Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Erasmus icin kararsiz kaldim

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Prş Oca 28, 2016 5:55 pm

Merhaba arkadaslar, erasmus programi icin tercih yapicam onumuzdeki ay. Almanya istiyorum ozellikle. Almanya universiteleri olarak:
Ruprecht Karls Universitat Heidelberg, TH Mittelhessen, Universitaet des Saarlandes, Universitat Bonn, FH Sudwestfalen var.
Bonn ya da Saarlandes dusunuyorum tercihte on siralarda. Erasmus icin Almanca kuruna ihtiyaclari var mi bunlarin? Dusunce ve bilgilerinize ihtiyacim var

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 28, 2016 6:38 pm

bolum olarak da ilgileniyormusun yoksa sadece eglenceli bir sehirmi ariyorsun?
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Cum Oca 29, 2016 9:10 am

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

bolum olarak da ilgileniyormusun yoksa sadece eglenceli bir sehirmi ariyorsun?[/quote]
her ikisi de bir miktar onemli tabi ki. her iki yonden de degerlendirirseniz cok faydali olur benim icin, cunku okullar hakkinda fikrim yok

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 29, 2016 9:56 am

bolumu de belirtirseniz iyi olur o zaman.
www.deutschstudent.com

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Cum Oca 29, 2016 11:15 am

bolumu de belirtirseniz iyi olur o zaman.[/quote]
Bilgisayar muhendisligi hocam

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cum Oca 29, 2016 11:38 am

O zaman kesinlikle Bonn u tavsiye ederim.
www.deutschstudent.com

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Cum Oca 29, 2016 1:27 pm

[quote]yclycl tarafindan yazilan metin:

Merhaba arkadaslar, erasmus programi icin tercih yapicam onumuzdeki ay. Almanya istiyorum ozellikle. Almanya universiteleri olarak:
Ruprecht Karls Universitat Heidelberg, TH Mittelhessen, Universitaet des Saarlandes, Universitat Bonn, FH Sudwestfalen var.
Bonn ya da Saarlandes dusunuyorum tercihte on siralarda. Erasmus icin Almanca kuruna ihtiyaclari var mi bunlarin? Dusunce ve bilgilerinize ihtiyacim var[/quote]

Merhabalar, tercihleriniz arasinda en cok eglenebileceginiz sehir Bonn\'dur cunku Koln\'e cok yakin her 15-20 dakikada bir tren var, gidip gelmesi gayet kolay. Ayrica eski baskent oldugundan ve Beethoven\'in burada dogmasindan dolayi tarihi yapilar da fazlasiyla var. Universite kalitesi olarak da iyi diye biliyorum Physiker\'in dedigi gibi. Ana kampusu ve kutuphanesi Ren nehrinin hemen kiyisinda. Eger daha sakin ve daha tarihi yerleri dusunuyorsaniz Heidelberg\'i de tercih edebilirsiniz.

Almanca dil yeterliligi konusunda ise okulunuzun Almanya\'daki okullarla yaptigi anlasmalari incelemeniz lazim. Yeterlilik basligi altinda yaziyor genelde istenilenler. Anlasmalarin detaylarindan cogunlukla kimsenin haberi olmuyor Turkiye\'deki universitelerde hocalariniza falan pek guvenmeyin olabildigince kendi isinizi halletmeye bakin.

Umarim istediginiz okulu kazanirsiniz saygilar.

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Cum Oca 29, 2016 9:59 pm

her ikinizede cok tesekkur ederim arkadaslar bilgiler icin, kafama takilan soru olursa size sorarim yine

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Pzt Şub 01, 2016 10:38 am

O zaman kesinlikle Bonn u tavsiye ederim.[/quote]
hocam gecen sene okuldan bonn u kazanan 2 kisi de vazgecmis gitmekten, ikisi de sebep olarak bonn un lisans egitim dilinin %100 almanca olmasini soyledi, %100 almanca bana hic yaramaz. bonn disindaki alternatifleri degerlendirebilir misiniz hocam. %100 ingilizce benim baslica tercihim tabi ki, olmazsa en az %50 ingilizce olmali

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Pzt Şub 01, 2016 5:09 pm

hocam gecen sene okuldan bonn u kazanan 2 kisi de vazgecmis gitmekten, ikisi de sebep olarak bonn un lisans egitim dilinin %100 almanca olmasini soyledi, %100 almanca bana hic yaramaz. bonn disindaki alternatifleri degerlendirebilir misiniz hocam. %100 ingilizce benim baslica tercihim tabi ki, olmazsa en az %50 ingilizce olmali[/quote]

dostum bu bilgiler senin okulundan edinilebilecek bilgiler. senin okulunun hazirladigi universite tercih kilavuzuna bak orada dillerinin hangi seviyede ve hangi dili istedigine ulasabilirsin, olur da yine bi bilgi edinemezsen tercih edecegin universitenin esn baskanina veya exchange bolum hocalarina mail atabilirsin.

yclycl

Mesaj gönderen yclycl » Pzt Şub 01, 2016 8:12 pm

[quote]dr13agon tarafindan yazilan metin:

hocam gecen sene okuldan bonn u kazanan 2 kisi de vazgecmis gitmekten, ikisi de sebep olarak bonn un lisans egitim dilinin %100 almanca olmasini soyledi, %100 almanca bana hic yaramaz. bonn disindaki alternatifleri degerlendirebilir misiniz hocam. %100 ingilizce benim baslica tercihim tabi ki, olmazsa en az %50 ingilizce olmali[/quote]

dostum bu bilgiler senin okulundan edinilebilecek bilgiler. senin okulunun hazirladigi universite tercih kilavuzuna bak orada dillerinin hangi seviyede ve hangi dili istedigine ulasabilirsin, olur da yine bi bilgi edinemezsen tercih edecegin universitenin esn baskanina veya exchange bolum hocalarina mail atabilirsin.[/quote]
Bu bilgiyi vazgecen 2 ogrenciden ve forum icinde bonn da master yapan bir ogrenciden aldim. Okul dilleri icin ise yazili anlasmalarda okullarin dilleri yazmiyor, sadece kayit olmak icin gereken almanca seviyeleri yaziyor

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Pzt Şub 01, 2016 8:42 pm

Kayit olmak icin istenen diller senin alacagin derslerin dilidir. bazi universiteler bu dillere ek olarak ingilizce de ister bazilari ise sadece dersin dilini sart kosar kabul vermek icin. eger bakabilecegim bir tablo ya da okul listesi varsa daha iyi yardimci olabilirim.