Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Çrş Ara 16, 2015 1:25 pm

[quote]Ethem tarafindan yazilan metin:

Yarin sabah 9\'da gorusmem var, bakalim bizim animiz nasil sekillenecek :)[/quote]

Nasil sekillendi, bakalim bir :)

Gec kalmaktan korktum biraz, tam 9\'da orada olabildim baya trafik vardi. Hemen kapiya gittim randevum vardi dedim, kontrol etti pasaport istedi sonra iceriye aldi kadin. Telefonu, saati vs. almadigim icin direkt gectim kapidan. Ankara\'da gorusmeye giden arkadaslar, iceriye girdikten sonra hemen sag tarafta UPS kargosundan zarfi alabilirler. Zarfi alirken adres, telefon istedi oradaki kadin. Daha sonra ucreti odedim zarfi aldim. Sonra gorevlinin dedigi kapidan iceri girdim. Size yardim ediyorlar zaten nereye gideceginizi soyluyorlar. Icerisi biraz kalabalikti hemen girer girmez sagda bir guvenlik vardi aile birlesimi mi diye sordu hemen yok egitim dedim, belgelerinizin fotokopisi var mi dedi evet dedim. Kaldim oyle, orada bekleyen bir arkadas sag olsun belgelerinizi duzenlediniz mi dedi hayir dedim su ilerdeki bayana belgeleri verin duzenlesin dedi. Gittim ve dosyamdan fotokopileri cikardim gorevliye verdim o da hepsini 2\'ye boldu, duzenledi. Pasaportun fotokopisini unutmustum, onu da orada cekti hemen, 2 lira istedi ben de bozuk yoktu bir de cikip etrafta para bozdurmayla ugrastim. Donup ucreti verdim, ilerdeki kasadan sira alin dedi. Sirayi aldim basladim beklemeye. Yaklasik yarim saat bekledim diyebilirim. Siram geldi ve diyalog su sekilde oldu:

- Merhaba, belgelerinizi koyun.
Merhaba dedim (belgeleri aldi)
- Muracaatiniz neydi?
Egitim, lisans egitimi dedim.
Sonra bi\' 5dk evraklari inceledi daha sonra
- Temel Almanca bilginiz yok degil mi?
Hayir yok dedim.
Yine belgeleri inceledi, bilgisayara bilgiler girdi.
- Almanya\'da dogdunuz degil mi? Orada okudunuz mu?
Evet orada dogdum, sadece bir yil okudum sonra Turkiye\'ye geldim dedim ama o soruyu sorarken ben sikintidan dalmisim biraz son anda kurtardim durumu :) Bir 2 dakika sonra,
- Hic Almanca bilginiz kalmadi mi? dedi
Hayir maalasef uzun suredir Turkiye\'deyim dedim.

Bi\' 5dk daha bekledim o sira arkadaki bir dayiyla buzdolabi-karabiber temali bir konusma yapiyordu, yandaki kadinla yemekler hakkinda kisa kisa konustu. Enterasandi. Sonra parmak izimi aldi, ucreti istedi verdim sonra evinize gidip kargonuzu bekleyin dedi.

Toplamda 12-13 dk\'lik bi gorusme oldu anlayacaginiz. Dilimin olmamasi galiba biraz sorun yaratacak. Hani bu yuzden ret cevabi gelirse sasirmayacagim. Gayet normal, sorunsuz bir gorusme oldu diyebilirim.

Ustumden yuk kalkti gercekten. Cok stres yaptim. Ama artik ret cevabi da gelse pek uzulmeyecegim, cunku gercekten insani yoruyorlar. Bi\' yerden sonra insan bikiyor artik.

Her neyse, bekliyoruz bakalim. Sonuc ne olacak :)[/quote]

Merhaba

Oncelikle hayirli ugurlu olsun hakkinda ne hayirli ise o olsun sana bir sorum olacakti basvuruyu ankara dan mi yaptin istanbul mu ?

Tesekkurler

edward witten

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen edward witten » Çrş Ara 16, 2015 2:05 pm

arkadaslar uc ay oldu hala cevap yok. konsolosluktan almanyadan cevap beklediklerini soylediler. bu kadar uzun surede vize alan hic gormemistim. tum arkadaslarim max 60 gune vize aliyordu. sizce daha gecike bilir mi?

furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Çrş Ara 16, 2015 3:46 pm

Benimde yaklasik 3 ay oldu. Gecen hafta belgelerim Almanyada onaylanip Izmire gonderildigini soylediler. Fakat dun aradigim da IIzmir konsoloslugunu 2 ay a cevap gelir diyo konustugum kadin saka gibiler bilgi vermemek icin insanlarla dalga geciyorlar resmen ve sonra hemen iyi gunler diyip telefonu kapatiyorlar. 7 ocakta kursum basliyo insallah bir an once gelir aartik pasaportum.

Ethem

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Ethem » Çrş Ara 16, 2015 4:18 pm

[quote]lordinyus01 tarafindan yazilan metin:

Yarin sabah 9\'da gorusmem var, bakalim bizim animiz nasil sekillenecek :)[/quote]

Nasil sekillendi, bakalim bir :)

Gec kalmaktan korktum biraz, tam 9\'da orada olabildim baya trafik vardi. Hemen kapiya gittim randevum vardi dedim, kontrol etti pasaport istedi sonra iceriye aldi kadin. Telefonu, saati vs. almadigim icin direkt gectim kapidan. Ankara\'da gorusmeye giden arkadaslar, iceriye girdikten sonra hemen sag tarafta UPS kargosundan zarfi alabilirler. Zarfi alirken adres, telefon istedi oradaki kadin. Daha sonra ucreti odedim zarfi aldim. Sonra gorevlinin dedigi kapidan iceri girdim. Size yardim ediyorlar zaten nereye gideceginizi soyluyorlar. Icerisi biraz kalabalikti hemen girer girmez sagda bir guvenlik vardi aile birlesimi mi diye sordu hemen yok egitim dedim, belgelerinizin fotokopisi var mi dedi evet dedim. Kaldim oyle, orada bekleyen bir arkadas sag olsun belgelerinizi duzenlediniz mi dedi hayir dedim su ilerdeki bayana belgeleri verin duzenlesin dedi. Gittim ve dosyamdan fotokopileri cikardim gorevliye verdim o da hepsini 2\'ye boldu, duzenledi. Pasaportun fotokopisini unutmustum, onu da orada cekti hemen, 2 lira istedi ben de bozuk yoktu bir de cikip etrafta para bozdurmayla ugrastim. Donup ucreti verdim, ilerdeki kasadan sira alin dedi. Sirayi aldim basladim beklemeye. Yaklasik yarim saat bekledim diyebilirim. Siram geldi ve diyalog su sekilde oldu:

- Merhaba, belgelerinizi koyun.
Merhaba dedim (belgeleri aldi)
- Muracaatiniz neydi?
Egitim, lisans egitimi dedim.
Sonra bi\' 5dk evraklari inceledi daha sonra
- Temel Almanca bilginiz yok degil mi?
Hayir yok dedim.
Yine belgeleri inceledi, bilgisayara bilgiler girdi.
- Almanya\'da dogdunuz degil mi? Orada okudunuz mu?
Evet orada dogdum, sadece bir yil okudum sonra Turkiye\'ye geldim dedim ama o soruyu sorarken ben sikintidan dalmisim biraz son anda kurtardim durumu :) Bir 2 dakika sonra,
- Hic Almanca bilginiz kalmadi mi? dedi
Hayir maalasef uzun suredir Turkiye\'deyim dedim.

Bi\' 5dk daha bekledim o sira arkadaki bir dayiyla buzdolabi-karabiber temali bir konusma yapiyordu, yandaki kadinla yemekler hakkinda kisa kisa konustu. Enterasandi. Sonra parmak izimi aldi, ucreti istedi verdim sonra evinize gidip kargonuzu bekleyin dedi.

Toplamda 12-13 dk\'lik bi gorusme oldu anlayacaginiz. Dilimin olmamasi galiba biraz sorun yaratacak. Hani bu yuzden ret cevabi gelirse sasirmayacagim. Gayet normal, sorunsuz bir gorusme oldu diyebilirim.

Ustumden yuk kalkti gercekten. Cok stres yaptim. Ama artik ret cevabi da gelse pek uzulmeyecegim, cunku gercekten insani yoruyorlar. Bi\' yerden sonra insan bikiyor artik.

Her neyse, bekliyoruz bakalim. Sonuc ne olacak :)[/quote]

Merhaba

Oncelikle hayirli ugurlu olsun hakkinda ne hayirli ise o olsun sana bir sorum olacakti basvuruyu ankara dan mi yaptin istanbul mu ?

Tesekkurler[/quote]

Sag olun, Ankara\'dan yaptim.
...

Simbiyotikliken

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Cum Ara 18, 2015 4:10 pm

Bugun vizem geldi arkadaslar. 78 gun toplam bekleme surem. Bekleyen arkadaslara kolay gelsin :)
"Eger elli uc dakikam olsaydi,” dedi kucuk prens, “bir su pinarina dogru agir agir yururdum.”

Maelstrom

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Maelstrom » Cum Ara 18, 2015 5:34 pm

[quote]Simbiyotikliken tarafindan yazilan metin:

Bugun vizem geldi arkadaslar. 78 gun toplam bekleme surem. Bekleyen arkadaslara kolay gelsin :)[/quote]

Tebrikler, hayirli olsun :)

tulpar

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen tulpar » Cmt Ara 19, 2015 12:51 pm

Bugun vizem geldi arkadaslar. 78 gun toplam bekleme surem. Bekleyen arkadaslara kolay gelsin :)[/quote]

Hadi hayirli olsun.Hangi konsolosluktan basvuru yaptin ?

Simbiyotikliken

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Simbiyotikliken » Cmt Ara 19, 2015 7:51 pm

Tesekkurler arkadaslar :) Ankara\'dan basvurmustum.
"Eger elli uc dakikam olsaydi,” dedi kucuk prens, “bir su pinarina dogru agir agir yururdum.”

Ethem

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Ethem » Pzr Ara 20, 2015 12:35 am

Hayirli olsun, yuksek lisans icin mi basvurmustunuz?
...

furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Prş Ara 24, 2015 12:06 am

Arkadaslar yaklasik 2 hafta once yabancilar subesinden ogrendigim kadariyla evraklarim onaylanip izmir konsolosluguna gonderilmisti. Fakat hala pasaportum gelmis degil bu normal mi yoksa bi anormallik mi var ?

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cum Ara 25, 2015 2:18 am

[quote]furdun tarafindan yazilan metin:

Arkadaslar yaklasik 2 hafta once yabancilar subesinden ogrendigim kadariyla evraklarim onaylanip izmir konsolosluguna gonderilmisti. Fakat hala pasaportum gelmis degil bu normal mi yoksa bi anormallik mi var ?[/quote]

merhaba

benim durumumda ayni sekilde seninki gibi yanliz benim ki 7 hafta once onaylanip ankaraya yollanmis hala ses yok hayirlisi bakalim

dagasan341

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen dagasan341 » Cum Ara 25, 2015 2:24 am

Arkadaslar merhaba. Benim 1 martta dil okulum basliyor. 22 Subat\'a ucak bileti aldim. Vizeye onumuzdeki hafta yada diger hafta Istanbul\'dan giricem. Istanbul subesinde 5 haftada maksimum vize cikar diyolar. Sizce bu surec nedir?

melmel

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen melmel » Cum Ara 25, 2015 2:36 am

Vize Istanbul ile degilde gidecegin sehirle alakali ne kadar surecegi

dagasan341

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen dagasan341 » Cum Ara 25, 2015 2:51 am

Duisburg\'a gidicem. Tahmini sure nedir sizce?

furdun

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen furdun » Cum Ara 25, 2015 11:44 am

Arkadaslar yaklasik 2 hafta once yabancilar subesinden ogrendigim kadariyla evraklarim onaylanip izmir konsolosluguna gonderilmisti. Fakat hala pasaportum gelmis degil bu normal mi yoksa bi anormallik mi var ?[/quote]

merhaba

benim durumumda ayni sekilde seninki gibi yanliz benim ki 7 hafta once onaylanip ankaraya yollanmis hala ses yok hayirlisi bakalim[/quote]

Hayirlisi valla bu nasil sacma is. Sen ne zaman girmistin vizeye?

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Pzt Ara 28, 2015 12:36 am

merhaba

benim durumumda ayni sekilde seninki gibi yanliz benim ki 7 hafta once onaylanip ankaraya yollanmis hala ses yok hayirlisi bakalim[/quote]

Hayirlisi valla bu nasil sacma is. Sen ne zaman girmistin vizeye?[/quote]

Ben 17 agustosta ankaradan basvurdum 1 gunde red verdiler daha sonra itiraz dilekcesi verdim sonra dosyalar Almanya\'ya gitmis yabancilar subesi ile direk konusmadim orda oturan bana garantor olan kisi gitti konustu iste 8 hafta oldu kabul etmisler ama ses yok ariyorum red yedikten sonra dosyalari burdan takip edemiyoruz sadece amirimiz takip ediyor diyorlar.

Ethem

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Ethem » Pzt Ara 28, 2015 5:20 pm

Mesaj geldi, pasaport teslim alinmistir, en gec yarin teslimat yapilacaktir diye. Bu kadar hizli olmasi pek hayirli degil sanirim. Ya da bilmiyorum 4 Ocak\'da kursum basliyor, 1 Ocak icin de vizeyi istemistim. Belki hizlica verdiler vizeyi ya da buyuk ihtimal reddettiler. Su an aklim karmakarisik halde.
...

melmel

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen melmel » Pzt Ara 28, 2015 6:24 pm

Mesaj geldi, pasaport teslim alinmistir, en gec yarin teslimat yapilacaktir diye. Bu kadar hizli olmasi pek hayirli degil sanirim. Ya da bilmiyorum 4 Ocak\'da kursum basliyor, 1 Ocak icin de vizeyi istemistim. Belki hizlica verdiler vizeyi ya da buyuk ihtimal reddettiler. Su an aklim karmakarisik halde.[/quote]

Kisa sureli vize ise (90 gunden az dil kursu vizesi) 10-15 gune cikiyor genelde. Bence dert etme

melmel

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen melmel » Pzt Ara 28, 2015 6:26 pm

Arkadaslar 34 gunun ardindan vizemi aldim. Berlin icin Istanbul\'dan basvurmustum direkt universitede egitim gormek icin.

maploping

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen maploping » Pzt Ara 28, 2015 9:47 pm

melmel, egitim gorecek duzeyde Almanca biliyor musun?

Kilitli