Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vorkurs ( Hazirlik Kursu )

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Tem 26, 2009 1:08 pm

Yeni semester baslangicindan once bir cok universite ozellikle teknik bolumlerde ucretsiz vorkurs duzenler yeni baslayacak universite ogrencileri icin . Bu kursa o universitenin ogrencisi olmasaniz da katilabilirsiniz.. Ayrica bir cok universite duzenledigi Vorkurs sonucunda bir sinav yapar ve gectiginiz takdirde ordan alacaginiz puani ECTS karnenize yazar.. Bu da 3-4 ECTS puani arasinda degisir. Kurslar sadece bir bolum icin degil genelde benzer bolumler icin birlikte duzenlenir.. Ornegin Elektrotechnik , Physik. Matematik, Informatik ve Maschinenbau okuyanlar icin ortak Matematik ve Physik Vorkurslari duzenler universiteler.

Peki Vorkurslarin avantajina gelince ;

- dil ogrenirken unutmus oldugumuz temel bilgilerinizi tazelemeye ve elbetteki belki de gormedigimiz konulari ogrenmemizi saglar

- sonucta dil kursunda ogrenmis oldugumuz dilden farkli bir dil fachsprache.. ornegin, matematik le ilgili bi turev nasil okunur, karakok nedir bu gibi kelimeleri ogrenmis oluyorsunuz.. ve okula basladiginizda bi de bunlarla ugrasmiyorsunuz..

- yabanci bi dilde ders dinlemek ilk baslarda biraz degisik gelebiliyor. Vorkurs sayesinde hem ders ortamina hem de haftalik verilen Ubunglarla calisma sistemini biraz da olsa Uni baslamadan ogrenmis oluyorsunuz.. bu da okula basladiginizda daha cok motivasyon olur..

- uni deki ortami, ders bicimlerini ve yeni insanlar tanimak icin cok olumlu bi ortam.. katilim ucretsiz.. ve bildigim kadariyla istedigin uni nin vorkurs una katilabilirsin..

Vorkurslar semesterdan bir ay once baslar asagi yukari.. Hangi bolumde okuyacaksaniz , o bolumun internet sayfasini ziyaret ettiginiz takdirde bilgileri ordan edinebilirsiniz..

Novemberrain

Mesaj gönderen Novemberrain » Cmt Tem 20, 2013 3:35 pm

Yeni baslayanlar icin cok faydali olacaktir.Paylasim icin tesekkurler

celticayvali

Mesaj gönderen celticayvali » Pzt Tem 22, 2013 10:21 am

Cok Tesekkurler

benim bir kac sorum olucak;

Vorkurs a girmek icin dil yeterliligi nedir?Benim B1 almanca sertifikam var yeterli olur mu ?

ben greifswald ve halle de ki Vorkurs lara baktim.Orada ucetriydi acaba benim baktiklarim Vorkurs degil mi?

bide internette biraz arastirdim "Propaedeutikum" dedikleri bir kurs varmis bu kurs ayni Studienkolleg gibi dil egitimin yaninda teori egitimini de veriyormus ama dil yeterliligi C1 istiyor.Bu ikisi arasinda bir fark var mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Haz 04, 2014 1:28 pm

Vorkurs a herkes girebilir. B1 ile cok fazla birsey anlayamazsin maalesef. Greifswald da neye baktigini bilmiyorum, yaninda degildim. :)

Propaedeutikum ile Studienkolleg arasinda daglar kadar fark var.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com