Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

studienn kolleg ve uni

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Kozanadak

studienn kolleg ve uni

Mesaj gönderen Kozanadak » Çrş Ağu 26, 2015 8:16 pm

Merhaba ben suan c1 kursu (dsh vorbereitung) yapiyorum ama dsh icin zulassungum yok o yuzden testdaf sinavina kaydoldum turkiyede 3 sene lise son sene acik lise yaptim simdi mainz universitesi hukuk bolumu icin basvurdum ama studien kolleg yaparsan alicaz diyolar hic boyle bisey soylememislerdi sartli kabul sirasinda ben suanda testdaf vorbereitung mu yapiyim yoksa direk studien kolleg mi ve illa mainz universitesinin studien kollegini mi yapmam lazim cunku winter semester icin ab august diyor mesela karsruhe de 10 . ayda basliycak o studien kollege de kaydolsam gecsem kabul ederler mi ve illa aufnahme testi yapmak zorundamiyiz studien kolleg icin baayaa cok soru sordum ama cevaplarssaniz tek tek cok memnun olurum simdiden cok sagoolun

denizacar13

studienn kolleg ve uni

Mesaj gönderen denizacar13 » Prş Ağu 27, 2015 10:50 am

Studienkolleg kendi ulkesinde liseyi 4 sene okumayan daha az okuyan kisiler icin zorunludur ve acik liseye gecmis olmadandan dolayi sanirim sende de bu sadece 3 sene gozukuyor o yuzden 4 e tamamlaman lazim. Sirayla cevap vericek olursak;

1- Studienkolleg bitiminde sana dil sinavi yapilcak ve onu gecebilirsen bu senin sertifikan olucak. Bu program bir sene suruyor ve benim fikrim Testdaf a parasini verdiysen yine denersin fakat ondan sonra bir daha kayit yaptirmana gerek yok.

2- Kesin olmasi icin okula bence yine bi sor ama benim bildigim. Studienkollegi normal bir universite de yaparsan her okulda gecerliligi vardir. Normal bir universite den kastim Hochschule yani Fachhochschule olmamali. Fh Studienkolleg i belgesi ile sadece FH lere bas vuru yapiliyor bildigim kadari ile.

3- Aufnahmetest zorunlu mecbur yapman lazim.

Kozanadak

studienn kolleg ve uni

Mesaj gönderen Kozanadak » Pzt Ağu 31, 2015 3:11 pm

tesekkurler ama testdaf yapmalimiyim studien kolleg yapcak olsam bile ?

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

studienn kolleg ve uni

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 31, 2015 5:43 pm

Sayet Studienkolleg in ne oldugunu tam anlamadiysan asagidaki linkten tekrar bak lutfen:

http://www.deutschstudent.de/news.php?readmore=83

Testdaf, direk egitim hakki elde eden ogrencilerin dil sartini saglamak icin girdikleri bir sinav.

Studienkolleg, direk egitim hakkini elde edemeyen ogrencilerin okudugu hazirlik sinifi.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kozanadak

studienn kolleg ve uni

Mesaj gönderen Kozanadak » Pzt Ağu 31, 2015 5:47 pm

pyhsiker anladim mainz demis ki studienkolleg yapicaksin tamam ama ben diyelim baska uniye gidicem mainzdan sonra degistircem yinede testdaf yok ya isterlerse hazirda bulunduruyim mi ? diye sormustum :) ve ben 3 yillik duz lise son sene de aciga gecenlerdenim ortalamam 74 nasil studien kolleg istiyolar hala anlamiyorum turkiyede de basaksehir hukuk kazandim ? varmi ekstra bilgin

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

studienn kolleg ve uni

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Ağu 31, 2015 5:55 pm

Studienkolleg i yaptiktan sonra testdaf a gerek kalmiyor. Cunku Studienkolleg bitiminde almanca sinavini da icinde vermis olacaksin. Acik ogretim diplomasi aldigin icin Studienkolleg yapmak zorundasin dogru.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Blackmass

studienn kolleg ve uni

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Mar 06, 2016 1:33 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Studienkolleg i yaptiktan sonra testdaf a gerek kalmiyor. Cunku Studienkolleg bitiminde almanca sinavini da icinde vermis olacaksin. Acik ogretim diplomasi aldigin icin Studienkolleg yapmak zorundasin dogru.[/quote]

Acik lise ile son durum nedir? 2016 itibari ile. Cunku arttik acik lise sekiz donem olarak geciyor. Fakat her halukarda studienkolleg yapmak mi lazim?