Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanyada kredi karti

Gunluk yasam, masraflar, yurtlar, yemekler... Hepsi burada...
fevel57

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen fevel57 » Sal Şub 16, 2016 10:24 pm

Merhaba arkadaslar,
Bu konuya deginildi mi hic bilmiyorum ama almanyada kredi karti kullanmam gerekiyor. Yurtdisi seyahatlerinde kullanacagim daha cok. Bilet veya otel odemelerini taksitlendirmek istiyorum. Bunun icin onereceginiz bir kredi karti var midir?

Simdiden tesekkur ederim
Iyi aksamlar

Kullanıcı avatarı
welly275

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen welly275 » Sal Şub 16, 2016 10:43 pm

ogrenci oturumun varsa ve gelirin ogrenci geliriyse unut kredi kartini vermezler kolay kolay. maddi durumun iyiyse orasi ayri.

on odemeli kredi karti alabilirsin ama dikkatli ol, cok fazla sorunlu firma var. sonra yaptigina bin pisman olma.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen Staatsmann » Çrş Şub 17, 2016 6:02 am

Deutsche Kreditbank (DKB)

DKB-Cash ve DKB-Student-Card
Kredi kartli ciro hesabi. Almanya\'da ve dunyada, tum bankamatiklerden ucretsiz para cekebiliyorsun.
Kredi kartli ciro hesabi ucretsiz, tamamen internet bankaciligi. %100
guvenli.

Ama kredili ciro hesabi icin aylik sabit gelir istiyorlar.
1000 avro limitli Visa karti aliyorsun daha sonra ve buradan yaptigin alisverisler ay sonu ciro hesabindan dusuluyor, faizsiz vs.
Bu Visa kartiyla da, dunyanin ve Almanya\'nin her yerinde, herhangi bir banka/bankamatikten para cekebiliyorsun.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

thecarvin

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen thecarvin » Çrş Şub 17, 2016 12:03 pm

ben comdirectten prepaid aldim. Bilet ve otel odemelerini oyle yapiyorum, oncesinde para koyarak tabiki. Taksit olayina gireceksemde turkiyeden ek kart aldim. Turk bilet sitelerinde taksitli bilet aliyorum. Bazen yurtdisi alisverislerinde 100 dolardan fazlaya banka otomatik taksit veriyor. Bence en mantiklisi trden bir ek kart almak.

fevel57

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen fevel57 » Çrş Şub 17, 2016 6:01 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

ogrenci oturumun varsa ve gelirin ogrenci geliriyse unut kredi kartini vermezler kolay kolay. maddi durumun iyiyse orasi ayri.

on odemeli kredi karti alabilirsin ama dikkatli ol, cok fazla sorunlu firma var. sonra yaptigina bin pisman olma.[/quote]

cevabin icin tesekkur ederim, almanyada evliyim ben, esimin sabit geliri var. o dusunuyor kredi karti almayi.

fevel57

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen fevel57 » Çrş Şub 17, 2016 6:03 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Deutsche Kreditbank (DKB)

DKB-Cash ve DKB-Student-Card
Kredi kartli ciro hesabi. Almanya\'da ve dunyada, tum bankamatiklerden ucretsiz para cekebiliyorsun.
Kredi kartli ciro hesabi ucretsiz, tamamen internet bankaciligi. %100
guvenli.

Ama kredili ciro hesabi icin aylik sabit gelir istiyorlar.
1000 avro limitli Visa karti aliyorsun daha sonra ve buradan yaptigin alisverisler ay sonu ciro hesabindan dusuluyor, faizsiz vs.
Bu Visa kartiyla da, dunyanin ve Almanya\'nin her yerinde, herhangi bir banka/bankamatikten para cekebiliyorsun.[/quote]

oncelikle cok tesekkur ederim verdigin bilgi icin. peki bu karti eu olmayan ulkelerde kullanabiliyor muyum, birde teilzahlung olayi nasil oluyor acaba? turkiyede pek aliskiniz biliyorsunuzdur kredi karti olayina. burada taksitli odeme hakkinda pek bilgi bulamadim. bununla ilgili olarak bir fikrin var miydi acaba?

fevel57

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen fevel57 » Çrş Şub 17, 2016 6:05 pm

[quote]thecarvin tarafindan yazilan metin:

ben comdirectten prepaid aldim. Bilet ve otel odemelerini oyle yapiyorum, oncesinde para koyarak tabiki. Taksit olayina gireceksemde turkiyeden ek kart aldim. Turk bilet sitelerinde taksitli bilet aliyorum. Bazen yurtdisi alisverislerinde 100 dolardan fazlaya banka otomatik taksit veriyor. Bence en mantiklisi trden bir ek kart almak.[/quote]

verdigin cevap icin tesekkur ederim, bende bilet ve otel odemeleri icin kullanacagim sadece. yalniz taksitli odeme olarak geri odeyecegim. trden bildigimiz akbanktan alinan axess kartini buradan da alabiliyormuyuz bunun hakkinda bilgin var mi?

Florenzi

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen Florenzi » Prş Şub 18, 2016 9:44 am

[quote]fevel57 tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar,
Bu konuya deginildi mi hic bilmiyorum ama almanyada kredi karti kullanmam gerekiyor. Yurtdisi seyahatlerinde kullanacagim daha cok. Bilet veya otel odemelerini taksitlendirmek istiyorum. Bunun icin onereceginiz bir kredi karti var midir?

Simdiden tesekkur ederim
Iyi aksamlar[/quote]

Bende Amazon\'un kredi karti var. 1500 euro limit ile baslar. Ayrica bi kontosu yoktur. Senin kendi konton uzerinden ceker. Her ay parca parca odeme sansinda vardir. Ancak bu durumda belli bir miktar faiz uygular. Her alisverisinde puan kazanirsin. Bu puanlari amazonda ya da baska alisverisinde kullanabilirsin

Kullanıcı avatarı
welly275

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen welly275 » Prş Şub 18, 2016 7:19 pm

bastan soyleseydin direk kart onerisinde bulunabilirdim.

teilzahlung parcali odeme. turkiyedeki gibi, minimum miktari(yaklasik %20si olsa gerek ama emin degilim) oduyosun kalan miktara faiz biniyo sonraki odemeye kadar. taksitlendirme degil yani. taksit olayi icin finanzierung olaylarina bakmani tavsiye ederim. onlarda faiz daha dusuk. bazi buyuk firmalar anlasmali olduklari finans kuruluslarindan. kredi kartindaki teilzahlung olayini kullanmani tavsiye etmem eger odeme durumun varsa. faiz oranlari cok yuksek. %15 lerde diye aklimda kalmis ama emin degilim bi bak yine de.

eger yildan yila 1-2 kez kullanicam sadece bilet almak icin diyosan, yillik ucreti olmayan bi kart almani tavsiye ederim.

her kartta bi dezavantaj var. yakin zamanda baya arastirdim. yillik ucreti olmazsa para cekmelerde para kesiyo. yurtdisi odemelerinde para kesmezse yillik ucret aliyo gibi yani. bi suru kalem var. hepsini okuyup ondan sonra en uygununu al derim. check24 te cok iyi karsilastirmalar mevcut.

fevel57

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen fevel57 » Prş Şub 18, 2016 9:45 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

bastan soyleseydin direk kart onerisinde bulunabilirdim.

teilzahlung parcali odeme. turkiyedeki gibi, minimum miktari(yaklasik %20si olsa gerek ama emin degilim) oduyosun kalan miktara faiz biniyo sonraki odemeye kadar. taksitlendirme degil yani. taksit olayi icin finanzierung olaylarina bakmani tavsiye ederim. onlarda faiz daha dusuk. bazi buyuk firmalar anlasmali olduklari finans kuruluslarindan. kredi kartindaki teilzahlung olayini kullanmani tavsiye etmem eger odeme durumun varsa. faiz oranlari cok yuksek. %15 lerde diye aklimda kalmis ama emin degilim bi bak yine de.

eger yildan yila 1-2 kez kullanicam sadece bilet almak icin diyosan, yillik ucreti olmayan bi kart almani tavsiye ederim.

her kartta bi dezavantaj var. yakin zamanda baya arastirdim. yillik ucreti olmazsa para cekmelerde para kesiyo. yurtdisi odemelerinde para kesmezse yillik ucret aliyo gibi yani. bi suru kalem var. hepsini okuyup ondan sonra en uygununu al derim. check24 te cok iyi karsilastirmalar mevcut.[/quote]

Cok tesekkurler :) dedigin siteye baktim dedigin arastirmalari yaptim, gebuhrenfrei.de kartini tercih ettim. Bakalim, bir kere kullanacagim pisman olmazsam devam ederim kullanmaya. Gelismeleri yazacagim

Sevgiler

Kullanıcı avatarı
welly275

Almanyada kredi karti

Mesaj gönderen welly275 » Prş Şub 18, 2016 10:06 pm

http://www.gutefrage.net/frage/gebuehre ... rung-damit

yukardaki linkte bu kartla ilgili paylasimlar var. dikkate al derim tabi daha detayli baska portallarda da bi arastirma yapmani tavsiye ederim