Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dil kursu vizesini Ogrenci aday vizesine cevirme.

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
lmasfo

Mesaj gönderen lmasfo » Pzr Mar 13, 2016 4:46 pm

Oncelikle Merhaba,

8 Ay once almanyaya dil kursu vizesi ile geldim ve almanyada iken Paderborna Universitesine basvurdum ve dil kursu ile birlikte olmak sartiyla Kimya master bolumunden on kabul aldim. Daha once Auslaenderbehorde ile gorusmustum kabul alirsam oturumumu degistirecegini soyledi. Bu hafta persembe gunu randevum var bana mektup gonderdiler ve Immatrikulationsbescheinigung istiyor yanliz kayitlar 20.06 ile 30.06 arasinda. Ayrica sigorta olarak ne yapmaliyim ? Elimde buradan degistirmek gibi firsat var fikirlerinizi dort gozle bekliyorum tesekkur ederim simdiden.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Mar 14, 2016 4:45 am

Yapabilecegin bir sey yok durumunu izah etmekten baska.
Daha DSH sinavini vermedigini varsayiyorum. Almanca seviyen ne bilmiyorum ama DSH veya TEST-DAF\'a kayit yaptirabilirsin en yakin donemdeki.

Sigorta icinde degisen bir durum yok, dil kursu icin olan ucuz sigortalardan biri ile gidebilirsin.

Vizenin egitim vizesine cevrilme ihtimalini dusuk tut, tersi cikarsa surpriz olur.
Bizi de bilgilendirirsen seviniriz.

Bol sans
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

lmasfo

Mesaj gönderen lmasfo » Pzt Mar 14, 2016 11:28 am

Sonucu cikar cikmaz yazarim herkese faydamiz dokunsun. Daha 2 Hafta once Fixtionsbescheinigung almaya gittim o zaman soyledi kabul aldin sanmistim ben seni bugun yapicaktim dedi. Belki olur diye dusunuyorum cunku forumda da ve disarida yaptiran arkadaslarla karsilastim insallah olur diyelim.

lmasfo

Mesaj gönderen lmasfo » Prş Mar 17, 2016 7:47 pm

Bugun gorusmeye gittim kadin bana Immatrikulationsbescheinung olsaydi ogrenci vizesine donusturcektim ama Zulassungsbescheid ile yapamam bunu dedi. Sonuc olarak haftaya Turkiye\'ye gidip 9 aylik olan ogrenci aday vizesine basvurucam DSH yi verdikten sonra donusturulecek vizem. suan DSH-Vorbereitung yapiyorum 9 aylik vize herhalde yeterli olur DSH\'yi verene kadar :)