Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da muhendislik yapmak

Foruma hosgeldin. Kendini bize tanitmaya ne dersin?
IsilUnal

Mesaj gönderen IsilUnal » Cum Şub 19, 2016 2:50 pm

Merhabalar,

10 yildir makine muhendisi olarak Turkiye\'de calisiyorum. Son bir yildir Almanya\'da muhendislik alaninda is aramaktayim. Okudugum universite Avrupa Birligi Normlarina akredite oldugundan denklik konusunda sikintim yok. Tek sikintim Ingilizcemin akici olmasina ragmen Almanca\'min baslangic seviyesinde olmasi. Ayrica Turkiye\'de oturdugum ve oturma ve calisma iznim olmadigindan Almanya\'da basvurdugum muhendislik pozisyonlarindan geri donus olmamasi.
Tecrubelerinize dayanarak; yabanci muhendislerin Almanya\'da is bulabilmesi konusunda yardimci olan sirketle veya organizasyonlar var midir? Paylasmanizdan buyuk mutluluk duyacagim.
Sevgiler

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt Şub 20, 2016 10:19 pm

Anladigim kadariyla Turkiye\'den Almanca bilmeden ve vizen/oturma iznin olmadan basvuru yapiyorsun. Oncelikle Almanya\'da fazlasiyla iyi veya kotu muhendis zaten var. Disaridan ithal etmelerine gerek yok. Zaten kendi sistemlerine uyacak kisileri almak istiyorlar. Turkiye\'de okuman da bir eksi. Akretide olmasi pek bir anlam ifade etmiyor is veren icin. Is veren seni ise almak istese onun icin risk. Ayrica sana vize cikartmasi vs gerekicek. Almanya\'da cogu muhendisin master derecesi de bulunuyor ayrica. Master derecen yoksa bir de ordan eksin oluyor. Bu sartlarda Almanya\'da is bulman bence bayaaaaa zor. Nitelikli yabancilar icin AB\'nin Mavi Kart uygulamasi var. Ona bakabilirsin.

refresh

Mesaj gönderen refresh » Cmt Şub 20, 2016 10:41 pm

Eger buraya gelip calismak istersen master icin gelebilirsin okula kabul alirsan master ogrencisi olarak en azindan bu surede ogrenci kadar calisma iznin olur burada kalman icin bir sebebin olur :) Kesin gelme niyetindeysen simdiden almancaya basla, burada da eksiklerini tamamlar pratigini yaparsin master yaparken iyi bir dilin olursa is de bulabilirsin. Alanin hakkinda yorum yapmam mumkun degil ama eger kendi alaninda bi is bulup 1 yil ayni isyerinde calisirsan oturumunu ogrenciden isci oturumuna cevirebilme ihtimalin var bununla ilgili sitede yazi olacak. Beyin gocu yapmak isteyen ya da farkli bir ulkede yasam kurmak isteyen cok kisi var. Bilgilerim kisitli, umarim faydali olmustur.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Şub 21, 2016 2:13 am

[quote]IsilUnal tarafindan yazilan metin:

Merhabalar,

10 yildir makine muhendisi olarak Turkiye\'de calisiyorum. Son bir yildir Almanya\'da muhendislik alaninda is aramaktayim. Okudugum universite Avrupa Birligi Normlarina akredite oldugundan denklik konusunda sikintim yok. Tek sikintim Ingilizcemin akici olmasina ragmen Almanca\'min baslangic seviyesinde olmasi. Ayrica Turkiye\'de oturdugum ve oturma ve calisma iznim olmadigindan Almanya\'da basvurdugum muhendislik pozisyonlarindan geri donus olmamasi.
Tecrubelerinize dayanarak; yabanci muhendislerin Almanya\'da is bulabilmesi konusunda yardimci olan sirketle veya organizasyonlar var midir? Paylasmanizdan buyuk mutluluk duyacagim.
Sevgiler[/quote]

Almanya\'dan bir firma sana ozel davet gonderir ve bunu konsolosluga izah edebilirdi anca olabilir.
Hic bir sirkette bunun icin ugrasmak, ta ki cok unlu bir muhendis olacaksin veya bir icat vs yapacaksin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari