Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

MESLEKI OKUL

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
Cat0924

MESLEKI OKUL

Mesaj gönderen Cat0924 » Cmt Şub 27, 2016 6:04 pm

Almanya\'da alman vatandasi olmadan yani burdan turk vatandasi olarak gidilip mesleki okulda egitim gorme sansimiz var mi ? Ausbildung tarzinda yani . Bilgisi olan var mi ?

MBau

MESLEKI OKUL

Mesaj gönderen MBau » Cmt Şub 27, 2016 7:11 pm

Merhabalar.

Bunun icin 2 tane sart bulunuyor

1- Bir firmanin seni Ausbildung programina kabul etmesi gerekiyor
2- Bundesagentur fur Arbeit(is kurumu) senin Ausbildung yapmani kabul etmesi gerekiyor. Bunun icin bu programin baska hicbir alman veya Avrupa birligi vatandasi tarafindan doldurulamamis olmasi sansi araniyor.

Yani teorik olarak sansin var fakat pratikte bu ne kadar mumkundur onu bilmiyorum.
Iyi gunler.
daran bleiben!

Cat0924

MESLEKI OKUL

Mesaj gönderen Cat0924 » Pzr Şub 28, 2016 6:39 pm

[quote]MBau tarafindan yazilan metin:

Merhabalar.

Bunun icin 2 tane sart bulunuyor

1- Bir firmanin seni Ausbildung programina kabul etmesi gerekiyor
2- Bundesagentur fur Arbeit(is kurumu) senin Ausbildung yapmani kabul etmesi gerekiyor. Bunun icin bu programin baska hicbir alman veya Avrupa birligi vatandasi tarafindan doldurulamamis olmasi sansi araniyor.

Yani teorik olarak sansin var fakat pratikte bu ne kadar mumkundur onu bilmiyorum.
Iyi gunler.[/quote]

biraz daha acik sekilde anlatir misin kardesim ? bunun basvurusu falani filani belgeleri... neler yapmam gerekiyor ?