Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Staj

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya da Staj

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 18, 2015 12:40 pm

Gerek Turkiye den gelip Almanya da staj yapmak isteyenler, gerekse Almanya da egitim gorup staj yeri arayanlar icin hazirlanan bir makale:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=54

Konuyla ilgili sorularinizi bu baslik altinda yoneltebilirsiniz.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

aysagul

Almanya da Staj

Mesaj gönderen aysagul » Cum Mar 20, 2015 12:26 am

Merhabalar, oncelikle boyle guzel ve faydali site icin herkese ozellikle site yoneticilerine cok tesekkurler. Almanyada staj sadece universite ogrencileri icin mi? 2012 senesinde mezun oldum ve almanyada master yapmayi istiyorum.master oncesi de 6 ay kadar staj yapmanin daha iyi olacagini dusunuyorum. Tesekkurler.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya da Staj

Mesaj gönderen Physiker » Cum Mar 20, 2015 12:31 am

Maalesef sadece staj icin basvuru yaparsaniz kabul olmuyor. Tavsiyem ogrenci vizesi alip gelin, mademki master ds istiyorsunuz, egitim sirasinda yapin. Hatta tezinizi firmalarda calisarak da yazailirsiniz.
www.deutschstudent.com

aysagul

Almanya da Staj

Mesaj gönderen aysagul » Cum Mar 20, 2015 4:06 pm

Cok tesekkurler cevap icin.

ratmuhyaka

Almanya da Staj

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Pzt Nis 06, 2015 3:52 pm

Selamlar,

ufak bi sikintim Var, 1 yildan beri almanyadayim dil Kursu yaptim bu sure zarfinda c1i bitirmeden Subat ayinda testdaf denedim 4-4-3-3 geldi sonucum...nisan da bi kez daha deniycem. Mayistan itibaren Praktikum ariyorum Fahrzeugtechnik oder Luft und Raumfahrtechnik alanlarinda. Trden aldigim Bachelor diplomami anerkannt yaptirmayi basardim. Nereye staj basvurusu yaptiysam Immatrikulation Bescheinigung istediler. Testdaf Veya dsh olmadan da immatrikuliert olamiyorum. Freiwillig staj Bulabilecegim, Surayi da denesen iyi olur diyebileceginiz bi yer Var mi? Tek Amacim Tecrube kazanmak ve Master oncesi meslek terminilojimi ilerletmek... Fach Deutsch bambaska bi dunya cunku... Tesekkur Ederim...

Geldigim Gunden beri de bi Auto werkstatt da calisiyorum, isin biraz daha bilimsel boyutuna egilmek istiyorum...

Meinpraktikum.de
Praktikumboerse.de
Stepstone.de
Monster.de
Gibi Web sitelerini denedim... Daha nokta atisi yerler ariyorum

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya da Staj

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 06, 2015 8:27 pm

Yukardaki linkte butun staj arama siteleri verilmisti. Bunun disinda kendi bolumunle alakali firmalarin sitelerinde karriere bolumunden aktuel staj ilanlarini da takip edebilirsin.
www.deutschstudent.com

ratmuhyaka

Almanya da Staj

Mesaj gönderen ratmuhyaka » Cmt Ara 05, 2015 10:39 pm

Tekrardan tesekkur Ederim...

sorantobias

Almanya da Staj

Mesaj gönderen sorantobias » Pzr Ara 06, 2015 12:36 am

[quote]ratmuhyaka tarafindan yazilan metin:

Selamlar,

ufak bi sikintim Var, 1 yildan beri almanyadayim dil Kursu yaptim bu sure zarfinda c1i bitirmeden Subat ayinda testdaf denedim 4-4-3-3 geldi sonucum...nisan da bi kez daha deniycem. Mayistan itibaren Praktikum ariyorum Fahrzeugtechnik oder Luft und Raumfahrtechnik alanlarinda. Trden aldigim Bachelor diplomami anerkannt yaptirmayi basardim. Nereye staj basvurusu yaptiysam Immatrikulation Bescheinigung istediler. Testdaf Veya dsh olmadan da immatrikuliert olamiyorum. Freiwillig staj Bulabilecegim, Surayi da denesen iyi olur diyebileceginiz bi yer Var mi? Tek Amacim Tecrube kazanmak ve Master oncesi meslek terminilojimi ilerletmek... Fach Deutsch bambaska bi dunya cunku... Tesekkur Ederim...

Geldigim Gunden beri de bi Auto werkstatt da calisiyorum, isin biraz daha bilimsel boyutuna egilmek istiyorum...

Meinpraktikum.de
Praktikumboerse.de
Stepstone.de
Monster.de
Gibi Web sitelerini denedim... Daha nokta atisi yerler ariyorum[/quote]

Arama olarak "Praktikum" degil "Trainee" olarak bakmani tavsiye ederim. Stajlar genelde okulu devam eden insanlar icin gecerli oluyor. Eger istedigin sure zarfi icin trainee isi bulursan senin icin oldukca iyi bir tecrube olur.

esin

Almanya da Staj

Mesaj gönderen esin » Prş Ara 24, 2015 2:18 pm

ben almanya da muhendislik uzerine staj yapmak istiyorum yardimci olabilir misiniz?

germanur

Almanya da Staj

Mesaj gönderen germanur » Prş Ara 24, 2015 11:53 pm

Istiyorsan Turkiyedeki butun buyuk fuarlara katil ve Almanya pavilionlarina gidersen muhakkak daha cok fikir edinirsin

dozo

Almanya da Staj

Mesaj gönderen dozo » Çrş Mar 30, 2016 8:01 pm

Almanyada calistigim sektorden bir firma ile gorusup staj,trainee yapmak istiyorum. firma ayarlayabilirsem vize imkansiz mi?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Almanya da Staj

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Mar 30, 2016 8:18 pm

hayir imkansiz degil. Ama Trainee icin mezun olman gerekiyor.
www.deutschstudent.com