Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tesdaf Gerekli Mi ?

Dil kurslari, seviyeler, masraflar, sinavlar... Hepsi burada...
alibugra

Tesdaf Gerekli Mi ?

Mesaj gönderen alibugra » Çrş Oca 20, 2016 8:49 pm

Merhabalar gencler :
Benim sorum eger Turkiye\'de Goethe Enstitusun kursuna gider ve almanca belgesi alirsak ( bu arada Ozgur Berlin Universitesinin istedigi seviye nedir? ) yinede Tesdaf sinavi tarzi bir sinava girmemiz gerekir mi ? Yoksa bu belge universiteye kabul icin yeterli mi?
Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Florenzi

Tesdaf Gerekli Mi ?

Mesaj gönderen Florenzi » Çrş Oca 20, 2016 9:13 pm

Hocam once buraya istedigin uni kayitta hangi dil sinavlarini istiyo bi yaz onun uzerinden konusalim. Ama uniler goethe\'den uniye kayit icin sadece c2\'ye denk gelen Gds adli sinavi ister. Kds ise sadece dsh sinavina kayit icin yeterli diye biliyorum. Gds\'ye Turkiye\'de girilir mi onun hakkinda fikrim yok

alibugra

Tesdaf Gerekli Mi ?

Mesaj gönderen alibugra » Prş Oca 21, 2016 9:47 am

FU nun sitesinde for aplication icin testdaf with at least the grade of 3 in all four parts yaziyor yada b2 yi basariyla bitirip c1 devam etmek var birde dsh 1 sinavi var ama bunlar sadece kayit icin birde for enrollment var yani simdi bu basvuru sartli kabul gibi mi olacak( ben berlinde sartli kabul yok biliyordum da ( yoksa uni kursunda hazirlik mi yapacagim )) birde dsh sinavi zormudur hangi seviyedir simdiden sagolun

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Tesdaf Gerekli Mi ?

Mesaj gönderen Physiker » Prş Oca 21, 2016 12:42 pm

Goethe C1 bir kac universitede Goethe C2 butun universitelerde kabul ediliyor ve dsh veya testdaf istemiyorlar.
Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com