Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Universite kazanmak zorlasti mi ?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Prş Oca 28, 2016 1:01 am

Arkadaslar bilgisi olan var mi bu konu hakkinda ? Ilk 500 e girmeyen universitelere basvurabiliyormusuz sadece dusuk puanlarla.

Yurtdisinda Ogrenim Goren ve Gormek Isteyen Ogrencilerin Dikkatine (20.05.2015)

Yuksekogretim Genel Kurulunun 12/2/2015 tarih ve 2015.2.48 sayili karari uyarinca; Ortaogrenimini Turkiye\'de tamamlayan ve egitime basladigi yil CWTS Leiden Ranking Academic Ranking, Academic Ranking of World Universities (Shanghai) ve University Ranking by Academic Performance (URAP) tarafindan yapilan dunya universite siralamalarinda ilk 500 icerisine giren universiteler disinda kalan yurtdisindaki yuksekogretim kurumlarinda egitim almak isteyen ilgililerin, 2015-2016 egitim ogretim yili itibariyle egitime baslayacaklari yil OSYM tarafindan yapilan YGS ve LYS\'ye girmeleri; tip doktorlugu alaninda siralamada ilk 40 bin, hukuk alaninda ilk 150 bin icinde yer almalari; OSYS Kilavuzunda yer alan diger alanlarda en az Turkiye\'deki programlara yerlesen en son ogrencinin almis oldugu puani almalari; OSYS Kilavuzunda yer almayan alanlarda egitim alacaklarin on lisans programlari icin herhangi bir puan turunde en az 140, lisans programlari icin herhangi bir puan turunde en az 180 puan almalari gerekmektedir.

Bu kapsamda, Yuksekogretim Yurutme Kurulunun 13/5/2015 tarihli toplantisinda;

1-Hazirlik egitiminin, yurtdisindaki yuksekogretim kurumlarinda alinacak egitimin bir parcasi oldugunun,

2-Yuksekogretim Genel Kurulunun 12/02/2015 tarihli toplantisinda alinan 2015.2.48 sayili karardaki "2015-2016 egitim ogretim yili itibariyle" ifadesinin tabiatiyla hazirlik sinifini icerdiginin,

3-Ilgililerin mezuniyetleri akabinde yapacaklari basvurularinin degerlendirilmesi sirasinda hangi egitim-ogretim yilinda hazirlik egitimi aldiklarini belgelemelerinin isteneceginin,

4-Hazirlik egitimine dair sunulan belgenin dogrulugunun tespitinde ilgili kurum ve kuruluslarla yapilacak yazismalarin yani sira basvuru sahiplerinin pasaportlarindaki ulkeye giris ve ulkeden cikis bilgilerinin de kullanilacaginin,

5-Halen hazirlik sinifinda egitim alanlar dâhil olmak uzere yurtdisindaki yuksekogretim kurumlarina 2015-2016 egitim ogretim yilindan once kayit yaptirmis olan ogrencilerin Yuksekogretim Genel Kurulunun 12/02/2015 tarih ve 2015.2.48 sayili kararindan etkilenmeyeceklerinin kamuoyuna duyurulmasina karar verilmistir.

kaynak : YOK

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 28, 2016 10:34 am

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Prş Oca 28, 2016 12:26 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

http://deutschstudent.de/forum/viewthre ... ad_id=8956[/quote]

Hocam benim istedigim universite ilk 500 icerisinde yer aliyor o zaman benim endiselenmeme gerek yok denklik vs konularinda ? Direk giricem yani kazanirsam

berkcaliskan

Mesaj gönderen berkcaliskan » Cum Şub 12, 2016 2:31 am

LYS-YGS sinavlarina girmeyen veya giripte baraji gecemeyen arkadaslar icin bu.Tip hukuk icin en kotu 40.000 siralama yapip yurtdisina gidince denklik alabiliyorsunuz.

Kalan bolumlerde de o sene o bolume universite farketmeksizin giren en son ogrencinin puanindan fazla olmasi gerekiyor denk olabilmesi icin.