Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Kayit Tarihi Hakkinda Bir Sorum Var

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Cmt Şub 27, 2016 2:36 pm

Merhabalar gecen sene turkiye de sinava girdim makine muhendisligine gidicek puanim vardi ama kotu bi ilde diye gitmedim. Bu sene tekrar sinava girecektim sonra almanyayi ogrendim. Sorum su bu sene tekrar sinava girip mersin makineye yerlesip almanya ya gitmek istiyorum universite kayit tarihleri 24 temmuz da oldu gecen yil. Bu sene de o tarihte olursa kis donemi basvuru tarihini kaciriyormuyum? Sene kaybetmeden bu isi halletmemin bi imkani var midir? Dil kursu icin ucret istiyorlarmi devlet universitesinde?

kenkogs

Mesaj gönderen kenkogs » Cmt Şub 27, 2016 7:23 pm

universite kayit tarihlerini siteye mail atarak ogrenebilirsin. Dil kursu evet ucretli ben 1 kura 360 euro veriodum. tabi kaliteye gore degisir. 200 euro civari kurslarda var.

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Şub 28, 2016 12:21 am

[quote]kenkogs tarafindan yazilan metin:

universite kayit tarihlerini siteye mail atarak ogrenebilirsin. Dil kursu evet ucretli ben 1 kura 360 euro veriodum. tabi kaliteye gore degisir. 200 euro civari kurslarda var.[/quote]

Bazi universitelerin ucretsiz verdigi soyleniyor ingilizce ya da turkce hangi universitenin ucretsiz dil kursu verdigini gosteren bir site biliyormusunuz? Cunku 200 euro bile ucretsiz olabilecekken cok para

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 12:50 am

Ucretsiz dil kursu veren universite duymadim ama universitenin kurulusu olan asta vs gibi yerler var onlar en ucuzu oluyor 200 250civari .. oyle bir olay varsa daten universitenin kendi sitesinde yabanci ogrenciler bolumunde yazar

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Şub 28, 2016 1:39 am

Tesekkur ederim siz hangi sehirdesiniz? Ne okuyorsunuz? Dil okulunda iken is bulabilir miyim? Temizlik gibi yuk tasima gibi konusma gerektirmeyen islerde bile dil istiyorlar mi

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 8:57 am

Alman sirketleri genelde iyi olmasada anlasabilecek kadar almanca istiyor temizlik vs olsa bile ben acikcasi o tur islerde hic calismadim genelde turkler calistirir ama kacak calistirir ve saatlik 3 4 eu alirsin bildigin insani duduklemeye calisiyorlar insafsizlar.. dusseldorfda rp dil kursundan yaklasik 100mt ilerde bi ufak market tarzi biyer vardi sahibi turk orada yasamistim bu olayi basvuruda adsm saati 4eu veririm dedi gorevde kasa temizlik vs hersey var: ) adama kufredesim geldi.. daha sonrada gaza geldim meslegimle ilgili (informatik) is arayayim dedim ve 3ay sonra buldum saat ucretimde 14eu idi 5yil once
Kisacasi tavsiyem imkanin varsa dil kursunda para pulu cok dert etme calismadan atlatmaya bak ama dili ogrenebildigin en iyi seviyede ogrenmeye bak bu okula basladiginda is aramana cok yardimci olacak.. ben sahsen laylaylom takiliyodum pismanim :D

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Şub 28, 2016 9:18 am

Haklisiniz ama saati dort euro bile gunde bes saatten dort gun calisinca ayda 320 euro yapiyor. Kyk kredisi odeniyormus almanya ya gidenlere ailem de 1000 lira gonderirim diyor 1800 lira fakat yurt arti kurs zaten 1500 lira yapiyor en az dort euroluk is bile icimi rahatlatti acikcasi :-)

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Şub 28, 2016 9:22 am

[quote]technonur tarafindan yazilan metin:

Alman sirketleri genelde iyi olmasada anlasabilecek kadar almanca istiyor temizlik vs olsa bile ben acikcasi o tur islerde hic calismadim genelde turkler calistirir ama kacak calistirir ve saatlik 3 4 eu alirsin bildigin insani duduklemeye calisiyorlar insafsizlar.. dusseldorfda rp dil kursundan yaklasik 100mt ilerde bi ufak market tarzi biyer vardi sahibi turk orada yasamistim bu olayi basvuruda adsm saati 4eu veririm dedi gorevde kasa temizlik vs hersey var: ) adama kufredesim geldi.. daha sonrada gaza geldim meslegimle ilgili (informatik) is arayayim dedim ve 3ay sonra buldum saat ucretimde 14eu idi 5yil once
Kisacasi tavsiyem imkanin varsa dil kursunda para pulu cok dert etme calismadan atlatmaya bak ama dili ogrenebildigin en iyi seviyede ogrenmeye bak bu okula basladiginda is aramana cok yardimci olacak.. ben sahsen laylaylom takiliyodum pismanim :D[/quote]
Bir de informatik cok duydum makineden oto muhendisliginden daba mi avantajli orda. Turkiye de durum tam tersi oldugu icin dusunmemistim pek.

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Pzr Şub 28, 2016 12:34 pm

teknik bolumler genel olarak daha avantajli, sadece informatik degil.

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Şub 28, 2016 1:52 pm

Tesekkur ederim peki Siz hangi universitede okuyorsunuz? Ne bolumu?

technonur

Mesaj gönderen technonur » Pzr Şub 28, 2016 5:14 pm

sana tavsiyem planini hic is bulamamissin gibi yapman aksi taktirde cok zor olur sirf bu yuzden bikac arkadasim donmek zorunda kaldi. ailenin kisacasi aylik 1800 2000 tl cikarabilmesi lazim

Blackmass

Mesaj gönderen Blackmass » Pzr Şub 28, 2016 6:08 pm

Planimi devlet kyk kredisi verecek diye yaptim aylik sekiz yuz lira aile de 1.000 toplam 1800 diye dusundum fakat ilk sene dil kursuna giderjen verir mi bilmiyorum