Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Ayni Dali baska universitede yeniden baslamak

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Doch

Mesaj gönderen Doch » Prş Mar 03, 2016 11:34 pm

Merhabalar,

ben Luneburgda Politika okuyorum. Luneburg gercekten hosuma gitmiyor ve pahali bir sehir.
Berlin de tum arkadaslarim bu yuzden Berlin de FU ya tekrar Politik a icin basvuru yapmak istiyorum ama bana dediler ki universiten bu dalda 3 semesterdasin. ordan exmatrikule ettiginde kendini bir daha baska universite de politika okuyamazsin almanyada sansini tamamen kaybedersin. Ancak universieni degistirebilirsin. Oda ancak 3 semester a kadar aldigin tum derslerin sinavlarini vermis olman gerekir dediler.

Bu bana cok sacma geldi. Hic bir universitede bir dala baslayip universiteyi yada sehri sevmeyip, baska sehirde ayni dala basvurup kabul alan ogrenciler yok mu?

bilk

Mesaj gönderen bilk » Cmt Mar 05, 2016 11:31 am

3. donemden sonra degismiyor evet.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Mar 05, 2016 4:46 pm

3ncu donemden sonra olur mu bilmem de okul degisikligi yaptiginda tum derslerin sayilmayabilir ve bunun yaninda sinav girislerin de yine eski okuldaki gibi yenisine aktarilabilir. birinin basina geldigini biliyorum. 2 kez eskisinde gecemedigi dersi 3ncu kez yenisinde de gecemedi ve atildi. cunku eski okuldakine gore yenisindeki hoca daha zorluyomus. tabi bu hepsinde ayni sekilde olacak anlamina gelmiyo ama iki defa dusun ve arastir derim