Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

2 yil icinde basvuru?

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
mert1611

2 yil icinde basvuru?

Mesaj gönderen mert1611 » Prş Şub 11, 2016 11:29 am

Arkadaslar gittigim bazi danismanlik firmalari Turkiyede universite sinavina girdikten sonra 2 yil icinde alman universitelerine basvuru yapman lazim dedi.Bazilarida "hayir biz 5 yil sonra basvuru yapan ogrenciler biliyoruz oyle birsey yok" diyor.Nedir bu 2 yil olayi bilgisi olan paylasirsa sevinecegim.

refresh

2 yil icinde basvuru?

Mesaj gönderen refresh » Prş Şub 11, 2016 1:34 pm

Kendi deneyimini paylasmak gerekirse 2009 oss belgesi ile 2015 yilinda bir okuldan lisans icin kabul aldim suan Almanya\'da okuyorum, fakat ayni zamanda Turkiye\'den de uni mezunuyum. Oss belgesi sadece 2 yil olmamali diye dusunuyorum. Buraya danismanlik sirketiyle gelmis olmama ragmen danismanlik sirketlerine guvenmemeni oneririm. Sitedeki daha deneyimli kisiler danismanlik konusunda yardimci olabilirler. Disardakinin 10 kati ucuza duzgun is yapiyorlar. Uzun lafin kisasi is bilmeyen insanlar tarafindan yolunma danismanlik sirketlerini pembe yalanlari ve magdurlari cok.

mert1611

2 yil icinde basvuru?

Mesaj gönderen mert1611 » Prş Şub 11, 2016 1:41 pm

Anladim arkadasim tesekkur ederim. Ayrica danismanlik sirketleri hakkindaki uyarin icin sagol. Ben de bu siteden danismanlik almayi dusunuyorum.

Profane

2 yil icinde basvuru?

Mesaj gönderen Profane » Prş Şub 11, 2016 5:02 pm

Benim de bildigim sonuc belgesinin 10 yil kadar guncelligini korudugu yonunde ama baska kriterler varmi bilmiyorum. Mesela Turkiye\'de genclere oncelik tanindigi yonergede yaziyordu.

alcadras

2 yil icinde basvuru?

Mesaj gönderen alcadras » Prş Şub 11, 2016 5:47 pm

[quote]refresh tarafindan yazilan metin:

Kendi deneyimini paylasmak gerekirse 2009 oss belgesi ile 2015 yilinda bir okuldan lisans icin kabul aldim suan Almanya\'da okuyorum, fakat ayni zamanda Turkiye\'den de uni mezunuyum. Oss belgesi sadece 2 yil olmamali diye dusunuyorum. Buraya danismanlik sirketiyle gelmis olmama ragmen danismanlik sirketlerine guvenmemeni oneririm. Sitedeki daha deneyimli kisiler danismanlik konusunda yardimci olabilirler. Disardakinin 10 kati ucuza duzgun is yapiyorlar. Uzun lafin kisasi is bilmeyen insanlar tarafindan yolunma danismanlik sirketlerini pembe yalanlari ve magdurlari cok.[/quote]

Bir universiteye yerlesmek lazim degil mi hocam ?

Spandau

2 yil icinde basvuru?

Mesaj gönderen Spandau » Prş Şub 11, 2016 11:51 pm

Bahsettigin sanirim elt egitim danismanligi. Ben de lisansa orda devam edecegim dedim ayni sacmaligi bana da soylediler. Bi yandan da reklam yapiyorlar yuksek lisans basvurulari basladi diye. Ulan su siteye azcik giren bile biliyorki, yaz donemi basvurulari 15 ocakta bitti. Ney nereye basliyor. Soru sorunca direk bi dosya cikarip sana direk fiyat sunuyorlar. Bir cok danismanla gorustum ama bu elt yurt disi egitim kadar kaziklayanini gormedim, bilhassa bu firmaya karsi dikkatli olun.

mert1611

2 yil icinde basvuru?

Mesaj gönderen mert1611 » Cum Şub 12, 2016 9:58 am

Iyi tahmin :D