Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

diploma problemi

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
cancolag

diploma problemi

Mesaj gönderen cancolag » Pzt Eyl 02, 2013 11:06 am

merhaba,

ben carsamba gunu turkiye\'de kazandigim universiteye kayit yaptirip donduracagim kaydimi. Kayitta diplomanin aslini birakmam gerekiyor. sonra almanyaya gidecegim BTU Cottus\'un dil okulu icin. DSH verdikten sonra da basvurmayi dusundugum 3-4 okul var. bu okullara basvuru sirasinda transkriptin yaninda lise diplomasinin noter onayli tercumesini de yollamam gerekiyor mu, kabul aldiktan sonra mi lise diplomama bakilir? cunku diploma tercumesi isteniyorsa diplomami okula birakmadan once birkac tane noter tasdikli ceviri yaptirmam gerekecek ve 300-400 tlye patlayacak. yada basvuruda noter tasdikli tercumenin fotokopisini yollasam okula, aslini kayitta versem vs. kabul edilir mi?

Kullanıcı avatarı
welly275

diploma problemi

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 02, 2013 11:23 am

diplomanin onayli suretini alman yeterli, zaten almanyadaki okullar prensip olarak onayli suret ister hep cunku bu belgeler belli bi sure sonra imha ediliyo

cancolag

diploma problemi

Mesaj gönderen cancolag » Pzt Eyl 02, 2013 12:29 pm

[quote]welly275 tarafindan yazilan metin:

diplomanin onayli suretini alman yeterli, zaten almanyadaki okullar prensip olarak onayli suret ister hep cunku bu belgeler belli bi sure sonra imha ediliyo[/quote]

RWTH\'nin kayit icin orjinal diploma istedigini duymustum?

bir de onayli suret derken, almanca tercumesinin onayli sureti dimi?

izzy

diploma problemi

Mesaj gönderen izzy » Pzt Eyl 02, 2013 2:43 pm

Hayir, fotokopi cektirip konsoloslukta onaylatacaksin. Almanyada hicbir okul orjinal evrak istemez. Ayrica tercumeleri notere tasdik ettirmene de gerek yok.

cancolag

diploma problemi

Mesaj gönderen cancolag » Pzt Eyl 02, 2013 3:37 pm

Izzy hala anlamadim sanirim, diploma fotokopisini burdaki alman konsolosluguna mi onaylatacagim? Oyleyse muhtemelen diplomanin orjinalini gorup onaylarlar ve yarin gitmem gerekiyor. Ve bu islemin ucreti ne kadardir 3-4 tane fotokopi onaylatsam?

Kullanıcı avatarı
welly275

diploma problemi

Mesaj gönderen welly275 » Pzt Eyl 02, 2013 3:56 pm

evet fotokopisini ve aslini yaninda goturceksin. burda notere gider gibi dusun olayi. izmir alman konsoloslugu egitim amacli onaylamalarda 3 muhre kadar ucretsiz yapiyo. eger belgeleri ayni kuruma ayni anda vericeksen tek tek yerine toplu olarak da tek muhur vurdurursun. 3 muhurden sonra 10 sayfaya kadar mi ne 5euro istiyodu izmir alman konsoloslugu, 10 sayfa uzerinde de her sayfa icin 50cent istiyodu. istanbul ve ankarada farkli olabilir belki.

cancolag

diploma problemi

Mesaj gönderen cancolag » Pzt Eyl 02, 2013 4:37 pm

tamamdir tesekkur ediyorum, aradim izmir alman konsoloslugunu yarin 09.30-11.30 arasi gelebilirsin dediler

bskan

diploma problemi

Mesaj gönderen bskan » Cum Ara 25, 2015 3:28 am

Orijinal diploma istemiyorlar bu kesin mi?

Ethem

diploma problemi

Mesaj gönderen Ethem » Cum Ara 25, 2015 8:16 am

[quote]bskan tarafindan yazilan metin:

Orijinal diploma istemiyorlar bu kesin mi?[/quote]

Ne konsolosluk ne de universite belgelerin asillarini istemez. Atiyorum lise diplomanin fotokopisini cektirip gerek konsoloslukta gerek universite basvurusunda kullanabilirsin. Konsoloslugun sitesine bakarsan zaten belgelerin 2\'ser fotokopisini cektirin diyorlar. Asillarini vermiyorsun.
...