Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Exmatrikulation sonrasi vize

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Doch

Mesaj gönderen Doch » Pzt Şub 29, 2016 6:40 pm

Merhabalar,

ben Leuphana universitesinde sartli kabulle Politikwissenschaft okuyordum. Ama testdaf sonucum yine 4443 geldi. Mart sonunda exmatrikulation yapacaklar beni. Aslinda vizem 2017 yazina kadar. Ama vizemi hemen alirlarmis yasalar geregi. Fakat ben hem bolumu mu de degistirip Berlin de okumak istiyorum BWL mesela. Ama bana Auslaenderbehorde en azindan eylul e kadar sure tanir mi ? yeniden basvuru yapicam berlin de desem? Cunku kayitlar 15 nisanda basliyor 15 Temmuza kadar. En azindan sureyi uzatabilirler mi? yoksa ben direk mart sonunda almanyayi terk etmek mi zorundayim?

Birde mesela terk etme durumunda kaldim. Turkiyeden tekrar basvuru yapabilir miyim en basindan? yoksa bana bir daha almanya da okumak hayal mi oldu? Seni okuldan atmislar testdaf alamamissin bu sure icinde sana verilen hak sona mi erdi derler?

Bir bilgisi olan yada basina gelen yazabilirse cok sevinirim.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Şub 29, 2016 8:01 pm

yazik olmus. universite yerine hochschule deneyebilirsin. onlarda dil seviyesi o kadar yuksek istenmiyo.

o kadar kati olcaklarini sanmam ama denk gelen gorevliye bagli tabi. bu sorularin cevabi yabancilar subesiyle gorustukten sonra kesinlesir.

turkiyeye gitmek durumunda kalirsan tekrar basvuru hakkin her daim var ama ne kadar kolay olur bilemem.

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 01, 2016 9:34 am

Mart sonuna kadar dsh alabilsen bir yerden , ya da en azindan bir sinava kayit belgen , ya da girdigine dair bir belgen olsa , belki biraz daha sans verirler. Burda sansin cok onemli, umarim iyi niyetli bir memura denk gelirsin.

huok4418

Re: Exmatrikulation sonrasi vize

Mesaj gönderen huok4418 » Pzt Kas 06, 2017 5:17 pm

arkdaşlar selam,
berlinde yuksek lisans yapıyorum, master tezine 2 sınav kala bir dersten 3. defa kaldım ve exmatrkulation oldum. dersin yuzde 50lik bolumunden kaldım(biraz aptallık biliyorum, sunum yapmam gerekiyordu yapmadım ). okula dilekce yazdım ve pskolojik sorunlarım oldugu için okula gitmedim ve denemedigim bir sınavın yuzde 50lik bolumunden kaldığımı belirttim. (bu arada doktora gidip pskolojik tedavi almam gerektigine dair bir belge aldım. ama bu belgeyi dilekceye koymadım.) okul cevap verdi ve nedenlerimi kabul etmedigini soyledi. o yuzden bana 1 ay sure verdi bu 1 ay icersinde dava acabilcegimi belirttiler.
boyle bir durumla karsılasan var mı?
almanyadan pek ayrılmaya niyetim yok, bu yuzden ne yapmalıyım bilen var mı?
avukata gidip sansımı denemelimiyim?
yada direk baska bir uni mi bulmam gerekiyor?
bu konuda bilgisi olan bana yardımcı olursa cok sevinirim
tesekkurler
Huseyin