Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

DSH icin kalan surem

Nordrhein-Westfalen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
Ahmet Kucubicakci

DSH icin kalan surem

Mesaj gönderen Ahmet Kucubicakci » Pzt Oca 18, 2016 9:33 pm

Merhaba. Ben Almanya\'ya 30 haziran 2015 tarihinde turist gibi yesil pasaportla vizesiz geldim. 27.08 tarihine dek Rheinland PS de almanca kursu gordum ve 3 ay surem dolmadan turkiyeye geri geldim. Turkiyeden studienbewerbervisum aldim ve viZe verilis tarihim 06.11.2015. Bugun yabancilar dairesine gittim. Dsh yazma surem 30 haziranda girdgim icin ozamandan mi baslayarak 24 ay yoksa vizemi aldigim 06.11.2015 tarihinden baslayarak mi 24 ay?

Bana bugun verdikleri kagitta

Fur Studienvorbereitende maßnahmen (sprachkurs, studienkolleg,studienbezogene, praktika) haben sie zwei jahre Zeit.

Sollten Sie fur Ihr Studium eine DSH-prufung benotigen, mussen sie diese spaestestens 18 Monate nach Ihrer Einreise erfolgreich ablegen.

Burda iyice kafam karisti. Birisi bana yardim ederse gercekten cok iyi olur. Benim DSH yazmam icin kalan surem ne kadar ve ben hangi tarihten itibaren 24 ay icerisinde DSh vermem gerek?

Kullanıcı avatarı
Informatiker

DSH icin kalan surem

Mesaj gönderen Informatiker » Pzt Oca 18, 2016 10:22 pm

Ilki turistik sayiliyor. 06.11 den itibaren 18 ay var.
Georg-August Universität
Angewandte Informatik

Ahmet Kucubicakci

DSH icin kalan surem

Mesaj gönderen Ahmet Kucubicakci » Sal Oca 19, 2016 5:20 pm

[quote]Informatiker tarafindan yazilan metin:

Ilki turistik sayiliyor. 06.11 den itibaren 18 ay var.[/quote]

Cok tesekkur ederim bilgilendirmeniz icin