Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Yesil pasaport almak

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
bskan

Yesil pasaport almak

Mesaj gönderen bskan » Pzr Şub 28, 2016 8:55 pm

Iyi aksamlar arkadaslar insallah bu yil bir uni kazanirsam almanca kursuna gidip belli bir sure sonra almanyaya basvurmayi dusunuyorum. Simdi oncelikle burda uni kazanmam gerek ve burada uni kazanip yesil pasaport alsam daha sonra eger almanyaya gidersem, trdeki uni kaydini aldirmak zorundasin diye biliyorum. Kaydimi aldirinca ogrenciligim dusecek eger yesil pasaport alirsam sikinti cikarir mi?

eminysf

Yesil pasaport almak

Mesaj gönderen eminysf » Pzr Şub 28, 2016 9:00 pm

Kardes benden tavsiye liseyi bitirmene yakin al cunku bende de yesil pasaport vardi suresi bitmek uzereydi Turkiyede ki uniye kayit ve almanyadaki kabul belgeleri mi gosterdim emniyette ki gorevli kabul etmedi illa turkiyedeki unide ogrenci olduguma dair rektorlukten belge istedi

bskan

Yesil pasaport almak

Mesaj gönderen bskan » Pzr Şub 28, 2016 9:08 pm

[quote]eminysf tarafindan yazilan metin:

Kardes benden tavsiye liseyi bitirmene yakin al cunku bende de yesil pasaport vardi suresi bitmek uzereydi Turkiyede ki uniye kayit ve almanyadaki kabul belgeleri mi gosterdim emniyette ki gorevli kabul etmedi illa turkiyedeki unide ogrenci olduguma dair rektorlukten belge istedi[/quote]

Hocam benim lise bitti gecen yil senin dedigini yapmayi cok istiyodum ama ben 2013de cikarttirdim 18 yasa kadar verdiler ve uzattiramadim

bskan

Yesil pasaport almak

Mesaj gönderen bskan » Pzr Şub 28, 2016 9:16 pm

Hocam eger uni kazanirsam trde bi sure almanca kursuna gitcem burda. Ben o ara yesil pasaport alsam, ve ogrenci vizesiyle almanyaya gitsem almanyada turk konsoloslugunda ogrenci dosyasi actirmak icin trdeki uniden ayrilmak gerekiyormus. Ayrilsam yesil pasaportta sikinti cikar mi?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Yesil pasaport almak

Mesaj gönderen eren_f2007 » Sal Mar 01, 2016 9:39 am

Cikmaz. Ben 22 yasinda mezun oldum. 23 yasinda buraya geldim. 25 yasina kadarda yesile sahiptim.