Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

aile yaninda kalacagim icin vizem ret geldi

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
arikan58

Mesaj gönderen arikan58 » Prş Mar 19, 2009 5:26 pm

dil kursu belgesinde 14 nisan yaziyor ve akrabamdan garantor olmasini istemistim oda belgeleri postaya vermis.
iksyi ilk aradigimda bana hemen ertesi gune randevu vermeyi teklif etmisti ben ona guvendigim icin aslinda onumuzdeki haftayi dusunmustum.
neyse tavsiyeniz icin tesekkurler cok saolun yarin bankaya randevu ucretini yatiriyim.

arikan58

Mesaj gönderen arikan58 » Prş Nis 02, 2009 11:34 am

selam arkadaslar dun konsolosluktaydim bu sefer karsimda gulen bir yuz vardi almanyadan garantor belgemi okul kabul ve dil kursu belgelerimi uzattim o gun yanimda ikinci bir okuldan gelen davet belgeside vardi onuda gosterince 2 adet fotokopisini istedi cunku daha once bana egitim almamda suphe duyduk diye vize ret cevabi gondermislerdi.

Herneyse gayet sakin gecti birkac tane ing. soru sordu ailem hakkindaydi o da.bende gayet basit bi sekilde ifade ettim daha oncede zaten ing. karsisina good yazilmis oldugunu soyled almanca a1 sertifikamda vardi a2 i egitimi aldimida soyledim.sonra beni cagiracagini bildirdi.disariya beklemeye ciktim.

cagirdiginda sefinin bana birkac soru daha sormasini istemis bunu soyledi.sonra egitimimden sordu 3 defa ossye girdimi daha once neden uni secmedimi anlatmaya calistim.ilkinde de bunlari sormuslardi zaten.sonra okuldan sonra ne yapacagimi sordu bittikten sonra ulkeme donecegimi soyledim.birkac uniyede online basvurdugumu soyledim yanimda onlara online basvuru yaptimi gosteren ciktilar vardi onlarida istedi.sefi gunten baya arastirmak istemisti anlasilan.

bu seferde bana denklik alip almadigimi sordu bende hayir dedim o da zaten alamazsin dedi dil kursundan sonra basvurcami anlatti.haliyle sasirdim kaldim.sizede bu tip sorular sordular mi?
ama beni tek korkutan bu degil tabiki..

gorusme ucretini aldiktan sonra 3 fotoyu geri verdi.

simdi beklemedeyim umarim bu sefer vize verirler.

bu arada benimle birlikte gorusmeye 2.ci giren bi arkadas vardi ondan 2ci defa ucret talep etmemisler ve 3cu fotusunuda vermediklerini soyledi.Buda beni korkutuyor acaba 2ci gorusmeye giren arkadaslardada mi boyle oldu.

yoksa bana yine mi vize vermeyecekler:(:(:(:(

arikan58

Mesaj gönderen arikan58 » Pzr Nis 05, 2009 12:59 pm

arkadaslar yorum yaparsaniz sevinirim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Pzr Nis 05, 2009 5:11 pm

Eksik belgelerini tamamlamismiydin? (Bloke hesap vs..)
3. fotografi mi verdiler yoksa 3\'unu birden mi?
Bazen ucuncu fotografi almiyorlar,aldiklarinda ise pasaportuna ataclanmis sekilde geri geliyor,bende bu sekilde olmustu..
Vize ucretini bilemeyecegim.
Eger verdigin cevaplarin onlari tatmin ettigine inaniyorsan sorun yok, kotu bir gorusme degil umarim bu kez basarili olursun.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

hiPoKoNdRiyAk

Mesaj gönderen hiPoKoNdRiyAk » Pzr Nis 05, 2009 8:46 pm

Dilerim vizeyi alirsin..

arikan58

Mesaj gönderen arikan58 » Prş Oca 28, 2016 6:46 pm

bloke hesap degil ama almanyadan garantor belgesi verdim kontrol etti studium yeri tamam eksik yok dedi.2tane farkli okuldan kabul belgesi almistim onlarida verdim.

Sadece 3.fotoyu verdiler.
Sorduklari ilk gorusmedeki sorularla ayniydi ayni cevaplari verdim.Ama bu sefer bayan bana sefinin birkac soru daha sormasini istemisti.

hiPoKoNdRiyAk

umarim kardes..insALLAH..

maploping

Mesaj gönderen maploping » Prş Oca 28, 2016 8:43 pm

7 yil once yazilan iletiye simdi cevap vermek ne kadar da urkutucu... Titreye titreye okudum iletileri.

meltem41

Mesaj gönderen meltem41 » Prş Oca 28, 2016 9:06 pm

[quote]maploping tarafindan yazilan metin:

7 yil once yazilan iletiye simdi cevap vermek ne kadar da urkutucu... Titreye titreye okudum iletileri.[/quote]

Hahaha 😁 bende acaba benim telefonda mi sorun var diye dusunuyordum..

maploping

Mesaj gönderen maploping » Cum Oca 29, 2016 9:22 pm

Kalbimizde sikinti olmasin da gerisi onemli degil diyerek konuyu derinlestirip gidiyorum bu vefali, emektar ve yadigâr basliktan !

Florenzi

Mesaj gönderen Florenzi » Pzr Oca 31, 2016 2:52 am

Demek arkadas 7 senedir vize bekliyo konsolosluk kapisinda.
Suphanallah ibretlik bi olay

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Pzr Oca 31, 2016 2:58 am

Arikan hocam yasiniz kac ? Azminize hayran kaldim :d

Crni

Mesaj gönderen Crni » Pzr Oca 31, 2016 3:18 pm

7 sene cok bea :D
BAR MITZVAH

Kullanıcı avatarı
dr13agon

Mesaj gönderen dr13agon » Pzr Oca 31, 2016 3:47 pm

arkadaslar arikan58 en son 30.04.2009 tarihinde foruma giris yapmis. en son yolladigi mesaj 2009\'da atilmis ama foruma dusmesi 7 yil almis ufak bir bug durumu soz konusu buyuk ihtimal :)

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzr Oca 31, 2016 4:53 pm

7 yil once acilmis iki tane basligi bu hafta yeniledim, yani ust siraya cikardim. Birisi egitimle ilgiliydi digeri vize ile ilgili. Egitimle ilgili konuya kimse bakmadi, ama vize soz konusu olunca akan sular durdu yine. Maalesef son donemde gelen sorularin %90 nin vize ile ilgili olmasi site yonetimi olarak pek hosumuza giden bir durum degil. Vize aldiktan sonra burdaki ogrencilerimizin genel olarak egitim hayatindaki goz kamastiran basarilarinin sebeplerinden biri bu. "Almanya ya geliyim de bir sekilde sonra bakariz ya!"
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com