Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

RWTH Yardim?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Theozka

RWTH Yardim?

Mesaj gönderen Theozka » Pzr Şub 14, 2016 8:06 pm

Herkese merhaba,
Ben suan izmirde takev de okuyorum. Okulumda almanca egitim veriliyor ve almanyada universiteye gitmek istiyorum ama bana almanya ile yetkili olan hoca rwth icin lys de 400 puanin ustunde almam gerektigini soyledi. Acaba dogru mudur? Rwth de okuyanlar veya bu konu hakkinda biligisi olanlar yardim edebilir mi? B1 belgem var.

Theozka

RWTH Yardim?

Mesaj gönderen Theozka » Pzr Şub 14, 2016 8:32 pm

Ve bana rwth nasil gidilir hakkinda bilgi verir misiniz?

Grenadier

RWTH Yardim?

Mesaj gönderen Grenadier » Pzt Şub 15, 2016 3:53 pm

Dostum acikcasi hocan asagi yukari dogru tahmin etmis 400 puan uzeri alirsan rwth cok rahat girersin ama normalde 350-360 puan arasi oluyor ama illa RWTH diye kendini yorma o okulun bitirmesi de okdar kolay degil acikcasi moralini kirmak istemem ama durum bu almanyada bir suru okul var onalarida dusunebilirsin Allah yardimcin olsun :)

Theozka

RWTH Yardim?

Mesaj gönderen Theozka » Pzt Şub 15, 2016 4:10 pm

[quote]Grenadier tarafindan yazilan metin:

Dostum acikcasi hocan asagi yukari dogru tahmin etmis 400 puan uzeri alirsan rwth cok rahat girersin ama normalde 350-360 puan arasi oluyor ama illa RWTH diye kendini yorma o okulun bitirmesi de okdar kolay degil acikcasi moralini kirmak istemem ama durum bu almanyada bir suru okul var onalarida dusunebilirsin Allah yardimcin olsun :)[/quote]

Tesekkurler. Ben Dusseldorf taraflarinda okumak istiyorum universite onerisi alabilirim ve RWTH Aachen dan menzun olursam daha az adi duyulmus bir universiteye gore is bulma imkanim degisir mi yoksa okuldaki basarim mi onemli olan. Cevaplariniz icin simdiden tesekurler

Grenadier

RWTH Yardim?

Mesaj gönderen Grenadier » Pzt Şub 15, 2016 7:07 pm

Dostum listeleri internette bulabilrisin ama fh okullarinida dusunmeni tavsiye ederim ama sana kalmis ben sahsen uygulama agirlikli okumayi daha iyi buluyorum (mechatronik yada otomotiv alaninda ) uni assit sitesinde iyi bir liste mevcut bunlari bakabilirsin

Theozka

RWTH Yardim?

Mesaj gönderen Theozka » Pzt Şub 15, 2016 7:58 pm

Dostum listeleri internette bulabilrisin ama fh okullarinida dusunmeni tavsiye ederim ama sana kalmis ben sahsen uygulama agirlikli okumayi daha iyi buluyorum (mechatronik yada otomotiv alaninda ) uni assit sitesinde iyi bir liste mevcut bunlari bakabilirsin[/quote]

Cok sagolun eger bilginiz varsa bir soru daha soracagim wuppertal da bir universitede varmis. Nc puaninin kac oldugunu nerden ogrenebilirim eger varsa. Simdiden tesekkur derim

bskan

RWTH Yardim?

Mesaj gönderen bskan » Prş Şub 18, 2016 6:30 pm

Dostum acikcasi hocan asagi yukari dogru tahmin etmis 400 puan uzeri alirsan rwth cok rahat girersin ama normalde 350-360 puan arasi oluyor ama illa RWTH diye kendini yorma o okulun bitirmesi de okdar kolay degil acikcasi moralini kirmak istemem ama durum bu almanyada bir suru okul var onalarida dusunebilirsin Allah yardimcin olsun :)[/quote]

Hocam mesela hannover elektrik elektronikte nc yok lys notu dusuk olsa da alirlar mi?

Grenadier

RWTH Yardim?

Mesaj gönderen Grenadier » Cum Şub 19, 2016 9:17 am

Evet alirlar ama dikkat edin sadece nc frei bolumlerde :)