Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite bolum tercihi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
tornekalo

Universite bolum tercihi

Mesaj gönderen tornekalo » Sal Mar 22, 2016 5:47 pm

Temmuz 2015 de almanya ya geldim suan dil kursuna gidiyorum A2 seviyesi bitmek uzere.

Duisburg essen informatik bolumunden sartli kabul almistim fakat hamburgda egitim gormek istedigim icin
Duisburg essen universitesine kayit ta yaptirmadim henuz hic iletisimde kurmadim.

*** Bu konuda yapmam gereken tavsiye edebileceginiz bir husus varmidir ve
bundan sonra ki universite yolunda izleyecegim adimlar nelerdir ?

Ikinci bir husus ;
meslek lisesi web tasarim bolumu okudum. Ve
Mehmet Akif Ersoy Universitesi Bilgisayar Programciligi (onlisans) mezunuyum.
Anadolu Universitesi Acikogretim Fakultesi Uluslararasi iliskiler 4. Sinifta kaydimi dondurdum Almanya\'ya geldim.

*** Bu durumda Almanya\'da okuyabilecegim bolumler nelerdir ?
Ornegin makina muhendisligi veya ucak muhendisligi tercih etmek isterdim. Onerilerinizi bekliyorum.

(Zaman ayirip, emek veren bu yararli siteyi hizmetimize sunan arkadaslara tesekkur ediyorum.. )
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Universite bolum tercihi

Mesaj gönderen Physiker » Sal Mar 22, 2016 6:51 pm

Oncelikle kursunu degistirmeni tavsiye ederim. Nerdeyse 10 ay olmus halen a2 deysen cok yavas. Bolum olarak muhendisliklerin hepsi olur, hatta acik ogretimi gosterip bwl veya siyaset de okuyabilirsin. Ayrica geleli o kadar sure olmus halen ne okuyacagini belirlememissen o da cok iyi degil.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

tornekalo

Universite bolum tercihi

Mesaj gönderen tornekalo » Çrş Mar 30, 2016 3:30 am

Volkshoschule kiel de dil egitimi aliyorum.
Buradaki tatiller epey uzun surdu Ostern ve Weihnachten hemen hemen 2 ay okul tatile girdi. Nisan 11 de b1 basliyorum ve temmuz ayinda bitiyor. Ilk gittigim dil kursu oldukca hizli geciyordu birsey anlayamadim o yuzden buraya basladim buda oldukca yavas baska da yok zaten mecbur burada devam edecegim. Bu arada oturumumda agustos 17 de bitiyor. Bu konuda da sorun yasarmiyim?

Bolum olarak istedigim bolumleri yukarida yazmistim.
Fakat bilgi eksikligimden dolayi belirsizlik yasiyorum. Buradaki tanidiklara da soruyorum turkiye de aldigim egitim dogrultusunda burada sadece bilgisayar uzerine bolumleri okuyabilirsin " informatik" gibi dediler.

Bu pozisyonda tercih edebilecegim bolumler hakkinda daha net bilgilere sahip olsam..daha kararli adimlar ve Hedefler koyabilirdim onume..
Tesekkurler...
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Universite bolum tercihi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Mar 30, 2016 11:48 am

Kiel da Uns var sanirim, oraya gitmeni tevsiye ederim, boyle cok fazla vakit kaybediyorsun, Ben 10. ayimda sifirdan testdaf yazmistim.
Oturum uzatmak icin de zaten intensiv bir kursa ihtiyacin var.

tornekalo

Universite bolum tercihi

Mesaj gönderen tornekalo » Prş Mar 31, 2016 12:12 am

Uns a baktim intensiv kurs ucret 495 € oldukca fazla..
Suan ben 105 € oduyorum arada ucurum var..
http://www.unsgermany.de/index.php/en/i ... -kiel.html
sifirdan TestDaF yazmak nedir bilmiyorum..

kursda bize sordular dtz b1 sinavina girmek isteyenler kimlerdir ve
b1 sertifika almak icin sinava girmek isteyenler kimlerdir diye?

Dtz sinavi ve sertifika sinavi arasindaki fark nedir ?
Bide b1 sinavina girmeyip B2 sinavina mi girmem mantikli olur ?
Simdiden tesekkurler iyi forumlar
yasamak direnmektir.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Universite bolum tercihi

Mesaj gönderen eren_f2007 » Prş Mar 31, 2016 12:20 pm

Sifirdan kastim, a1 den. Evet pahali maalesef ama intensiv kurslarin geneli boyle.
Bu sekilde kendini riske atiyorsun. 1 sene icerisinde b1 i yeni bitirmis olacaksin.
Testdaf ya da Dsh( kuzey kesimlerde pek dsh yazacagin yer yok.) ayri bir hazirlik surecine ihtiyacin var.
Maddi durumu tabiki bilemiyorum,ama umarim iyi planlamissindir.
B1 ile b2 arasinda cok fazla fark yok, b1 de iyi bir seviyedeysen biraz calisma ile b2 yi de verebilirsin. Bunu kendin cevaplamalisin.

tornekalo

Universite bolum tercihi

Mesaj gönderen tornekalo » Cum Nis 01, 2016 1:20 am

Dediginiz gibi bende sifirdan basladim b1 e yeni gectim.. aylik 500euro dil kursuna verecek kadar suan ekonomik durumum yok. 1yilim doldugunda dil kursum bitmis oluyor geiye kalan 1 yil oturum hakkimda ise dsh calisir veririm universiteye yerlesebilirim diye umut ediyorum..
tavsiyeleriniz icin ve zaman ayirdiginiz icin tesekkur ediyorum..baska yol gostermek veya fikir soylemek isteyenleri sabirsizlikla bekliyorum iyi forumlar..
yasamak direnmektir.