Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya da Ogrenci iken araba almak mantikli mi?

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 29, 2016 11:39 am

[quote]Blackmass tarafindan yazilan metin:

[quote]bilk tarafindan yazilan metin:

Yahu birseyler basarin da biz havlayalim arkadasim, ben raziyim. :) Sitenin en eski uyelerindenim ve sanirim simdiye kadar mezun olan az uyelerinden biriyim. :) Buraya gelen her ogrenci bu tip hayallerle Almanya ya gelir. Abi ya bak almanya da arabalar cok ucuzmus, okul bitsin hemen mercedes de ise baslarim dimi, 10 bin avro maas veriyorlarmis, bir de sarisin alman kizlari turk erkeklerine bayiliyormus diye dusune dusune dusune... Sonuc sifir da kaliyor. Adam egitim icin okul icin degil direk araba arastirmaya baslamis. Burda prof lar bile toplu tasima araclarini kullanir, bizim bu milletin araba ve gosteris sevdasi nedir anlamadim gitti. Belki arkadasin niyeti o degildir ama Turkiye den gelmek isteyen arkadaslarin artik, su bolumu bitirirsem kac maas alirim veya su arabayi alirsam sigortasi ne kadar olur gibi sorularindan biktim. Ulan biriniz de okul hakkinda soru sorun. Ornegin simdiye kadar hic, matematik de veya baska bir alanda tavsiye edebilecegin bir kitap varmi diye sorani hic gormedim. Ama bazen faceden elin hintlisi vs ekler sorular sorar universitenin sayfasindan, bizimkilerle sorulari karsilastirirsam ne kadar yersiz yere havladiginizi ve ne kadar bos adamlar oldugunuzu anlarsiniz. Physiker bu duruma defalarca kez deginmisti ve o kadar hakliymis ki simdi cok iyi anliyorum onu. Cogunuzdan bi b... olmaz orasi net goruluyor.[/quote]
Universite egitimi hakkinda, informatik mi makine mi daha iyi diye, is imkanlari nasil diye de basliklar actim. Bir arkadas saati dort bes euroya calisabilirsin ogrenciyken dedi onu kabul ederek geliyorum fakat bu konu egitim ile alakali degil diye oraya yazmak istemedim. Burada zaten arabamiz var dil okulunda oldugun zaman otobuslere para ile binersin dediler o yuzden araba almak daha mantikli olur dedim. Araba ulasim icin kullanilmiyor mu sizin orada? Tutup Mustang ler sl500 ler ucuz mu diye sormuyorum eski kasa golf dusunmustum zaten burada da arabamiz o. Sigorta pahali denilince de motor hakkinda bilgi almak istedim zaten. Neyse sizi de biktirmislar insanlar ama ozel mesaj ile rahatsiz etmemistim yorum yapmasaniz daha az yorulurdunuz.[/quote]

bu arada dil kursu ogrencisiykende semesterticket alabilirsin ben geldigimde mesela formaliteden duisburg essen uniye kayit olmustum anlasmali olduklari dil kursu var orada oldugun surece hallediyorlar..

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Şub 29, 2016 11:39 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

1) birilerinin biseyler basarip basarmamasi sizi hic ilgilendirmiyor
2) senin mezun olup olamadiginda bizi ilgilendirmiyor
3) isteyen toplu tasima kullanir isteyen arabasiyla gider millete akil vermek sana dusmedi sordugu soruyu biliyorsan cevaplarsin bilmiyorsan susarsin
4) arkadas tutupta lux bir araba alirim soyle hava atarim boyle hava atarim derdindede degil yazmis zaten 2 3bin€ luk bir araba alirim diye..
5) belliki sende sarisin kizlari hayal ederek gelmissin ama pas vermemisler dolayisiyla bi kiskanclik sendromu baslamis.
6) okul hakkinda soru sormadigini nerden biliyorsun ? kaldi ki arkadas daha universiteye baslamamis daha onunde dil kursu vs var onunla ilgilide zaten dil kursu baslayinca gereken bilgiyi alir.
7) arkadas tutupta sana ozel mesaj atmamis konu olarak acmis konuyada illa cevap vermek gibi bir zorunluluk yok.[/quote]

Technonur 1:0 ergenler
BAR MITZVAH

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzt Şub 29, 2016 12:47 pm

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

[quote]Blackmass tarafindan yazilan metin:

Yahu birseyler basarin da biz havlayalim arkadasim, ben raziyim. :) Sitenin en eski uyelerindenim ve sanirim simdiye kadar mezun olan az uyelerinden biriyim. :) Buraya gelen her ogrenci bu tip hayallerle Almanya ya gelir. Abi ya bak almanya da arabalar cok ucuzmus, okul bitsin hemen mercedes de ise baslarim dimi, 10 bin avro maas veriyorlarmis, bir de sarisin alman kizlari turk erkeklerine bayiliyormus diye dusune dusune dusune... Sonuc sifir da kaliyor. Adam egitim icin okul icin degil direk araba arastirmaya baslamis. Burda prof lar bile toplu tasima araclarini kullanir, bizim bu milletin araba ve gosteris sevdasi nedir anlamadim gitti. Belki arkadasin niyeti o degildir ama Turkiye den gelmek isteyen arkadaslarin artik, su bolumu bitirirsem kac maas alirim veya su arabayi alirsam sigortasi ne kadar olur gibi sorularindan biktim. Ulan biriniz de okul hakkinda soru sorun. Ornegin simdiye kadar hic, matematik de veya baska bir alanda tavsiye edebilecegin bir kitap varmi diye sorani hic gormedim. Ama bazen faceden elin hintlisi vs ekler sorular sorar universitenin sayfasindan, bizimkilerle sorulari karsilastirirsam ne kadar yersiz yere havladiginizi ve ne kadar bos adamlar oldugunuzu anlarsiniz. Physiker bu duruma defalarca kez deginmisti ve o kadar hakliymis ki simdi cok iyi anliyorum onu. Cogunuzdan bi b... olmaz orasi net goruluyor.[/quote]
Universite egitimi hakkinda, informatik mi makine mi daha iyi diye, is imkanlari nasil diye de basliklar actim. Bir arkadas saati dort bes euroya calisabilirsin ogrenciyken dedi onu kabul ederek geliyorum fakat bu konu egitim ile alakali degil diye oraya yazmak istemedim. Burada zaten arabamiz var dil okulunda oldugun zaman otobuslere para ile binersin dediler o yuzden araba almak daha mantikli olur dedim. Araba ulasim icin kullanilmiyor mu sizin orada? Tutup Mustang ler sl500 ler ucuz mu diye sormuyorum eski kasa golf dusunmustum zaten burada da arabamiz o. Sigorta pahali denilince de motor hakkinda bilgi almak istedim zaten. Neyse sizi de biktirmislar insanlar ama ozel mesaj ile rahatsiz etmemistim yorum yapmasaniz daha az yorulurdunuz.[/quote]

bu arada dil kursu ogrencisiykende semesterticket alabilirsin ben geldigimde mesela formaliteden duisburg essen uniye kayit olmustum anlasmali olduklari dil kursu var orada oldugun surece hallediyorlar..[/quote]

Universite harci yillik 500 euro diyorlar onu verdiniz mi? Bir de ben ben gecen sene Anadolu lisesini birakip acik liseye gectim sinava daha rahat hazirlanirim diye bir sorun olur mu? Lisem bir yil hazirlik arti dort yildi fakat aciga gectim diye sadece dort yillik olarak gozukuyor. Ve son olarak Turkiye de universite tercihleri 24 temmuz da sonuclaniyor fakat almanya 15 Temmuz sonmus cogu universite de ben yaz donemini mi beklemek zorundayim yoksa uniye basvuru kabul olmadan dil kursuna gidebilir miyim ? Siz nasil yapmistiniz hangi sehirdesiniz?

lincoln

Mesaj gönderen lincoln » Pzt Şub 29, 2016 1:57 pm

+1=) Hocam bu yoruma tepki gosterenler de inan bana yillardir burda olup da egitim acisindan bir baltaya sap olamamis kisilerdir.:)

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzt Şub 29, 2016 2:30 pm

Fake profilleriyle kendini hakli cikarmaya calistigin gibi belliki sende bir baltaya sap olamamissin.. Issizlik hadsafhada :D neyse
Onceden aldigim ice tea ve patlamis misirlarla keyifle yorumlari okuyorum :D belliki hayatinizda bir hedefe ulasaamamissiniz hincinizi cesitli alt seviye yorumlariyla cikarmaya calisiyorsunuz :)

Benim bir basligimdada bu 3\'lu ergen cetesini gordum .. Hic sasirmadim ... 3 hesap\'ta tek kisiye ait :D
BAR MITZVAH

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Şub 29, 2016 2:59 pm

Bildiginiz gibi bir sureligine ara verdim foruma. Fakat yogun sikayet uzerine basligi inceledim ve arkadaslarin hakaret ettigine kanaat getirmedim. IP adreslerini incelemedim bile ama 3unu de gunluk hayattan taniyorum ve farkli kisiler oldugunu biliyorum. Ayrica fikirlerine de aynen katiliyorum ve basligi kitliyorum.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

Kilitli