Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

yesil pasaport ve universite basvurusu

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
dodo2013

Mesaj gönderen dodo2013 » Cmt Oca 11, 2014 10:05 pm

Merhaba oncelikle emegi gecen herkese tesekkur ederim, cok bilgilendirici bir site olmus.ben liseyi gecen sene bitirdim ve bu yaz lys den sonra universite icin almanya ya gidecegim.annem ogretmen oldugu icin yesil pasaport alabiliyorum ve 300-500 tl arasi harc ucreti odemiyorum.ogrenci vizesi icin yesil pasaportun arti ve eksileri nedir? Basvuru asamalarini dogru anlamismiyim... lys den sonra uni-assit araciligiyla universite basvurusu yapiyorum, bsi berlin dil okuluna yaziliyorum fiyati uygun, studentenwerk sitesinden yurt ariyorum bloke hesap acip gerekli evraklarla konsolosluga basvuruyorum ve Allaha dua ediyorum eksik veya yanlisim varsa duzeltin lutfen:)

Kullanıcı avatarı
welly275

Mesaj gönderen welly275 » Cmt Oca 11, 2014 11:47 pm

yesil pasaportun ne eksisi ne artisi var ogrenci vizesi icin.

almanyadaki her okul uni-assist le calismiyo. o yuzden istedigin okulun sitesinden basvuru yonergelerine bakman gerek.

dogru anlamissin. genel hatlariyla o sekilde. arastirip da sordugun icin ayrica tesekkur ederim.

Sencer

Mesaj gönderen Sencer » Pzr Oca 12, 2014 12:32 am

Bu arada lys ikinci kez gireceksen mutlaka bu sene bir dil kursuna gidip en azidan A2 seviyesinde bir belge almani oneririm. Cunku ozellikle liseden hangi senede mezun oldun diye soruyorlar ve bu ara verdigin surede ne yaptin gibi bir soru yoneltmisler senin durumunda olan herkese. Burada bir dil kursuna gitmen isini ileride fazlasiyla kolaylastirir.

dodo2013

Mesaj gönderen dodo2013 » Prş Oca 16, 2014 12:38 pm

Tabi ki cok dogru bir oneri.Mart ayinda ygs\'yi atlatip nisan ayindan kasim 2014 e kadar burada Gothe Enstitusune gidecegim.Amacim b seviyesine kadar gelmek...Ayrica basvuru surecinde biraz almanca gerekiyor yaza kadar elimden geldigince calisacagim.Berlinde de 4-5 aylik yogun bir kurs yeterli olur diye dusunuyorum.

bskan

Mesaj gönderen bskan » Çrş Ara 23, 2015 6:58 pm

[quote]Sencer tarafindan yazilan metin:

Bu arada lys ikinci kez gireceksen mutlaka bu sene bir dil kursuna gidip en azidan A2 seviyesinde bir belge almani oneririm. Cunku ozellikle liseden hangi senede mezun oldun diye soruyorlar ve bu ara verdigin surede ne yaptin gibi bir soru yoneltmisler senin durumunda olan herkese. Burada bir dil kursuna gitmen isini ileride fazlasiyla kolaylastirir.[/quote]

Ya ben gecen yil mezun oldum tekrar hazirlaniyorum ve dershaneye gidiyorum su an almanca ile ugrasmiyorum seneye turkiyede almancami gelistirip daha sonra varsa yaz donemi icin basvurmayi dusunuyorum. Bir problem olur mu eger mezun olduktan sonra ne yaptin diye sorarlarsa derhaneye gittim derim hatta kanitlayabilirim problem cikarirlar mi?