Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

E 104 belgesi sigorta

Turk ve Alman devlet daireleri: Turk Konsoloslugu'ndaki islemler, yabancilar dairesi, saglik sigortasi, isci vizesi, askerlik, ehliyet...
timurman

E 104 belgesi sigorta

Mesaj gönderen timurman » Pzt Şub 01, 2016 9:47 am

Merhabalar arkadaslar,
gecen hafta sigorta yaptirmak icin gittigim Tk\'da basima gelen olayi paylasmak istiyorum. Yaklasik bir bucuk senedir Almanya\'dayim. Master egitimi icin geldim ve 5 aydir staj yapiyorum. Ilk geldigim Zaman sigortami At-11 belgesiyle yaptirmistim ve 31 temmuz 2015te 25 yasimi doldurdugum icin artik gecerliligini yitirdi bu yuzden ben de TK\'dan yeni sigorta baslatmak icin basvuruda bulundum. Stajim 1 eylul\'de basladi ve hersey yolunda maasimdan otomatikman sigorta primim dusuluyordu. Bu arada stajimin 3 ayi zorunlu 3 ayi gonullu staj. Ogrendim ki gonullu olunca sigorta parasi otomatikman maastan dusmesine ragmen, zorunluda kendimiz tekrar ogrenci sigorta yaptirmamiz gerekiyormus. bu nedenle gecen hafta TK\'ya gittim fakat beni sigortalamayacaklarini soylediler. Nedeni ise Turkiye\'den yani SGK\'dan E104 belgesi almami soylediler. Turkiye\'deki sigortamin iptal olmasi gerekiyormus almanyada sigorta yaptirabilmem icin bu belge de hangi tarihte iptal oldugunu gosteriyorumus. Aileme derhal durumu acikladim SGK\'ya gittler fakat tabiki SGK\'nin boyle birseyden haberi yok. hic sasirmadim desem yeridir zaten TK\'ya da soyledim boyle bir seyi kimse Turkiye\'de bilmiyodur diye :) basina boyle birsey gelmis olan var midir aceba? ya da ne yapmam gerektigi hakkinda bilgisi olan. Yardimlariniz icin simdiden tesekkurler..

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

E 104 belgesi sigorta

Mesaj gönderen eren_f2007 » Pzt Şub 01, 2016 10:31 am

Merhaba, sgk sigortali olmadigina dair, yada mevcut sigortanin iptal olduguna dair yazi vermiyorlar mi simdi ?

timurman

E 104 belgesi sigorta

Mesaj gönderen timurman » Pzt Şub 01, 2016 10:53 am

sigortanin iptalini gosteren bir yazi aldim fakat kabul edecekler mi emin degilim. Direk E104 vermediler. Deneyip gorecegim bakalim

technonur

E 104 belgesi sigorta

Mesaj gönderen technonur » Pzt Şub 01, 2016 10:57 am

Bende tk dan sigortaliyim at11 ile 14ay sigortali kaldim sonra yastan dolayi Artik faydalanamadigimi bildirdim tk ya normal ogrenciye cevirdiler belge vs istemediler

timurman

E 104 belgesi sigorta

Mesaj gönderen timurman » Çrş Şub 03, 2016 11:09 am

sgk\'dan sigortamin bittigini gosteren belgeyi dun alip tekrar TK\'ya gittim. bu sefer hic sormadilar bile. komik gercekten. ama sorun cozulmustur. konu kilit :)