Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Dort yillik Aciklise mezunu studienkolleg yapar mi?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzt Mar 07, 2016 1:06 am

Ben bir yil hazirlik+4 yil lise egitimi olan bir liseye gittim fakat lise 2 de burayi birakip sinava daha rahat hazirlanmak amaci ile acik liseye nakil oldum.
Acik lise diplomasi 4 yillik bunun meslek lisesi ile ayni statude oldugunu ve studienkolleg yapmam gerektigini soylediler. Bundan hicbir kacarim yok mu ?

Ve ben bmakine muhendisligi okumak istiyordum. Turkiyede makine kazandiktan sonra bir yandan bir yil turkiyede okusam bir yandan da turkiyede dil kursuna gitsem ertesi yil direk testdaf gibi sinavlari gecip universiteye baslayabilir miyim ?

Turkiyedeki dil okullarinin bir gecerligi varmidir yoksa illa almanyada mi okumam lazim ? Mersindeyim.

Anadolu lisemden hazilik sinifi karnemi cevirtsem sk dan muaf olur muyum ?

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzt Mar 07, 2016 8:35 am

Mezun oldugun yani diplomayi aldigin lise onemli. Acik lise bitirdigin icin hic bisekilde stk dan kacarin yok. 1 yil Turkiye de okursan, ama dersleri gecerek, o zaman muaf olursun ama Turkiye de bi senede testdaf kazanamazsin, en fazla b1 e gelirsin.

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzt Mar 07, 2016 10:14 am

Peki dil kursuna almanya da gitmek ile Turkiye de gitmek Arasinda ne gibi fark var kagit uzerinde. Benim sinavi gecmem kadar aldigim kurs saati de onemli mi? Yoksa sadece sinavi versem yeter mi?

bilk

Mesaj gönderen bilk » Pzt Mar 07, 2016 9:40 pm

kagit uzerinde hic bir farki yok. Sinavi gecmen yeterli.

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzt Mar 07, 2016 9:51 pm

[quote]bilk tarafindan yazilan metin:

kagit uzerinde hic bir farki yok. Sinavi gecmen yeterli.[/quote]

Tamam tesekkur ederim bilgileriniz icin.