Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tasinma vize uzatma

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
kardelenb

Tasinma vize uzatma

Mesaj gönderen kardelenb » Cmt Şub 27, 2016 10:37 am

Arkadaslar benim size tasinma ve okula yeni kayit islemleriyle ilgili sorum olacak. Ben munsterde kuzenimle yasiyordum, essende okula baslayacagim. Auslanderbehordeye de gitmem gerekir mi munster veya essenda? Ya da sadece rathausa burgerburoya gitmem yeterli mi? Ciktigim yerden abmelden yapip tasinacagim yere anmelden mi yaptirmaliyim? Bir de dil kursu vizem bitiyor, normal ogrenci vizesine donecegim icin bana yeni vize uzatma randevusu nasil verilecek? Essendaki auslanderbehordeden direk gelir mi?

technonur

Tasinma vize uzatma

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 12:42 am

Eger oturumun 2 3 aydan fazlaysa direk essene gidip kaydini oraya aldir. Aradan 3 4 hafta gectikten sonra essen ab de oturumunu uzatirsin sayet az bir suren kaldiysa munster ab ye git durumu anlat gecici oturum al genelde 2 ay fln gecerli oluyor sonra essen rathausta kaydini yaptir sonra normal oturum uzatmays basvur

kardelenb

Tasinma vize uzatma

Mesaj gönderen kardelenb » Pzr Şub 28, 2016 11:25 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

Eger oturumun 2 3 aydan fazlaysa direk essene gidip kaydini oraya aldir. Aradan 3 4 hafta gectikten sonra essen ab de oturumunu uzatirsin sayet az bir suren kaldiysa munster ab ye git durumu anlat gecici oturum al genelde 2 ay fln gecerli oluyor sonra essen rathausta kaydini yaptir sonra normal oturum uzatmays basvur[/quote]

Ben 8 aydir almanyadayim. Dil kursu vizem mayista bitiyor. Munster auslanderbehordeye mi gidip kaydimi sildirmeliyim yoksa rathausa mi? Isin icinden cikamiyorum. Sonra da essena hem rathausa hem de auslanderbehordeye mi gitmem gerek.. Okula kayit olucam testdafi da gectim ne yapicam bilemedim

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Tasinma vize uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 29, 2016 2:24 am

1) Sakin ol.

2) Once okula kayit ol.

3) Ne Belediye ne de Yabancilar Dairesi ile ilk basta hicbir isin yok.

4) Essen\'a tasinacaksan, once evine/odana tasin.

5) Essen Yabancilar Dairesi\'nden randevu al. (Oturumun bitmesinden en az 1 ay oncesi)
https://www.essen.de/essende_formulare/ ... en.de.html

Bu kadar basit.
Tasinmayacaksan, Munster\'dan Essen\'a git gel yapacaksan, hicbir sey yapmana gerek yok.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

kardelenb

Tasinma vize uzatma

Mesaj gönderen kardelenb » Pzt Şub 29, 2016 4:09 am

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

1) Sakin ol.

2) Once okula kayit ol.

5) Essen Yabancilar Dairesi\'nden randevu al. (Oturumun bitmesinden en az 1 ay oncesi)

Bu kadar basit.
Tasinmayacaksan, Munster\'dan Essen\'a git gel yapacaksan, hicbir sey yapmana gerek yok.[/quote]

tesekkur ederim cok cok sagolun
Ama tasinirken de belediyeden kaydimi sildirmeliyim degil mi munsterden? Yeni yerde anmelden ve tasindigim yerde abmelden sart yani?
Ve cevabiniz icin tekrardan cok tesekkurler

technonur

Tasinma vize uzatma

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 29, 2016 8:17 am

[quote]kardelenb tarafindan yazilan metin:

1) Sakin ol.

2) Once okula kayit ol.

Bu kadar basit.
Tasinmayacaksan, Munster\'dan Essen\'a git gel yapacaksan, hicbir sey yapmana gerek yok.[/quote]

tesekkur ederim cok cok sagolun
Ama tasinirken de belediyeden kaydimi sildirmeliyim degil mi munsterden? Yeni yerde anmelden ve tasindigim yerde abmelden sart yani?
Ve cevabiniz icin tekrardan cok tesekkurler[/quote]

Hayir kayit sildirmen gerekmiyor tasindigin yer eski bulundugun yerin yerden evraklarini istiyor otomatik olarak oradan kaydin silinmis oluyor

technonur

Tasinma vize uzatma

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 29, 2016 8:22 am

1) Sakin ol.

2) Once okula kayit ol.

Bu kadar basit.

Essene tasinip oturumun bitmesine bir ay kala giderse isler karisir hemde yasal olmayan birsey yapmis olur tasindiktan sonra en gec 2 hafta icinde kaydini aldirmasi gerekiyor. Aksi taktirde para cezasi var... ikincisi randevu alip gittiginde essen oturumunu uzatmayacak cunku dosyalarin munsterde diyecek ilk olarak adres kaydini degistirecekler daha sonra dosyan gelince uzatiriz diyecekler

Oturumun mayista bitiyorsa
1) tasin
2) okula kaydini yaptir yeni adresini ver
3essen einwohnermeldeamt a git adres kaydini yaptir ( kira sozlesmeni gotur genelde istemiyorlar ama )
4) ab den randevu al mumkun olan en gec tarih olsun ki dosyan kesin olarak essene ulasmis olsun

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Tasinma vize uzatma

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzt Şub 29, 2016 7:13 pm

technonur, yanlis anlamissin.
Essen\'a tasinip oturumunun bitmesine 1 ay kala randevu al demedim.
Randevuya oturumun bitmesinden en az bir ay oncesinden basvur demek istedim.
Ki oturum izni Mayis ayinda bitiyor arkadasin.
Yani Essen\'a tasinirsa bu veya onumuzdeki ay, zaten 1-1,5 ay vakti var oturum izninin bitmesine.
Verdigim cevap, soruya ve soran kisinin durumuna gore verilmis bir cevap. Geneli kapsamiyor.
Ama evet dedigin dogru, tasindiktan sonra 2 hafta icerisinde yeni adresini kaydettirmeniz gerekli, aksi halde 25 Euro kadar cezasi var.. Ki onuda cogu zaman gecerli bahaneniz varsa uygulamiyorlar.

Kisaca

2) Once okula kayit ol. ( Suan ki Munster adresini verebilirsin sorun yok)
4) Once Essen\'a tasin
5) Akabinde randevu al.

DIKKAT: Essen\'da einwohnermeldeamt artik yeni tasinan yabancilar icin Yabancilar Dairesi\'nde yapiliyor.

Ayrica
, okula kaydini Essen\'a tasinmadan da yaptirabilirsin, sayet kayit zamani icerisinde Essen\'da bir daire / oda bulamazsan. Daha sonra Essen\'a tasininca, guncel adresini okulun internet sitesinden dahi guncelleyebilirsin.
https://campus.uni-due.de/cm
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari