Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

NC Nedir? Not Cevirim Islemleri

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
Krtsilo21

Mesaj gönderen Krtsilo21 » Çrş Ara 23, 2015 8:53 pm

Arkadaslar endustdi muhendisligi lys puan 250 gibi olsa not ortalamam 70-80 arasi ne yapmaliyim kabul edilirmiyim bu nc ye felan gerek varmi nasil oluyor benim bildigim baraji gecmen yeterli olur diye biliyordum yanlismiyim yardim edin

Kullanıcı avatarı
dgumus

Mesaj gönderen dgumus » Çrş Oca 20, 2016 3:02 pm

uni stuttgart nc puanlarini nerden bulabilirim? arastirdim ancak bulamadim..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Çrş Oca 20, 2016 3:04 pm

Almanya da Egitim - Deutschstudent
www.deutschstudent.com

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Cum Oca 22, 2016 5:07 pm

arkadaslar makaleyi okudup fakat nc hesaplanirken lys puani ele alinmis. ygs puani icinde ayni seyi mi yapicaz ?

Grenadier

Mesaj gönderen Grenadier » Cum Oca 22, 2016 7:04 pm

Dostum direk osym puanina bakicaksin onemli olan ygs lys ortalamasi yerlestirme puanini. Ncye tabi tutulur

alcadras

Mesaj gönderen alcadras » Cum Oca 22, 2016 7:37 pm

[quote]Grenadier tarafindan yazilan metin:

Dostum direk osym puanina bakicaksin onemli olan ygs lys ortalamasi yerlestirme puanini. Ncye tabi tutulur[/quote]

hocam ben lysye girmeyi dusunmuyorum. hala ygs\'ye bakilan yontemin hangisi oldugunu anlayamadim. meslek liseliyim bu arada.

egulsoylu

Mesaj gönderen egulsoylu » Cum Oca 22, 2016 8:50 pm

YGS\'den de alinabilecek en yuksek not 560\'tir ve baraj 180\'dir. Dolayisiyla LYS ile ayni sekilde degerlendirilebilir.

mert1611

Mesaj gönderen mert1611 » Pzr Oca 24, 2016 12:11 pm

Merhaba munih teknik universitesinin makine muhendisligi NC puanlari hakkinda yardim edebilecek olan var mi?Arastirdim fakat bulamadim.

Frokanala21

Mesaj gönderen Frokanala21 » Pzr Oca 24, 2016 5:48 pm

Arkadaslar lisansdami nc daha onemlidir yoksa yuksek lisanstami ?

Kullanıcı avatarı
dgumus

Mesaj gönderen dgumus » Pzt Oca 25, 2016 4:49 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

https://www.uni-stuttgart.de/studieren/ ... g/grenzen/[/quote]

ben de bu adrese girdim ancak anlayamadim tam olarak en sagdakiler nc diye dusundum ama o %10 vs onlar ne anlayamadim

rengierof

Mesaj gönderen rengierof » Çrş Oca 27, 2016 1:09 am

Merhabalar,

Ben lise egitimimi iki sene once bitirdim ve bu sene LYS\'ye giricem, bunun sonucuyla Almanya\'da universitelerin lisans egitimlerine basvurucam. Yalniz makalede goremedigim bazi seyler var.

Oncelikle, ben testAS sinavina girdim ve ortalamanin uzerinde bir puan aldim. Makalede LYS puaninin verdigi ortalama puanini testAS\'in yukari cekecegi yaziyor, ancak ne kadar yukari cektigini goremedim. Bunun icin bir standart var midir, testAS\'la birlesince ortalama puanimin ne kadar yukselecegini ogrenmek icin yapabilecegim bir hesap var midir?

Ayrica, konuyla biraz alakasiz olabilir onun icin de ozur dilerim ancak su iki sorum hakkinda da yardimci olabilirseniz sevinirim:

1. LYS yerlestirme sonuclari temmuz sonuna dogru aciklaniyor, ancak cogu universitenin son basvuru tarihi 15 temmuz. Bunun icin bir istisna yaparlar mi?

2. anabin\'i bilirsiniz, basvurmak icin sahip olmamiz gereken HZB\'un bilgisini aldigimiz site. Buradan anladigim kadariyla Turkiye\'de 4 senelik herhangi bir bolumu bitirdigimizde "Direkter Zugang" aliyoruz, o da sadece "auf der Code-Karte genannte Fach und benachbarte Faecher zu allen Hochschulen" icin. Bu tam olarak ne demek, yani mesela Almanya\'da Informatik bolumlerine basvurabilmek icin LYS sonrasi hangi bolumlerden birine yerlestirilmis olmam gerekiyor?

Simdiden tesekkur ederim :)

drsrtbk

Mesaj gönderen drsrtbk » Pzt Nis 25, 2016 10:42 am

merhaba benim lise ortalmam yaklasik olarak 97 .tip dusunuyorum. heilderberg icin nc puani 1 olarak gozukuyor.nc hesabinda zaten +1 var .yani esitligin diger tarafinin 0 a yakin olmasi gerekiyor yani tavan maksimum yerlesme puanini mi almam gerekiyor?
( Nmax-Nd)/(Nmax-Nd=zaten 380)x3+1=1
(N max-Nd)x3/380+1=1

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Pzt Nis 25, 2016 12:26 pm

Makaleyi tekrar okursan, sadece lys puanlarinin goz onune alindigi belirtiliyor ve bir ornekle de nasil hesaplanilacagini gosteriyor.
www.deutschstudent.com

Brv35

Mesaj gönderen Brv35 » Cmt Nis 30, 2016 2:13 am

Arkadaslar herkese selam elektrik elektronik muhendisliginden 2.6,2.7 civari ile mezun olacagim hesapladigimda 2.9 civari NC geliyor cogu inigilizce program B(gut) istiyor.Bazilari B icin 2.5 ve alti derken bazilari 3.0 ve alti diyor.Eger bu ortalama ile kabul almak zor ise planlarimizi ona gore degistirelim bu konuda bilgili arkadaslari bulmak zor yorumlariniz cok onemli.Saygilarimla..

Kullanıcı avatarı
Physiker
İletişim:

Mesaj gönderen Physiker » Cmt Nis 30, 2016 8:54 am

Bir cok unide yeterli olur elektrik muh. icin.
www.deutschstudent.com

Brv35

Mesaj gönderen Brv35 » Cmt Nis 30, 2016 12:21 pm

[quote]Physiker tarafindan yazilan metin:

Bir cok unide yeterli olur elektrik muh. icin.[/quote]

Hocam benim icin en onemli durum programin ingilizce olmasi almanca kesinlikle dusunmuyorum.Sadece elektrik muh. olma kosuluda yok yandallardaki mekatronik vs bolumlerde olur ama nereye baksam B ve 2.5 gormekten yildim,pes etme durumundayim..

pardon

Mesaj gönderen pardon » Cmt Nis 30, 2016 8:38 pm

Ingilizce olan okullar daha az oldugundan sartlari daha yuksek olabilir ve oraya daha cok basvuran olabilir. Benim bir arkadasim hem Almanca hem Ingilizce makine muhendisligi masterlarina basvurmus. Ingilizce olanlardan red yemis. O bakimdan Ingilizce biraz daha zor.

Brv35

Mesaj gönderen Brv35 » Pzr May 01, 2016 10:42 pm

[quote]pardon tarafindan yazilan metin:

Ingilizce olan okullar daha az oldugundan sartlari daha yuksek olabilir ve oraya daha cok basvuran olabilir. Benim bir arkadasim hem Almanca hem Ingilizce makine muhendisligi masterlarina basvurmus. Ingilizce olanlardan red yemis. O bakimdan Ingilizce biraz daha zor.[/quote]

Tesekkurler hocam alternatif bolumlerede bakacagim fakat geneli 2.5 istiyor sansimizi deneyecegim pek umitli olmasamda

Mrtylmz

Mesaj gönderen Mrtylmz » Çrş Haz 08, 2016 7:44 pm

Nc nedir adli yazida gordum . Bazi bolumlerde nc puanlarini vermissiniz bazi bolumlerin altlarina puanlara sonra diger unilerde nc puani yoktur yazmissiniz bazi bolumlerin kini yazmamissiniz mesela Isletme bolumunde yazmamis belirtmemissiniz
Isletme:
FU Berlin: 1.5
Bremen: 2.0
Dusseldorf: 1.5
Duisburg-Essen: 2.0
Uni Frankfurt: 2.8
Munster: 2.0
Uni Koln: 1.7

Yani simdi lmu munich de hamburg universitesinde ve digerlerinde nc puani istenmiyor mu ? Isteniiyorsa kac ? Simdiden tesekurler .

Profane

Mesaj gönderen Profane » Çrş Haz 08, 2016 8:03 pm

Bachelor Hauptfach LMU Munich
Kontenjan:528 Basvuran sayisi:4.701 Kabul edilen:875 Bekleme suresi:7 Not:1,9

*Eski konu oldugunu farkedemedim.Bir ustteki soruyu direk konu olarak cevaplamis bulundum.