Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Saglik sigortasi hakkinda

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Pzr Ara 13, 2015 7:51 pm

Iyi gunler.

Kucuk bir sorum mevcut, benim Almanya\'da babamin uzerine saglik sigortam var. Babam garantor belgesi icin yabancilar dairesindeyken oradaki gorevli, eger oglunuzun burada gecerli saglik sigortasi varsa bunu cikarttirin konsolosluga bunu da goturun demis. Acaba benim suan seyahat saglik sigortasi yaptirmam gerekiyor mu yoksa Almanya\'da saglik sigortamin oldugunu gosteren belgeyi ibraz etmem yeterli midir?
...

rdvn

Mesaj gönderen rdvn » Pzr Ara 13, 2015 7:54 pm

Tam emin olmamakla beraber bence yeterlidir cunku almanyaya gittigin zaman orda zaten yeni bi saglik sigortasi yapman lazim ,bide cok dikkat etmiyorlar saglik sigortasina

Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Pzt Ara 14, 2015 12:40 am

[quote]rdvn tarafindan yazilan metin:

Tam emin olmamakla beraber bence yeterlidir cunku almanyaya gittigin zaman orda zaten yeni bi saglik sigortasi yapman lazim ,bide cok dikkat etmiyorlar saglik sigortasina[/quote]

Ben de yeterli olacagini dusunuyorum ama simdi seyahat saglik sigortaniz eksik diye geri yollarlarsa bosa zaman kaybetmis olurum. Cok dikkat etmeseler bile eksiksiz gitmekte fayda var. Bu konu hakkinda tecrubesi/bilgisi olan arkadas varsa bilgilendirirse cok memnun olurum.
...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 15, 2015 1:57 am

Baban, kendisi uzerinden Turkiye\'de yasadigin halde, sana da saglik sigortasini yaptirabiliyorsa o zaman baska bir sigortaya gerek kalmaz.

Familienversicherung ya da mitzuversichernde Familienangehorige , ilgili saglik sigortasi sirketine gidip senin bilgilerini verdikten sonra kayit yaptiracak.

Alacagi onaydan sonra kendisine verecekleri belgeyi konsolosluga verebilirsin. Daha sonrada postayla babana saglik kartini gonderirler.
Universite ogrencisi veya mesleki egitim aliyorsan , 25 yasina kadar baban uzerinden sigortali olabilirsin.
Postmodern Kommentare fundamentalistischer Mentalitaeten
Fundamentalist zihniyetlerin postmodern yorumlari

Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Sal Ara 15, 2015 2:06 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Baban, kendisi uzerinden Turkiye\'de yasadigin halde, sana da saglik sigortasini yaptirabiliyorsa o zaman baska bir sigortaya gerek kalmaz.

Familienversicherung ya da mitzuversichernde Familienangehorige , ilgili saglik sigortasi sirketine gidip senin bilgilerini verdikten sonra kayit yaptiracak.

Alacagi onaydan sonra kendisine verecekleri belgeyi konsolosluga verebilirsin. Daha sonrada postayla babana saglik kartini gonderirler.
Universite ogrencisi veya mesleki egitim aliyorsan , 25 yasina kadar baban uzerinden sigortali olabilirsin.[/quote]

Anladim cok tesekkurler. Babam yabancilar subesinden ciktiktan sonra oradaki gorevlinin belirttigi gibi sigorta sirketine gitti ve benim oraya gelecegimi, okuyacagimi soyledi onlarda belgeyi vermis hemen babama, suan elimde belge. Bahsettiginiz gibi baska bir sigortaya gerek kalmiyor, iki gun once iData\'dan bilgi aldim, Almanya\'da sigortaniz mevcutsa baska sigorta yaptirmaya gerek yok dediler. Ama kayit konusunu bilmiyorum belki sigorta sirketinde belgeyi almadan once babam islemleri yapmistir diye dusunuyorum.
...

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Ara 15, 2015 5:53 pm

Senin kayit yaptirmana gerek yok sigorta icin. Baban senin hakkinda gerekli bilgileri verdikten sonra kaydin baban uzerinden gerceklesmis oluyor.

Dedigim gibi senin yapman gereken egitim aldigin icin, ogrenci belgesi vs gibi egitim aldigini kanitlayan bilgileri babana vermen.
Babanda bunu saglik sigortasina ulastiracak.

Ethem

Mesaj gönderen Ethem » Sal Ara 15, 2015 9:31 pm

[quote]Staatsmann tarafindan yazilan metin:

Senin kayit yaptirmana gerek yok sigorta icin. Baban senin hakkinda gerekli bilgileri verdikten sonra kaydin baban uzerinden gerceklesmis oluyor.

Dedigim gibi senin yapman gereken egitim aldigin icin, ogrenci belgesi vs gibi egitim aldigini kanitlayan bilgileri babana vermen.
Babanda bunu saglik sigortasina ulastiracak.[/quote]

Pekala anladim, cok tesekkurler.
...

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Sal Haz 14, 2016 12:42 am

Merhaba benim Turkiye\'den ailem uzerinden bir sigortam yok su an Almanya dayim gelmeden once burda kalacagim sureyi kapsayacak Sekilde Allianzdan sigorta yaptirmistim. Su an dil okuluna gidiyorum universite okuyacagim zaman sigorta ile alakali olarak ne yapmaliyim ? Egitim vizesi ile Almanya da okurken sigortali sayilabiliyormuyuz yoksa kendimiz para vererek mi yaptiracagiz.

Kullanıcı avatarı
Staatsmann

Mesaj gönderen Staatsmann » Sal Haz 14, 2016 12:54 am

Aylik 80-85 kusur Avro olan Gesetzliche Krankenkassen ( Resmi / Kanuni Saglik Kasalari) dan birini yaptirman yahut Turkiye de ailen uzerinden ( AT 11 ) sigortali olman gerekiyor.

AOK, TK, BARMER bu resmi saglik kasalarindan en populer olanlari.

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Sal Haz 14, 2016 1:01 am

Cok tesekkurler. Allah isini gucunu rast getirsin. Cok yardimci oluyorsun.

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Çrş Haz 15, 2016 11:18 am

Herkese merhabalar. Benim Turkiye\'de herhangi bir saglik sigortam yok 25 yasimi bitirdigim ve universite mezunu issiz birisi oldugum icin her ay devlete belli bir miktar para oduyorum. 1 Temmuz\'da vize basvurum var ve soyle bir madde var :
SGK’dan yurt disi saglik sigortasi (Formul A/T 11).
Bu belgenin ibraz edilemedigi durumlarda: Seyahat saglik sigortasi yapildigina dair belge
(bkz. 20 no’lu Bilgi Notu). Seyahat saglik sigortasi, Almanya’da ogrenci saglik sigortasi
(kayit yaptirirken ibraz edilecek) yaptirilana dek gecerli olmalidir.

yani ben seyahat sigortasi yaptiracagim ama ne kadar sure anlayamadim. Okula ne zaman kayit yaptirabilecegimi nerden bilebilirim ki? Ya da belki hic yaptiramayacagim o halde bu sigortayi ben ne zamana kadar yaptirmaliyim?

Kullanıcı avatarı
eren_f2007

Mesaj gönderen eren_f2007 » Çrş Haz 15, 2016 12:30 pm

Merhaba, 3 aylik 30.000 euro teminatli bir sigorta yeterli.

dgkntryk

Mesaj gönderen dgkntryk » Çrş Haz 15, 2016 1:01 pm

Tesekkurler