Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Almanya\'da ki Dil Kurslari Ingilizce mi ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Cum Oca 22, 2016 11:30 pm

Ingilizce seviyem dusuk, mesela Almanya\'da universite okumak istesem onlarin kurslari Ingilizce mi ? Yada Goethe gibi ozel kuruslarda Ingilizce mi anlatim yapiliyor ? Ingilizce bilmeyen adamin Almanya\'da okuyabilmesi icin tek alternatif Almanca\'yi Turkiye\'de ogrenmesi midir ?

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Cmt Oca 23, 2016 12:56 am

Dostum almanyadaki kurslarda ogrenim dili almanca, ingilizce anlatim gormedim acikcasi

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Cmt Oca 23, 2016 1:52 am

[quote]Grenadier tarafindan yazilan metin:

Dostum almanyadaki kurslarda ogrenim dili almanca, ingilizce anlatim gormedim acikcasi[/quote]

Sagolun, hocam hic Almanca bilmeyen birisine nasil ogretecekler ? Ben mesela hic Almanca bilmiyorum fakat Almanya\'da okumak istiyorum, ilk once Turkiye\'de dili mi ogrenecegim ?

Edit : Her yerde universiteye basvurduktan sonra 1 yil dil egitimi var diye okuyorum baska bir sey ile mi ilgili bu ?

Kullanıcı avatarı
Alpertaskin

Mesaj gönderen Alpertaskin » Cmt Oca 23, 2016 10:34 am

Almanca bilmeyene Almanca anlatarak ogretiyorlar zamanla anliyorsun. Ve Turkce anlatima gore daha cabuk ogreniyorsun.
Hayallerinin pesinden kos. Bir gun mutlaka yorulacaklardir...
Maschinenbau

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Cmt Oca 23, 2016 10:45 am

Dostum nasil ogrenicem diye dert etme ilk basta bende senin gibi dusundum ama gercekten gayet iyi ogretiyorlar turkiyede biraz dil kursuna gitmeni tavsiye ederim ama gidemessen kafana takma ben sifir almancayla gitmistim bir kac haftada rahatliyorsun ve anliyorsun evet dil egitimi TestDAF yada DSH sinavlari icin koyuluyor Allah yardimcin olsun :)

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Cmt Oca 23, 2016 11:43 am

Yanitlae icin tesekkur ederim Almanca olarak kurs verdiklerini duyunca arkadasimdan inanmamistim saka gibi