Giriş sorunu yaşayan kullanıcılarımızın dikkatine - Gönderilen form geçersiz hatası
  • Sistem güncellemesi sonrasında, giriş sorunu yaşıyorsanız lütfen aşağıdaki tarayıcı cookie (çerez) temizleme adımları uygulayın.
  • Chrome Mobil - Bilgisayar
  • Safari (iPhone ve diğer Apple cihazları) Mobil - Bilgisayar

Vize Ani Defteri - 15

Pasaport, vize, islemler, biletler... Hepsi burada...
edward witten

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen edward witten » Çrş Ara 09, 2015 2:10 pm

ya arkadaslar bir kac gun sonra uc ay olucak. bugun 81 ci gun. konsoloslugu ariyorum cevap vermiyorlar, mail atiyorum cevap vermiyorlar. yabancilar subesine mail yazdim cevap yok. ben ne yapa bilirim? okul aylardir gecikti. ben 2016 yazina kadar almancada orta bir seviyyeye gelmek istiyordum ancak boyle zor olur cunku kac ayim gitti vizeyi beklemekten. bir defa cevap verdiler o da bekleyin. sormak istedigim ben iptal ede bilir miyim vize basvurumu? biktim artik beklemekten.

ysFF
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ysFF » Prş Ara 10, 2015 7:47 pm

9.11.15 basvuru tarihi 8.12.15 vize onay 9.12.15 ups kargo teslim.

Darisi bekleyenlerin basina gecmis olsun.

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cum Ara 11, 2015 11:36 pm

[quote]yusufaydin tarafindan yazilan metin:

Darisi bekleyenlerin basina gecmis olsun.[/quote]

yusuf aydin kardesim nerden basvurdun ? tesekkurler

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cum Ara 11, 2015 11:43 pm

herkese merhabalar

benim mesajlarimi yukardan okumayanlar icin agustos 17 si ankaradan basvurdum 1 gun sonra red yedim itiraz dilekcesi yazdim beklemedeyim bugun aldigim bir haber yabancilar polisi ile iletisime gectim onlarin bana soyledikleri 6 hafta once senin vizene onay verip hemen ardindan ankaraya yolladik dediler onlerin soylemiyle ankaradaki calisanlar ile ilgili bir sorunlari varmis kafalarina gore is yapiyorlarmis ankarayi ariyorum bilgi veremeyiz bekleyin bekleyin baska birsey yok simdi asil soruma gelirse suan icin bir dilekce yazip fax yollamak istiyorum islemlerin durumu hakkinda 1 ay daha bekliyecegim onumuzdeki hafta dil kursum bitiyor burdaki a1 daha sonra tekrar basvurmayi dusunuyorum ama bana ne olur basvuru yapan arkadaslar soylesin hangi konsolosluk daha az kalabalik ikametgahi degistirip basvuracam valla :) ankara olmasinda insana insan gibi davranmiyorlar orda yabancilar polisi bana dedi bir daha basvurursan belgelerinde bir sikinti yok hemen onayini veriririz dediler bende baska bir konsoloslukda islem yapmayi dusunuyorum siz bu konu hakkinda ne dusunuyorsunuz yorumlarda yazarsaniz cok sevinirim tesekkurler

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cum Ara 11, 2015 11:46 pm

Birde son olarak ben a1 dil kursunu bitirecegim . sorum su illa goethe inst. den mi sinav belgesi almamiz lazim yoksa kurstan aldigimiz a1 bitirdi ve orda yapilan sinavin sonucu yeterlimidir konsolosluktaki basvuru icin. Tesekkurler

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Cmt Ara 12, 2015 12:01 am

1 gun sonra red veriliyor , acaba basvuru gununde mi RED Damgasini bastilar ?

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Ara 12, 2015 12:07 am

[quote]Crni tarafindan yazilan metin:

1 gun sonra red veriliyor , acaba basvuru gununde mi RED Damgasini bastilar ?[/quote]

aynen oyle kardesim aynen oyle aslinda olmamasi gereken bisey yasak aslinda evraklari her turlu yollamak zorundalar almanya yabancilar polisine onu gectim gecen ankara konsoloslugu aradim kadinin cevabi aynen su
- sen torpillimisin 1 gun de red yamissin millet haftalarca red yemek icin bekliyor
tabi ben sok be vefat :)

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Cmt Ara 12, 2015 12:09 am

Red yiyince nasil bukadar mutlu olabiliyorsun anlatsana biraz .s .s

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Cmt Ara 12, 2015 12:12 am

Saka bi yana , bence gicik bir polise denk gelme soz konusu olabilir .... dedigin gibi yabancilar polisine gondermek zorundalar, bi sertifika icin bukadar afra tafra yapmalari gerekmiyor cunki sertifika sart degil , konsoloslugun sitesinde dil kursu kayit VEYA sertifika diyor

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Ara 12, 2015 12:16 am

Saka bi yana , bence gicik bir polise denk gelme soz konusu olabilir .... dedigin gibi yabancilar polisine gondermek zorundalar, bi sertifika icin bukadar afra tafra yapmalari gerekmiyor cunki sertifika sart degil , konsoloslugun sitesinde dil kursu kayit VEYA sertifika diyor[/quote]

baslarda kendimi yiyordum daha sonra dedim kendime afedersiniz ama lan salak bu dunyanin sonu degil vardir herseyde bir hayir dedim ve suan sallamiyorum olacaksa herturlu olur ben yapilmasi gerekeni yapayim herseyde vardir bir hayir . 4 ay gecti ama bunlari soyliyebiliyorum degisik bisey :)

ysFF
İletişim:

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen ysFF » Cmt Ara 12, 2015 12:17 am

[quote]lordinyus01 tarafindan yazilan metin:

yusuf aydin kardesim nerden basvurdun ? tesekkurler[/quote]

istanbul konsoloslugundan kardesim

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Ara 12, 2015 12:20 am

yusuf aydin kardesim nerden basvurdun ? tesekkurler[/quote]

istanbul konsoloslugundan kardesim[/quote]

Yusuf kardesim tesekkur ederim cevabin icin hemen ikametgahi degisitiriyorum adanaliyim ankara bakiyor bize kocaelide ablamin yanina aldirim oraya istanbul bakiyor herhal

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Cmt Ara 12, 2015 12:21 am

Ayne herseyde bir hayir vardir ! Bende oncden red yemistim turistik vizesi basvurusunda ,ben sok ben iptal ben wefat , kendimi birakmistim ailemi goremiyecegim diye , ozamanlar daha lisedeydim ve ozel bir yurtta kaliyordum! Ama dunyanin sonu olmadigin anladim yoluma devam ettim , dusunceniz cok iyi !! Aynen oyle !! Bu isin pesini birakmak Y-O-K !!!!!

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Ara 12, 2015 12:24 am

Ayne herseyde bir hayir vardir ! Bende oncden red yemistim turistik vizesi basvurusunda ,ben sok ben iptal ben wefat , kendimi birakmistim ailemi goremiyecegim diye , ozamanlar daha lisedeydim ve ozel bir yurtta kaliyordum! Ama dunyanin sonu olmadigin anladim yoluma devam ettim , dusunceniz cok iyi !! Aynen oyle !! Bu isin pesini birakmak Y-O-K !!!!![/quote]

tabiki bu isin pesini birakmak yok ben rahat yatarim ama bir suru benim gibi gencin hayatiyla oynayanlar uyuyamasin. Desteginiz icin size cok ama cok tesekkur ederim

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Cmt Ara 12, 2015 12:29 am

Ayne herseyde bir hayir vardir ! Bende oncden red yemistim turistik vizesi basvurusunda ,ben sok ben iptal ben wefat , kendimi birakmistim ailemi goremiyecegim diye , ozamanlar daha lisedeydim ve ozel bir yurtta kaliyordum! Ama dunyanin sonu olmadigin anladim yoluma devam ettim , dusunceniz cok iyi !! Aynen oyle !! Bu isin pesini birakmak Y-O-K !!!!![/quote]

tabiki bu isin pesini birakmak yok ben rahat yatarim ama bir suru benim gibi gencin hayatiyla oynayanlar uyuyamasin. Desteginiz icin size cok ama cok tesekkur ederim[/quote]

Aynen bende oyle dusunuyorum , ne zor yollardan gectigimizi anlamiyorlar , cunki onlar bu yolu gormemis insanlardir , herseyi almanyadaki gibi rahat saniyorlar, oyle degil ama maalesef , insallah vizeler kalkar diyorum . Seneye ekimde kalkacak diyorlar , ben pek inanmadim , siz ne dusunuyorsunuz

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Ara 12, 2015 12:34 am

tabiki bu isin pesini birakmak yok ben rahat yatarim ama bir suru benim gibi gencin hayatiyla oynayanlar uyuyamasin. Desteginiz icin size cok ama cok tesekkur ederim[/quote]

Aynen bende oyle dusunuyorum , ne zor yollardan gectigimizi anlamiyorlar , cunki onlar bu yolu gormemis insanlardir , herseyi almanyadaki gibi rahat saniyorlar, oyle degil ama maalesef , insallah vizeler kalkar diyorum . Seneye ekimde kalkacak diyorlar , ben pek inanmadim , siz ne dusunuyorsunuz[/quote]

-belirlenen tarihte kalkmaz
-kalksa bile bir suru iviri ziviri cikar
-kalksa bile birsuru kisi kacak gitmeye calisir bu sefer daha kotu olur

benim kanatimce vize olsun ,olsun ama belgelerimi e guzel pc den yollasam 3 gun icinde cevap gelse e-vize olsa ne guze dusunceler ama nerde . millet uzaya cikar biz kargodan kagit gelmesini bekleriz :)

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Cmt Ara 12, 2015 12:37 am

Aynen bende oyle dusunuyorum , ne zor yollardan gectigimizi anlamiyorlar , cunki onlar bu yolu gormemis insanlardir , herseyi almanyadaki gibi rahat saniyorlar, oyle degil ama maalesef , insallah vizeler kalkar diyorum . Seneye ekimde kalkacak diyorlar , ben pek inanmadim , siz ne dusunuyorsunuz[/quote]

-belirlenen tarihte kalkmaz
-kalksa bile bir suru iviri ziviri cikar
-kalksa bile birsuru kisi kacak gitmeye calisir bu sefer daha kotu olur

benim kanatimce vize olsun ,olsun ama belgelerimi e guzel pc den yollasam 3 gun icinde cevap gelse e-vize olsa ne guze dusunceler ama nerde . millet uzaya cikar biz kargodan kagit gelmesini bekleriz :)[/quote]

Owwww cok guzel cevap oldu , hic boyle dusunmemistim .

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Ara 12, 2015 12:41 am

:) hayaller hayatlar anlican :)

Crni

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen Crni » Cmt Ara 12, 2015 12:43 am

Eee ? Simdi b1 alip tekrardanmi basvuracaksiniz?

lordinyus01

Vize Ani Defteri - 15

Mesaj gönderen lordinyus01 » Cmt Ara 12, 2015 12:45 am

Eee ? Simdi b1 alip tekrardanmi basvuracaksiniz?[/quote]

yok valla ne ugrasacam b1 ile ben a1 i onumuzdeki hafta bitireyim ondan sonra basvururum ama once bir ankarayla iletisime geceyim ne diyecekler bakalim buyuk ihtimal yilbasindan sonra olur yeni yil tatilleri var cunku ama birdaha ankaradan ASLA!

Kilitli