlik yok,herhangi bir eyaletten denkligini almani tavsiye ederim ;)

Saygilarimla

maploping

On bilgi !!

Mesaj gönderen maploping » Cmt Nis 09, 2016 12:54 am

[quote]Development tarafindan yazilan metin:

Gidecegin dil kursunu piyasada yillanmis dil kurslarindan ote sinav merkezi olup olmadigina bak bu cok onemli!

[/quote]

Bunun vize almaya etkisi var mi? Daha da acarsaniz sevinirim.