Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Tu Clausthal sartli kabul

Niedersachsen eyaletinde yasam, egitim, universiteler...
scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cum Ara 25, 2015 8:33 pm

Arkadaslar merhaba, 1 ay once Tu clausthal universitesine master basvurusu yapmistim. bilgi almak icin mail attim. bana kabul edildigimi yalniz kabul mektubu icin bir kac hafta beklemem gerektigini yazmislar. Daha oncede bu universitede egitim alan birileri var mi?

Ayrica Karlsruhe\'ye basvuru yaptim. oradan da 15 ocaktan sonra cevap alacagim. o yuzden kafam karisik biraz. simdiden tesekkurler.

bolum: endustri muhendisligi.

onerileriniz neler?

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Ara 26, 2015 4:33 am

Iki universite arasinda KIT (Karlsruhe) cok daha agir basar. Endustri muhendisliginde Almanya\'nin bir numarasi diyebilirim, yanlissa arkadaslar duzeltin.
Ha bir olmaz iki olur, uc olur, o kadar iyi yani.
Gene dunya capinda ilk 100 arasindadir.

Tu Clausthal KIT\'e nazaran cok daha kucuk ama gene gayet kaliteli bir egitim vermekte.

Ikisinden kabul alirsan, ve \'\'en\'\'leri dusunuyorsan KIT.
Zor bir egitim alacagindan unutma.

Bol sans.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Cmt Ara 26, 2015 3:59 pm

Staatsmann arkadas hakli moralini bozmak istemem ama insanin gercekleri bilmesi gerekiyor eger gercekten ama gercekten kendine guveniyorsan KIT gitmen iyi olur ama aksi bir olayda bitiremedikten sonra bir anlami kalmiyor Tekrar Turkiye donup calismak istiyorsan almanyada herhangi bir okulda bitirmen yeterli :)

scol91

Mesaj gönderen scol91 » Cmt Ara 26, 2015 4:39 pm

Yorumlariniz icin tesekkurler. Aslinda KIT bende biliyorum. Yazin Karlsruhe\'de staj yapmistim. buyuk ihtimalle Tu clausthal\'den kabul mektubum geldikten sonra KIT\'den haber bekleyecegim. durum netlik kazanindktan sonra vize basvurumu yapacagim.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Cmt Ara 26, 2015 5:03 pm

Tercihini yaparken "en"lerci biriysen ona gore kararini ver.En iyi, en zorunu basarmak istersen KIT.

Grenadier\'in dedigi gibi; Almanya\'da herhangi bir universiteden mezun olursan, meslegine gore degismekle birlikte, is bulman veya universitenin sayginligi acisindan pek bir ayrim olmaz TR\'de.

Bol sanslar.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari