Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

bachelor degistirme

Basvurular, lisans, master, doktora... Hepsi burada...
kardelenb

bachelor degistirme

Mesaj gönderen kardelenb » Pzt Ara 14, 2015 8:45 pm

Arkadaslar ben turkiyede makine muhendisligi kazandim. Burda mimarliga da basvurabilir miyim? Bazi okullarda vorpraktikum var ama diyelim ki vorpraktikumu yaptim, yine de basvurabilir miyim? Bir de makine muhendisligi NRWde , aslinda genel ólarak Almanya`da Berlin, Freiberg ve Karslruhe haric Wintersemester da basliyor ve ben bir dahaki ekime Kadar ne yapacagimi bilmiyorum. Sadece Informatik Sommersemester da basliyor. Goruslerinizi benimle paylasirsaniz cok memnun olurum.

Jamir

bachelor degistirme

Mesaj gönderen Jamir » Sal Ara 15, 2015 1:17 am

mimarliga basvurabilirsin ama uniden uniye kriterler farkli olabilir... 2. sorunu yanlis anlamadiysam grundpraktikumu yaptiysan neden basvuramayasin ?...
bolum olayina gelince 1 sene gec bile olsa icine sinen ve sevebilecegin bir bolum ve sehirde okumani tavsiye edecegimden bekleme olayini gozunde buyutme. 1 sene oturup almancani gelistirsin minijop vs. kayip degil belki kazancina olur bu zaman dilimi.
gdld

kardelenb

bachelor degistirme

Mesaj gönderen kardelenb » Sal Ara 15, 2015 2:26 am

[quote]Jamir tarafindan yazilan metin:

mimarliga basvurabilirsin ama uniden uniye kriterler farkli olabilir... 2. sorunu yanlis anlamadiysam grundpraktikumu yaptiysan neden basvuramayasin ?...
bolum olayina gelince 1 sene gec bile olsa icine sinen ve sevebilecegin bir bolum ve sehirde okumani tavsiye edecegimden bekleme olayini gozunde buyutme. 1 sene oturup almancani gelistirsin minijop vs. kayip degil belki kazancina olur bu zaman dilimi.[/quote]

Vorpraktikum hakkinda ne dedigimi ben de anlamadim simdi yanlis yazmisim sanirim. Sacmalamisim :D minijob hakkinda da , universiteye kayit olmadan calisamiyorum ki bi yerde. Bir de ben ygs-lysde ilk sene 65binlerdeydim 1 sene daha hazirlandim daha iyi olsun diye 50bin oldum yAni zaten 1 sene kaybim ordan, 1 senedir de almanca ogrenmeye calisiyorum. Tum arkadaslarim turkiyede su an 3.sinifta. Ve acikcasi yabancilar dairesine gidip ne soyleyecegimi de bilmiyorum cunku vizem bitiyor bir dahaki sommersemestera basvurana kadar. Onlara ne soyleyecegim yani ben testdafi gectim universiteye baslayacagim bekliyorum desem vizemi uzatirlar mi? Daha 8 aydir burdayim gerci sanirim sorun olmaz. Bir de gasthorer olma olayina nasil bakiyorsunuz? Misafie ogrenci olarak derslere katilabiliyorsun sinav zorunlulugu olmadan. Bu konudan mumkun oldugunca cok bahsediyorum baska bir konuda da actim bunu ama gercekten degisik fikirlere ihtiyacim var cunku bos bos durmak inanin cok korkunc